Справа Стерненка може виявитися для Венедіктової першою й останньою, - Рибачук
У силовиків зараз немає можливості та бажання "укатати в асфальт" громадянське суспільство й опозицію. Якщо ж таке почне відбуватися, зокрема, у випадку справи одесита Сергія Стерненка, то це призведе до небажаних для влади наслідків, оскільки на його підтримку здатні об'єднатися цілком різнорідні середовища
Про це ексголова Секретаріату президента Віктора Ющенка, співзасновник руху "Чесно" Олег Рибачук заявив в етері програми "Студія Захід" з Антоном Борковським, яка 9 травня 2020 року вийшла на Еспресо.TV.
"Нема такого відчуття, як за тих "космонавтів", які були раніше, які готові були розчавити будь-кого. Зовсім немає. Так, інколи вискочить якийсь там спецпризначенець і потім його кудись ховають, бо він поламав камеру журналісту. Але немає відчуття у мене і я знаю, що немає такої можливості у силовиків, укатати нас в асфальт. Саме основне - щоб що? Вже силовики навчені не раз - як тільки вони починають виконувати команди якихось самодурів, то з ними ж потім стається те, що стається", - зазначив він.
Виключенням є, за словами Рибачука, ситуація з новою генеральною прокуроркою Іриною Венедіктовою та справою Стернека.
"Я побачив, що у дев'яти містах пройшли попереджувальні акції. Але в чому для влади небезпека? Ці люди - а там дуже різноманітна публіка, там є люди, які не сумісні, й не потрібно казати, як раніше, "ці люди ніколи не об'єднаються" - їм не потрібно якось об'єднуватися, вони характерні тим, що у них голі нерви, вони можуть піти з голими руками на спецзагін "Беркуту" і той відступить. Тому що у цих людей є ця віра і правда, і їх реально не залякати", - вважає він.
До того ж, додав Рибачук, багато хто з активних громадян випадок зі Стерненком зараз "переносить на себе".
"І тому справа Стерненка для Венедіктової може бути першою й останньою. Вона й зашла на цю посаду не зовсім кошерно. Вже було негативне сприйняття її. Потім усі ці ексадвокати Януковича. Але то таке, бо ось тут, якщо буде спроба зробити теж саме, що й з людьми, які начебто причетні до вбивства Шеремета, а це знакові речі, таке не можна буде проштовхнути", - наголосив політик.
"Мені абсолютно зрозуміло, що ані по Шеремету, ані по Стерненку у влади немає жодних шансів виграти це й намагатися продати цей вирок як легітимний, а мало того, що основне, залякати інших. Спроба це зробити призведе до зворотньої реакції", - підсумував Рибачук.
- Нагадаємо, один з прорвідників проукраїнського середовища Одеси, колишній очільник тамтешнього осередку "Правого сектору" Сергій Стерненко під час третьої спроби замаху на нього завдав смертельного ножового поранення нападнику. За його власними словами й за версією адвокатів, діяв він в межах необхідної самооборони.
- Зловмисників було двоє. Інший утік.
- Вони чекали на Сергія поблизу будинку, де він мешкає в Одесі.
- При цьому притягти Стерненка до кримінальної відповідальності за статтею "умисне вбивство" постійно вимагають народні депутати від фракцій "Слуга народу" й "Опозиційної платформи - За життя". Лунають подібні заклики й на російських пропагандистських каналах.
- З точно такими ж закликами виступає колишній заступник голови Адміністрації президента Андрій Портнов.
- Своєю чергою Венедіктова не приховує, що збирається оголосити Стерненку підозру. Питання полягає лише у кваліфікації: вбивство чи вбивство при перевищенні меж самооборони.
- Окрім того вона, за даними журналіста-розслідувача Дениса Казанського, приймала у себе вдову загиблого у сутичці зі Стерненком громадянина Івана Кузнецова, якого той вважає спеціально найнятим кілером й називає вартість "послуг" покійного - $1 тис.
- Тепер вже колишній заступник генпрокурора Віктор Трепак заявляв, що вона особисто здійснювала тиск на нього та його прокурорів у цій справі.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе