live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Інститут нацпам'яті розпочинає проєкт "Знакові постаті"

Український інститут національної пам'яті у 2020 році розпочинає проєкт "Знакові постаті"

Про це йдеться на Facebook установи.

"Першого дня нового року ми розпочинаємо новий цикл "Знакові постаті". В ньому ми розповідатимемо про людей, які творили великі речі або спричинилися до подій, що визначають нашу ідентичність", - йдеться у дописі.

Як зазначається, у циклі йтиметься про державотворців, вчених, митців, військових, світських та релігійних діячів, меценатів, мислителів-самітників. Усіх їх об'єднує те, що ці постаті вказують на тяглість української історії, закоріненість у європейські традиції та включеність у глобальні цивілізаційні процеси.

Перша історія циклу присвячена відомому князівському роду Гольшанських-Дубровицьких. Зокрема, розповідається про Анастасію Гольшанську-Заславську, яка народилася 1515 року і була дочкою київського воєводи Юрія Гольшанського - помітного державного діяча часів Великого Князівства Литовського.

Князівна Анастасія стала фундаторкою та меценаткою створення знаменитого Пересопницького Євангелія - визначної пам'ятки староукраїнської мови та мистецтва раннього модерну.

Рукописне Пересопницьке Євангеліє, оздоблене живописними мініатюрами, є однією з останніх знакових рукописних книг Європи. Саме на ньому присягає на вірність народові новообраний президент України.

 

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати