//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені розповіли, як соцмережі впливають на самопочуття людей

Дослідження психологів з Оксфорда і німецького Гогенгеймского університету ставить під сумнів шкоду від соцмереж

Стаття Тобіаса Денліна (Tobias Dienlin) і його колег опублікована в журналі PNAS.

Автори використовували дані масштабного моніторингу здоров'я і стану жителів Великобританії UK Household Longitudinal Study. Цей проект реалізовувався протягом 2009-2016 років і охопив більше 12 500 людей різного віку і соціальних груп.

За цей час кожен з них вісім разів заповнював опитувальники, описуючи свій поточний стан, самопочуття, емоції, спосіб життя і так далі. Денлін і його співавтори провели статистичний аналіз зібраних даних для підлітків і виявили, що сам факт користування соціальною мережею не має практично ніякого впливу на суб'єктивне відчуття власного благополуччя.

В цілому користувачі соцмереж виявилися трохи менш задоволені своїм життям, ніж підлітки, які ними не користуються. Однак різниця між ними склала менше відсотка: більш того, тривале користування соцмережами, навпаки, злегка підвищувало оцінку особистого благополуччя. Можна також відзначити, що обидва ефекти більше проявляли себе у дівчаток, ніж у хлопчиків.

Вчені припускають, що це може бути пов'язано з тим, що вихідне розчарування у своєму житті і відсутність позитивних соціальних зв'язків стимулюють підлітків звертатися до спілкування в соціальних мережах, завдяки чому такі користувачі і демонструють знижений настрій.

При цьому тривалі взаємодії в соцмережах дозволяють налагодити потрібні віртуальні зв'язки, приводячи до поліпшення самопочуття.

новини партнерів

‡агрузка...

16 червня, 2019 неділя

15 червня, 2019 субота

16 червня, 2019 неділя

15 червня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати