live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У геофізичній обсерваторії ім. Срезневського назвали смог над Україною "безпідставними чутками"

У Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського заявляють, що концентрації оксиду вуглецю в останні дні залишались у своїх звичних параметрах

Про це повідомляє пресслужба ЦГО.

"У понеділок у соцмережах поширилась інформація про високі рівні забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України: від Києва до Харкова, від Вінниці до Маріуполя. Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського, як головна організація з питань методичного керівництва мережею спостережень за хімічним забрудненням навколишнього природного середовища повідомляє, що за даними спостережень мережі гідрометеорологічних організацій концентрації оксиду вуглецю в останні дні залишались у своїх звичних параметрах", - зазначили метеорологи.

За їхніми даними, у Києві максимальні разові концентрації оксиду вуглецю на стаціонарних постах коливались у межах 0,4-1,0 ГДК (гранично допустима концентрація), у Вінниці – 0,3-0,4 ГДК, у Харкові – 0,3-0,8 ГДК, у Кропивницькому – 0,6 ГДК.

"Взагалі, за останні дні концентрації оксиду вуглецю, які б характеризувались, як високі на мережі моніторингу гідрометслужби не зареєстровані", - зауважили в ЦГО.

У повідомленні уточнюється, що осінні погодні умови – тумани, наявність приземних інверсій, коли при землі утворюється затримуючий шар повітря, можуть сприяти накопиченню забруднювальних речовин. Але за даними спостережень, наголошують метеорологи, на мережі моніторингу гідрометслужби в останні дні високих рівнів забруднення оксидом вуглецю не зафіксовано.

Разом з тим, за даними Eco City, у Києві спостерігається помірно забруднений, а в деяких районах високий рівень забруднення повітря. Індекс якості повітря (AQI) в деяких районах столиці сягає 120 (помірно забруднений), а в деяких – 186 (високий).

Зазначається: що такі показники можуть викликати дискомфорт при диханні за тривалого впливу, а також дискомфорт у людей із захворюваннями серця.

новини партнерів

11 серпня, 2020 вівторок

11 серпня, 2020 вівторок

10 серпня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати