Японія допоможе Україні у протидії співпраці РФ із КНДР: про що йдеться
Міністр закордонних справ Японії Такеші Івая у суботу, 16 листопада, прибув з неоголошеним візитом в Україну. Він відвідав меморіал жертвам російської окупації в Бучі та зустрівся з українським колегою Андрієм Сибігою
Про це повідомляє посольство Японії в Україні.
"Міністр Івая відвідав меморіал жертвам російської окупації в Бучі на території храму святого апостола Андрія Первозваного. Він помолився за упокій душ загиблих", - йдеться у повідомленні.
Раніше японське МЗС інформувало, що Івая планує зустрітися з українським колегою Андрієм Сибігою у Києві для переговорів.
"Під час цього візиту до України міністр закордонних справ Івая безпосередньо донесе до пана Сибіги думку про те, що Японія продовжуватиме просувати рішучу підтримку України та суворі санкції проти Росії. Крім того, Японія висловить свою серйозну стурбованість останніми подіями у військовій співпраці між Росією та Північною Кореєю, включаючи відправку північнокорейських солдатів до Росії, та обміняється з українськими колегами відвертими поглядами на поточну ситуацію", - йдеться у повідомленні.
У МЗС зазначили, що Івая також поінформує Сибігу про зусилля Японії, спрямовані на досягнення справедливого і тривалого миру в Україні, та обміняється з ним думками щодо "продовження тісної двосторонньої співпраці між країнами".
"Крім того, сторони обміняються думками щодо державно-приватного співробітництва з метою відбудови та відновлення України, включаючи зусилля, спрямовані на проведення Конференції з питань протимінної діяльності в Україні, яка відбудеться в Японії наступного року", - додали в МЗС.
Україна та Японія посилюватимуть співпрацю
Очільник МЗС України Андрій Сибіга за підсумками зустрічі з Івая Такеші повідомив, що КНДР прагне обміняти свою участь в агресії Росії проти України на доступ до російських технологій в ракетній, ядерній та інших військових програмах, передає Суспільне.
Так, під час зустрічі сторони обговорили ситуацію з розгортанням солдатів Північної Кореї в Росії та їхньому переходу до безпосередньої участі у вторгненні РФ.
"Ми дуже занепокоєні, це дуже негативно вплине на ситуацію не тільки в Україні, а і в східній Азії, ми дуже сильно засуджуємо таку діяльність", - заявив очільник МЗС Японії.
Він додав, що на основі таких занепокоєнь Україна та Японія домовилися про проведення двостороннього діалогу з питань безпеки на вищому рівні, за участі керівників зовнішньополітичних та оборонних відомств задля подальшого посилення обміну інформацією у сфері безпеки.
"Таким чином безпекова співпраця між Японією та Україною буде просуватися більш систематично в рамках такого діалогу", - зазначив Такеші.
"Росія вчить КНДР сучасній війні": Зеленський
Президент України Володимир Зеленський також зустрівся з очільником МЗС Японії Такеші Івая, повідомив він у своєму зверненні.
Під час зустрічі сторони обговорили те, що "тепер КНДР стала спільником Росії та допомагає Путіну в цій злочинній війні". Зеленський поінформував Івая про активність північнокорейських військових на Курщині, а також про всі загрози від співпраці Пхеньяна та Москви.
"Росія вчить Північну Корею сучасній війні, і це може стати причиною значної ширшої дестабілізації. Маємо разом з усіма іншими нашими партнерами цьому протидіяти", - сказав президент.
Він також подякував уряду Японії за надані Україні $12 млрд підтримки від початку повномасштабної війни та наголосив, що "Японія - справжній лідер в Азії в захисті міжнародного порядку, заснованого на правилах і просто життя людей".
- Такеші Івая став першим японським міністром, який відвідав Україну після того, як прем’єр-міністр Японії Шіґеру Ішіба обійняв посаду.
- Актуальне
- Важливе