live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Зеленський має кінобізнес у РФ, всупереч заяві про його закриття, - "Схеми"

Шоумен Володимир Зеленський
фото: starbom.com
Шоумен Володимир Зеленський має бізнес в Росії попри запевнення про його закриття у 2014 році

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми".

Журналісти знайшли 3 російські компанії, які займаються виробництвом кіно-, відеофільмів і телевізійних програм. Зокрема, "Вайсберг Пикчерс", "Платинумфильм" і "Грін Филмс". Засновником усіх є кіпрська компанія Green Family LTD.

Так, Green Family LTD є співзасновницею ТОВ "Квартал 95" в Україні. Кінцевими бенефіціарами кіпрської компанії вказані Володимир Зеленський, його бізнес-партнери Андрій Яковлєв, Борис і Сергій Шефіри, а також соратник Ігоря Коломойського Тімур Міндіч.

Журналісти після аналізу фінансової звітності цих компаній виявили, що вони всі продовжують працювати. Найуспішнішою серед них є - "Грин Филмс".

"За даними Федеральної служби державної статистики, у 2014 році розмір грошових надходжень на рахунки "Грин Филмс" склав більше 340 млн рублів. У 2015-му - близько 208 млн, у 2016-му - трохи більше ніж 123 млн рублів", - йдеться у розслідуванні.

Надходження "Грин Филмс" у 2017 році зросли до майже 180 мільйонів, зокрема, від оренди, роялті, ліцензійних платежів - близько 143 млн рублів.

З 2014 року по 2017 рік на рахунки цієї кінокомпанії Зеленського та партнерів у РФ склали близько $13 млн або більше ніж 350 млн грн за нинішнім курсом.

"За даними реєстру прокатних посвідчень кінострічок у Російській Федерації, "Грин Филмс" продовжила продюсувати кінострічки у Росії після початку воєнної агресії у 2014 році. Йдеться про фільми "8 нових побачень" (2014 рік), "Між нами дівчатами" (2015 рік), "Петля Нестерова" (2015 рік), "8 найкращих побачень" (2016 рік)", - виявили журналісти.

"Схеми" виявили, що фірма "Грин Филмс", якою Зеленський володіє через кіпрську компанію, перемогла у конкурсі на отримання часткового фінансування виробництва кінострічки з бюджету Росії.

Втім, у грудні 2018 року Зеленський в інтерв'ю Дмитру Гордону заявив, що останній фільм "95 квартал" зробив із російськими колегами у 2012 році.

"Останній фільм, який ми робили з російськими колегами, значить, у 2012 році, а в ефір він виходив у 2014-му", - заявив Зеленський і додав, що "припинилося все за взаємною "симпатією".

"У нас був офіс у Москві. Це все було до 14-го року. Ми закрили бізнес, який приносив дуже багато", - сказав він.

Тому журналісти вирішили запитати Зеленського про діяльність його кінобізнесу в Росії.

На що він відповів: "Ну і працюйте з ними. Я з ними не працюю. Успіхів вам".

Пізніше його прес-служба у письмовому коментарі заявила, що "... протягом багатьох років Володимир Зеленський будував міжнародний бізнес у галузі виробництва аудiовiзуального контенту, тому є і компанії, є і нерухомість, і інші активи, і не тільки в зазначених вами юрисдикціях; є і в Італії, і в Великій Британії тощо. (...) Студія "Квартал 95", усвідомлюючи ситуацію, сьогодні ніяких продуктів на території Російської Федерації не виробляє".

 

Читайте також: 5 причин, чому Зеленський – не Рейган

 

новини партнерів

22 жовтня, 2020 четвер

21 жовтня, 2020 середа

22 жовтня, 2020 четвер

21 жовтня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати