Конкурс на голову Держкіно: екскерівник відомства Іллєнко заявив, що кандидатку Сінькевич "зрізали" нефаховими запитаннями

Ексголова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко прокоментував ситуацію з обранням нового голови структури

Про це він повідомив у коментарі Укрінформі.

“Це фарс, і я обурений тим, що відбувається. Тим, що знищується інституція — Держкіно, яке обезголовлене. Після того, як я пішов у відставку, через місяць чи трохи більше, були звільнені без попередження обидва заступники голови. Зараз є тимчасово виконуюча обов’язки, але жодних серйозних рішень, як за будь-якої тимчасової ситуації, не ухвалюється. Немає розуміння, як далі працюватиме Держкіно, і ніхто не може цього пояснити”, - сказав Іллєнко.

Він зазначив, що за цю ситуацію відповідальна влада.

“Процес обрання нового керівника Держкіно доведений до абсурду — нам продемонстрували майстер-клас на співбесіді Нацагентства з питань держслужби з Юлією Сінькевич. Не знаю, як розвиватиметься ситуація, але якщо буде новий конкурс, я взагалі не уявляю, хто після цього із серйозних людей погодиться брати в ньому участь. Коли реально компетентному претенденту, фаховість якого доведена багаторічною роботою і підтримкою індустрії, ставляться, перепрошую, ідіотські запитання — непрофесійні, нефахові... І після цього їй кажуть, що вона не пройшла якусь там кваліфікацію”, - обурився ексочільник агентства.

Водночас Іллєнко висловив сумнів у компетентності комісії Нацагентства з питань держслужби.

“Скасовуються результати конкурсів, зокрема копродукційних проєктів. Звучали обіцянки про нові правила проведення конкурсів - вони не оголошені. Пройшло вже три місяці. Сподівалися, що прийде новий голова Держкіно і він буде встановлювати ці правила, чи оголошувати, чи координувати процес якихось змін. Цього не відбулося. Водночас звучать якісь абсурдні звинувачення. Чомусь Влад Троїцький озвучує від імені влади якісь заяви про фінансові махінації. Чому театральний режисер і продюсер говорить про фінанси у кіно?.. В результаті втрачається довіра з боку кіноіндустрії до державних інституцій”, - констатував екс-голова Держкіно.

За його словами, хто звільнив усіх, має взяти відповідальність за ситуацію на себе.

"А період невизначеності триває вже більше трьох місяців і жодного розуміння того, що буде далі, немає. Це реально загрожує колапсом українського кіно і недовірою до державних інституцій. На жаль, у нас при кожній зміні влади держава радикально змінює своє ставлення до кіно", - зауважив він.

  • Генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю Юлія Сінькевич, яка залишилась єдиною кандидаткою, не пройшла співбесіду.

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати