live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Верховний суд став на бік громади": голова Львівської облради про мораторій на російськомовну продукцію

Рішенням про підтримку мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області Верховний суд України став на бік громади Львівщини

Про це заявив у Facebook голова Львівської облради Олександр Ганущин.

"Нарешті здобули переможний і остаточний результат у справі щодо російськомовного культурного продукту!!! Верховний суд України став на бік Львівської обласної ради та громади Львівщини - скасував рішення двох судів, які вважали, що рішення облради про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області є незаконним, зокрема не відповідає гарантіям наданим Державою Україна", - написав Ганущин.

Очільник Львівщини зазначив, що рішення облради про заборону російськомовного культурного продукту в публічному просторі, таким чином, залишається у дії.

"У підсумку - рішення Львівської обласної ради від 18 вересня 2018 року №745 "Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області" - чинне!" - додав Ганущин.

  • Нагадаємо, раніше Івано-ФранківськаЛьвівськаТернопільськаЖитомирська та Волинська обласні ради запровадили мораторії на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області.
  • Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позови громадської організації "Всеукраїнський громадський рух "Український вибір Право народу" Віктора Медведчука та двох громадян Романа Лихачова і Сергія Іванова-Малявіна щодо визнання протиправним та нечинним рішення Львівської обласної ради від 18 вересня 2018 року №745 "Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області".
  • Апеляційний суд також вважав, що рішення Львівської облради не відповідає гарантіям, наданим державою Україна, а також зобов'язанням відповідно до Декларації прав національностей України від 1 листопада 1991 року та Європейської хартії регіональних мов або мов меншин і суперечить закону України "Про культуру".
  • Касаційний адміністративний суд Верховного Суду скасував попередні судові рішення, які визнавали мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області незаконним.

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати