Білоруські банки переключають на російський відповідник SWIFT, - ЗМІ

Цього тижня деякі білоруські банки отримали від Нацбанку лист з проханням забезпечити підключення до російської системи "Сервіс-бюро СПФС" - це російська система передачі фінансових повідомлень, що є аналогом міжнародної системи SWIFT

Про це мінській газеті Наша Ніва повідомили джерела в банківській сфері, передає Еспресо.TV.

Через SWIFT за замовчуванням працюють майже всі банки світу, з його допомогою відбуваються транзакції між банками в провідних валютах.

"Відключення SWIFT - це одна з можливих, але не особливо реальних санкцій, про які кажуть противники режиму Лукашенка", - зазначає видання.

"У разі якщо якісь білоруські банки потраплять під санкції, що обмежують їх доступ до міжнародних систем переказів, вони зможуть налагодити платежі через банки Росії", - вважає білоруська економістка Катерина Борнукова.

Читайте такожБілоруська автокефальна православна церква оголосила Лукашенку анафему

У самому Нацбанку газеті відповіли, що в Білорусі залишилося ще кілька не підключених до СПФС банків.

"Сервіс-бюро передачі фінансових повідомлень Банку Росії на базі ВАТ "Білоруський міжбанківський розрахунковий центр", яке створено для надання банкам і небанківським кредитно-фінансовим організаціям послуг з передачі фінансових повідомлень формату SWIFT нерезидентами Білорусі, створено і введено в промислову експлуатацію з 29 листопада 2019 року.

На даний момент 7 білоруських банків вже є користувачами "Сервіс-бюро СПФС", 5 банків - на заключному етапі підключення. Інші банки розглядають можливості і здійснюють оцінку внутрішніх ресурсів та готовності своїх систем для підключення до "Сервіс-бюро СПФС", - повідомили у пресслужбі Нацбанку Білорусі.

  • Нагадаємо, російській міністр закордонних справ Сергій Лавров під час нещодавньої зустрічі з білоруським самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком пообіцяв йому всебічну допомогу та підтримку.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати