Захоплення банку у центрі Києва: суд переніс засідання через відмову перекласти для нападника текст підозри на російську

Суд не зміг обрати запобіжний захід громадянину Узбекистану Сухробу Карімову, який 3 серпня захопив відділення "Універсал Банку" і погрожував вибухом, через заяву про відвід судді на підставі відмови задовольнити клопотання про переклад тексту підозри російською мовою

Про це у коментарі журналістам повідомив прокурор у цій справі Олександр Жила, передає Еспресо.TV.

Жила повідомив, що сьогодні, Печерський райсуд не розглядав клопотання про запобіжний захід громадянину Узбекистану Сухробу Карімову, адже адвокат Карімова заявив відвід судді на підставі відмови судді Галини Матійчук задовольнити клопотання щодо перекладу тексту підозри російською мовою.

"Суддя мотивувала свою відмову тим, що Карімов ще в 2013 році отримав посвідку на проживання в Україні на 10 років, а отже він зобов'язаний розуміти українську мову, оскільки це обов'язкова підстава для отримання такого документа. Карімова забезпечено перекладачем, який володіє узбецькою мовою, оскільки він є громадянином Узбекистану", - зазначив Жила.

Він заявив, що вчора, коли нападник на банк ознайомлювався з текстом підозри, йому було роз'яснено її суть російською мовою, і він написав російською, що підозру зрозумів, але з нею не погоджується.

За словами Жили, судове засідання у справі щодо захоплення банку у центрі Києва продовжить завтра, 5 серпня.

"О 8:00 буде авторозподіл справи щодо відводу судді Матійчук, а далі за результатами розгляду клопотання про відвід справу продовжить розглядати або ця суддя, або інший. Підозрюваний користується послугами адвоката за призначенням, тобто безкоштовного. Має незакінчену вищу освіту – свого часу навчався у Москві. Нині не співпрацює зі слідством", - зазначив прокурор.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

25 січня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати