live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Пристайко не певен, що Україні треба боротися за отримання ПДЧ від НАТО

Україна вирішила максимально скористатись механізмом річних національних програм співпраці з НАТО, уточнив Пристайко

Про це міністр закордонних справ України Вадим Пристайко розповів в інтерв'ю ТСН.

Він відповів на питання про доцільність ще однієї заявки з боку України для отримання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ).

"Дійсно, ми багато разів заявляли, що наш інтерес – це ПДЧ. Але ПДЧ – це лише механізм, який нас наближає до членства в НАТО. Ми вже 11-й рік працюємо на наших річних національних програмах, які в принципі зроблені так, як річні національні програми, які виконують країни з ПДЧ. Це наш сигнал НАТО про те, що ми реформуємось, ми готуємось до нашого членства, якраз використовуючи ті механізми, які є в ПДЧ", - пояснив міністр.

За його словами, Україна ще з 2008 року вирішила максимально скористатись механізмом річних національних програм. НАТО тоді відмовилось запропонувати Україні ПДЧ.

"На якомусь етапі ми скажемо: "Дивіться, домашню роботу Україна виконала, тепер, НАТО, ваше слово, ви готові ухвалити суто політичне рішення про те, що Україна готова, давайте їй запропонуємо членство в Альянсі?", - додав Пристайко.

  • План дій що́до чле́нства в НАТО є програмою дій для країн кандидатів у члени організації. Відповідно до статті 10 Північноатлантичного договору НАТО залишається організацією відкритою для прийому нових країн. ПДЧ прийнято 24 квітня 1999 року на саміті НАТО у Вашингтоні. План дій щодо членства в НАТО, який реалізовується на основі індивідуального діалогу з країною кандидатом, розроблений з метою підтвердити чіткий курс та зобов'язання стосовно подальшого розширення НАТО.

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати