Людина з державницьким мисленням: у Львові поховали легендарного командира "Червня"
Прощання з командиром добровольчих підрозділів у російсько-українській війні Андрієм Гергертом відбулося у Гарнізонному храмі імені Петра і Павла. Поховали Героя на Личакові
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
На площі біля Гарнізонного храму в центрі Львова нині людно. Сім’я, родина, друзі, побратими прийшли віддати останню шану легендарному командиру добровольчих підрозділів у російсько-українській війні Андрію Гергерту, псевдо "Червень".
"Ми з ним часто на війні бачилися, – розповів у коментарі "Еспресо-Захід" товариш покійного Андрій Кравчук. – Ніхто не міг подумати, що така біда спіткає. Мудрий аналітик і величезний патріот. Дуже бракуватиме його. Перетиналися в Кримському, Новоайдарі, Волновасі, Маріуполі. Допомагали один одному".
Посеред колони, яка вишикувалася до входу у храм – бійці восьмого батальйону УДА "Аратта". Побратим Андрія Михайло Сазанов розповів "Еспресо-Захід", що він був добрим товаришем і хорошим командиром. Протягом перших двох років війни служили на Маріупольському напрямку.
"У лютому 2015 року ми були в селищі Чермалик, що на Донеччині, – пригадує з усмішкою Михайло. – В мене був день народження. Я попросив Андрюху по 50 грамів випити. А він дістав 200 гривень і каже: "То тобі на "печенька". Ось так от святкували "печеньками" день народження".
Прощатися з другом також прийшов Андрій Антонищак. Нині він полковник Національної гвардії та радник командувача Нацгвардії України. Саме на війні чоловік познайомився з Андрієм Гергертом.
"Важко говорити в минулому. Енергійний, розумний, з почуттям гумору, активний і головне – воїн. Він надзвичайно любив життя. Це вже заїжджена фраза, але чомусь так виглядає, що Україна втрачає найкращих своїх синів. Людина з державницьким мисленням. Ми багато розмовляли на різні теми, в тому числі і про благоустрій держави та про її майбутнє. Мабуть, таким і залишиться в пам’яті", – підсумовує Андрій Антонищак.
Після прощання у храмі ритуальна колона рушила до Личаківського кладовища, де поховали Андрія Гергерта. У чоловіка залишилася дружина та четверо дітей.
- Нагадаємо, в лютому 2020 року у Андрія Гергерта виявили рак шлунка. Чоловік лікувався у різних клініках України та світу. Батальйон також оголошував збір коштів на його лікування. Втім 1 серпня командира не стало.
- Андрій Гергерт народився у місті Миколаєві, що на Львівщині. До війни працював ветеринаром. Був активним учасником Революції Гідності, а з березня пішов на фронт. Двічі балотувався до Верховної Ради України. У 2016 році за особисту мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджений орденом Богдана Хмельницького IIІ ступеня.
- Актуальне
- Важливе