live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Австрії підозрюють 30 людей через вивезення з банків України сотні мільйонів доларів, - DW


фото: DPA
В Антикорупційній прокуратурі Австрії розслідують відмивання сотень мільйонів доларів, виведених з українських банків через Австрію та Ліхтенштейн в офшори

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Нараз у справі вже підозрюють 30 людей і одне об'єднання.

"Антикорупційна прокуратура Австрії розслідує кримінальну справу за підозрою у відмиванні коштів через Meinl Bank з 2016 року. Йдеться про приватний австрійський банк середнього розміру, який спеціалізується, головним чином, на управлінні активами та фондовому менеджменті", - йдеться у повідомленні.

Однак, імена підозрюваних у відомстві не називають. Відомо лише, що серед них є громадяни України.

У кримінальному провадженні йдеться про зникнення грошей з кореспондентських рахунків українських банків в Австрії. Фонд гарантування вкладів повідомив, що з рахунків у Meinl Bank було незаконно виведено $385 млн і €75 млн.

Кошти скерували за вказівкою власників чи топ-менеджменту банків-банкрутів в офшори у 2014-2015 роках. Як правило, останньої миті перед введенням у проблемні банки тимчасової адміністрації. Таким чином вкрали гроші українських вкладників, більшість яких після банкрутства банків залишилися ні з чим.

ФГВ повідомило, що через Meinl Bank вивели $38 млн з Південкомбанку, $40 млн - з "Терра Банку", $39,5 млн - з "ВіЕйБі Банку", 62 млн - з "Міського комерційного банку" і $44 млн - з банку "Київська Русь".

Протягом 2014-2015 років за допомогою такої "схеми" з українських банків вивели загалом $846 млн і 75 млн. До списання грошей у такий спосіб напередодні введення тимчасової адміністрації вдалися власники 14 українських банків.

Розслідування за підозрою у відмиванні коштів українськими банками здійснюється і в Ліхтенштейні. Гроші виводилися через Bank Frick and Co. Зокрема, $25 млн було виведено з банку "Національний кредит", $59 млн - з банку "Фінанси та Кредит" і $115 млн - з "Дельта Банку" Миколи Лагуна.

"Банк Лагуна провів загалом найбільш масштабні оборудки з використанням кореспондентських рахунків за схемою back-to-back. Крім, грошей, виведених через Ліхтенштейн, з "Дельта Банку" було виведено $99 млн через австрійський Meinl Bank і майже $184 млн через East-West United S.A у Люксембурзі", - зазначає DW.

новини партнерів

6 грудня, 2019 п'ятниця

6 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати