Кабмін оприлюднив постанову про приватизацію газотранспортної системи
Уряд опублікував постанову про виділення газотранспортної системи України з управління Нафтогазу за принципом ownership unbundling (розділення власності), який передбачає приватизацію ГТС
Про це йдеться у постанові №484, повідомляє прес-служба Кабміну.
Відповідно до постанови уряду, за моделлю OU - ownership unbundling, ГТС України мають передати в управління державній компанії "Магістральні газопроводи України" (МГУ), йдеться у повідомленні.
Зазначається, що постанова уряду зобов‘язує Міненерговугілля, Мінекономрозвитку розробити до 20 червня проект акта про передачу "Нафтогазу" повноважень з корпоративного управління "МГУ", який має передбачати безумовне повернення повноважень з корпоративного управління від "Нафтогазу" до Міненерговугілля не пізніше 1 січня 2020 року. Потім МГУ стане відокремленим акціонерним товариством. Таким чином, ГТС вийде з державної власності та перейде у корпоративну власність.
На моделі ownership unbundling наполягали представники уряду та Світового банку.
Наголошується, що уряд зобов'язав "Нафтогаз" і МГУ до 1 серпня подати до НКРЕКП заявку на проведення сертифікації оператора газотранспортної системи, а також документи для встановлення тарифів на послуги з транспортування природного газу.
- Нагадаємо, раніше запропоновану модель Кабінетом міністрів підтримав Світовий банк, але розкритикував виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко. На його думку, модель OU може призвести до програшу компанії в позові проти Газпрому на $ 3 млрд, а також послабити позиції України в майбутніх тристоронніх переговорах по транзиту.
- 17 травня прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, Кабінет міністрів вимагає від НАК "Нафтогаз України" ухвалити та реалізувати необхідні рішення, які дозволять завершити процес анбандлінгу державної компанії до кінця поточного року.
- Актуальне
- Важливе