Стали відомі деталі американських санкцій проти "Північного потоку-2"
Обмеження на адресу російського газового проекту "Північний потік-2", які в сенаті Конгресу США планують включити в військовий бюджет, торкнуться різних компаній, що беруть участь в будівництві трубопроводу
Про це повідомляє німецьке видання Bild.
Видання посилається на джерела і виступ на конференції з безпеки в Галіфаксі глави сенатського комітету з міжнародних справ Джима Ріша.
Повідомляється, що під санкції може підпасти швейцарська Allseas, яка спеціалізується на укладанні під водою труб і кабелів. Також під загрозою перебувають і кілька німецьких компаній, які працюють разом з Газпромом.
Видання вказує, що обмеження можуть бути введені ще до католицького Різдва.
Про подібні плани в кінці листопада повідомляв журнал Defense News з посиланням на того ж Ріша.
Останній пояснив, що положення про санкції проти компаній, що беруть участь в "Північному потоці-2", буде додано до законопроекту про військовий бюджет США, оскільки на підготовку будь-якого окремого санкцій документа немає часу, з огляду на той факт, що трубопровід, швидше за все, добудують в найближчі кілька місяців.
Defense News припускав, що санкції будуть пов'язані з актом "Про захист енергетичної безпеки Європи" і торкнуться в основному компаній, які надають свої спеціалізовані судна для укладання труб.
Однак співрозмовник Bild заявив, що метою обмежень служить повне припинення будівництва. "Якщо ніхто нічого не буде робити, то ніхто і не постраждає", - додав він.
В кінці жовтня сенатор-республіканець Енді Барр підготував законопроект про енергетичну безпеку Європи. Він передбачає введення нових санкцій проти компаній, котрі беруть участь в будівництві "Північного потоку-2".
У липні комітет сенату США з міжнародних справ уже схвалював введення обмежень проти іноземних компаній, які укладають труби для російського газопроводу в Балтійському морі. Газопровід "Північний потік-2" плановою потужністю 55 млрд куб. м газу повинен був пройти по дну Балтійського моря через території Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
Проти реалізації проекту газопроводу активно виступають влади США, Польщі, України та країн Прибалтики. Його вартість оцінюється в € 9,5 млрд. Єдиним акціонером Nord Stream 2 AG виступає "Газпром", в цей проект інвестували п'ять нафтогазових компаній з Австрії, Німеччини, Нідерландів та Франції.
- Актуальне
- Важливе