live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Мінеральні води, санаторії та озера: під Львовом хочуть відродити колишній курорт


фото: Брюховицька селищна рада
Селище Брюховичі має значний туристичний потенціал, вважають у Львівській обласній адміністрації

Про це йшлося під час робочої наради за участі чиновників ЛОДА та представників місцевої громади,  повідомляє пресслужба ЛОДА.

У селищі Брюховичі, що є Шевченківським районом Львова, є три свердловини мінеральної води. Якість води тут не поступається тій, яку видобувають у Берегово на Закарпатті. Проте підльвівські джерела мало досліджені, відтак потребують розвитку та подальших досліджень. Також селище може похвалитися двома озерами для відпочинку, які майже щороку експерти називають придатними для купання. Це дає можливість говорити про туристичний потенціал Брюховичів, і перше завдання – побудова оздоровчого центру.

"Ми шукаємо інвесторів постійно. Зокрема, за останні роки цікавилися підприємці з Казахстану та Польщі. Поки що не судилося. Будівництво оздоровчого центру - питання номер один, аби відновити рекреаційно-курортну славу селища", - кажуть у селищній раді.

null

Після 90-х у містечку майже не залишилося так званих піонерських таборів. Більшість земель - у власності чи оренді. Втім на вільних площах місце влада хоче створити санаторно-відпочинкові установи, відтак шукає інвесторів. 

"Ми закріплюємо за ділянками, які є вільні, конкретне цільове призначення - для рекреації. Нових житлових комплексів наше селище не витримає. У нас вже затори і граничне навантаження на іншу інфраструктуру", - каже голова громади Володимир Доманський. 

Заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод додає: Брюховичі мають туристичний потенціал, але їм не вистачає інфраструктури. "Знаю, що тут живе багато небайдужих людей, тому певен, що помилкових дій і масової багатоквартирної забудови тут не буде. Проте, боюся, що й нових великих розважальних комплексів, готелів і діснейлендів селище не витримає. Максимум - санаторії чи заклади, де люди зможуть оздоровитися. Ми за те, щоб туристи мали де зупинитися і відпочити, але не коштом львів’ян чи місцевих жителів",  - каже він. 

Водночас в ЛОДА переконані: настала потреба розробити туристичний маршрут Брюховичами. Зокрема, зі слів начальниці управління туризму і курортів Львівської ОДА Наталії Табаки, селище можна включити до туристичних маршрутів Львівщини - як важливу туристичну територію під Львовом.

Додамо, що Брюховичі є рекреаційним населеним пунктом з початку ХХ століття і його статус, як курорту, був підтверджений на законодавчому рівні до 2017р. Втім, в останні роки значна частина територій та оздоровчих об’єктів Брюхович (дитячі табори, санаторії, бази відпочинку) в останні роки втратила статус рекреаційного та оздоровчого призначення: ліси масово вирубують, а на вказаних територіях будують або планують будувати житлові будинки. Зокрема, заплановано будівництво на територіях, які потенційно можуть володіти джерелами термальних вод. Восени 2019 року на у Львові навіть зареєстрували електронну петицію з проханням оголосити Брюховичі курортом загальнодержавного значення. Втім петиція не змогла набрати достатньої кількості голосів (було набрано 160 голосів з 500 необхідних), тож не була розглянута.

Нагадаємо, обласні управлінці щотижня відвідують туристичні та курортні містечка і села, щоб перевірити дотримання карантинних вимог, а також поспілкуватися наживо про всі проблемні питання, які тут виникають.

 

новини партнерів

21 вересня, 2020 понеділок

21 вересня, 2020 понеділок

20 вересня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати