Український двигун вивів на орбіту італійську ракету
З космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся успішний пуск ракети-носія Vega з італійським супутником дистанційного зондування Землі
Про це повідомляє Український мілітарний портал.
Ракету-носій Vega розробило Європейське космічне агентство (ESA) разом з Італійським космічним агентством (ASI) для доставки на низьку навколоземну орбіту вантажів масою від 300 до 1500 кг (залежно від параметрів орбіти), йдеться у повідомленні.
Зазначається, що для верхнього (четвертого) ступеня цієї ракети конструкторське бюро Південне розробило, а Південмаш виготовив маршовий двигун РД-843.
Наголошується, що успішному запуску космічного апарата сприяла, у тому числі, і надійна робота українського двигуна РД-843, який згідно із програмою польоту спрацьовував три рази.
Повідомляється, що PRISMA – малий супутник італійського космічного агентства, який використовуватиметься для спостереження Землі. Основне завдання апарата – продемонструвати роботу нового потужного електрооптичного інструменту, який містить гіперспектральний прилад і чорно-білу камеру. Гіперспектральний прилад проводитиме спостереження у 239 спектральних діапазонах: від видимого і близького інфрачервоного (VNIR) до короткохвильового інфрачервоного (SWIR). PRISMA допоможе в моніторингу сільськогосподарських і водних ресурсів, екологічної обстановки.
За даними видання, маса супутника становить 879 кг. Його виведено на сонячно-синхронну орбіту заввишки 614 км. Очікуваний термін роботи – 5 років.
Запуск з космодрому Куру став 14 стартом ракети Vega за останні сім років. PRISMA став 70-м супутником, запущеним французькою компанією, йдеться у повідомленні.
- Актуальне
- Важливе