live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

ЄС завдав серйозного удару по одній з найбільших схем відмивання коштів з Росії


фото: dw
Німеччина першою взялась за справу і вже конфіскувала майна на 50 млн євро зі схеми “Російська пральня”

По це повідомляє DW.

ФРН першою з країн ЄС взялась за розслідування схеми відмивання російських грошей, відомої як “Російська пральня”.

Протягом триденної операції німецька поліція конфіскувала в баварських містах Нюрнберг, Регенсбург, Мюльдорф-на-Інні і в гессенському Швальбасі-на-Таунус чотири будівлі, а також заарештували рахунки, на яких знаходилося майже 8 млн євро. В цілому, сума конфіскованого склала близько 50 млн євро.

Комерційна нерухомість і фінанси, заарештовані поліцією в Німеччині, безпосередньо пов'язані з системою відмивання грошей, що має різні назви: “ландромат”, “Російська пральня”, “Молдавська схема”.

Через неї з Росії були виведені колосальні суми – не менше $22 млрд тільки за три роки, з 2011 по 2014-й.

Підозрюваних у цій справі в Німеччині – троє. Один живе з сім'єю в Мюнхені, у нього “є і німецький паспорт”. Він не перебуває під вартою, так як правоохоронні органи вважають, що ризику втечі немає. Інші деталі про підозрюваних не повідомляються: офіційні звинувачення проти них поки не висунуті.

Це перший гучний удар в Західній Європі по “Російській пральні»”, про яку відомо з 2014 року, коли про шахрайську схему розповіли журналісти Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Схема наймасштабнішого з відомих виведення грошей з Росії виглядала так: шахраї отримували фіктивні рішення молдавського суду щодо стягнення з підставних російських фірм-одноденок боргів на багатомільйонні суми. Гроші у компаній, що існували тільки на папері, але якимсь дивом знаходилися і відправлялися фірмам-кредиторам в Великобританії або в офшорах.

“Молдавською” схему прозвали ще й тому, що більша частина коштів була виведена за допомогою молдавського банку Moldindconbank. Ще частина була відправлена ​​далі, в латвійський Trasta Komercbanka, звідки надійшла, зокрема, до Німеччини, через німецькі Deutsche Bank і Commerzbank. Потрапивши в юрисдикцію ЄС, гроші вважалися “відмитими”.

новини партнерів

24 травня, 2020 неділя

24 травня, 2020 неділя

23 травня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати