Забруднення повітря у Києві: спостерігається низький рівень забрудненості
У п'ятницю, 20 вересня, у Києві фіксували тимчасове погіршення стану повітря. Наразі спостерігається низький рівень забрудненості
Про це повідомляє КМДА.
"Станом на 21:00 20 вересня якість повітря в Києві нормалізувалася. У місті спостерігається низький рівень забрудненості, всі попередні рекомендації щодо обмежень перебування на вулиці скасовуються" - заявив директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний.
Правий берег
На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою вул. Турівська, 28 загальний індекс якості повітря* – 26 (низький рівень забрудненості).
На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою вул. Щусєва, 20 загальний індекс якості повітря – 34 (низький рівень забрудненості).
На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою проспект Європейського Союзу, 64-Г загальний індекс якості повітря – 35 (низький рівень забрудненості).
На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою проспект Берестейський, 97 загальний індекс якості повітря – 49 (низький рівень забрудненості).
На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою вул. Китаївська, 22 загальний індекс якості повітря – 34 (низький рівень забрудненості).
Лівий берег
На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою: вул. Харківське шосе, 7/1 загальний індекс якості повітря – 40 (низький рівень забрудненості).
На стаціонарному пункті моніторингу атмосферного повітря за адресою вул. Архітектора Вербицького, 26 загальний індекс якості повітря – 71 (середній рівень забрудненості).
Про погіршення якості повітря вперше Київська міська державна адміністрація.
"Концентрація частинок пилу, який наразі є основним забруднювачем у місті, в п'ять разів перевищує норму", - йдеться у повідомленні.
У КМДА кажуть, що у північній частині Києва стан якості повітря покращується, проте закликають дотримуватися рекомендацій до повної нормалізації ситуації в усьому місті.
Водночас у південній і південно-східній частинах Києва ситуація наразі не нормалізувалась.
Ймовірною причиною погіршення якості атмосферного повітря у КМДА називають пожежі в екосистемах в Київській, Чернігівській та Сумській областях.
Станом на 09:45 Київ тримався на першому місці світового антирейтингу по забрудненості повітря, повідомляв сервіс IQ Air.
Про погіршення стану повітря раніше інформувала Київська міська державна адміністрація.
За інформацією Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА, станом на 7:00 фіксується підвищення концентрації зважених часток (пилу).
Ймовірною причиною тимчасового погіршення стану повітря є пожежі в екосистемі Київської області, зокрема у Вишгородському районі.
Так, в адміністрації рекомендують вживати деякі обмеження до поліпшення ситуації зі станом повітря:
- зачинити вікна;
- обмежити перебування на вулиці;
- пити багато води;
- якщо є очищувач повітря, то увімкнути його на максимум.
Уряд Online уточнив, що у регіоні триває локалізація та ліквідація пожеж у Дубечанському, Новосілківському та Феневицькому лісництвах.
"Крім того, щороку восени ми спостерігаємо підвищення рівня забруднення атмосферного повітря через перепади температур. Тепле повітря і вологість призводять до туману, шкідливі речовини з різних джерел викидів майже не розсіюються", - йдеться у повідомленні.
Що кажуть у Міндовкілля
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук заявила, що, окрім пожеж на торфовищах, на появу задимлення впливають відсутність вітру і сезонні перепади температур. Вона нагадала, що останніми роками ми спостерігаємо такі ситуації майже щорічно – навесні та восени.
Окрім того, люди продовжують підпалювати суху траву.
- Увечері 15 вересня у столиці України спостерігалося тимчасове погіршення якості повітря, ймовірно, пов'язане з пожежами в екосистемах Київської області.
- Актуальне
- Важливе