live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Під Верховною Радою розпочалася акція на підтримку мовного законопроекту. НАЖИВО

Політичні та громадські діячі, літератори, видавці, артисти закликають парламентарів ухвалити законопроект №5670-д "Про функціонування української мови як державної", голосування якого відбудеться сьогодні, 25 квітня

Акція за ініціативи Громадської коаліції "Україні – закон про державну мову" розпочалася в четвер, 25 квітня, та триватиме до ухвалення законопроекту.

У ній беруть участь співзасновник Народного руху України Володимир Яворівський, українські поети Павло Мовчан та Дмитро Павличко, письменники Василь Шкляр та Юрій Щербак, віце-прем'єр-міністр В’ячеслав Кириленко, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, гурти "Тінь Сонця", "Мандри", "Хорея Козацька", "Гайдамаки", "Очеретяний кіт" та інші.

Законопроект №5670-д "Про функціонування української мови як державної" підготовлений Комітетом з питань культури і духовності у співпраці з громадськістю. Проект консолідований політиками, урядом, науковцями правниками та громадянським суспільством. Він встановлює норми застосування державної мови у публічній сфері та спрямований на захист та розвиток української мови.

Нагадаємо, розгляд законопроекту 5670-д у другому читанні триває з 28 лютого. У четвер, 25 квітня, Верховна Рада планує завершити розгляд понад двох тисяч поправок та голосуватиме проект в цілому.

За словами Голови парламенту Андрія Парубія, 5 фракцій підтримують законопроект "Про функціонування української мови як державної".

новини партнерів

21 січня, 2020 вівторок

20 січня, 2020 понеділок

21 січня, 2020 вівторок

20 січня, 2020 понеділок

19 січня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати