У Білорусі суд позбавив видання TUT.BY статусу ЗМІ

Гендиректор TUT.BY Людмила Чекина
Суддя Економічного суду Мінська позбавив білоруське видання TUT.BY статусу ЗМІ

Про це повідомляє сайт TUT.BY.

Суд розглядав справу за позовом Міністерства інформації.

"Мінінформ Білорусі вважає, що "недостовірна інформація" в матеріалах, за які винесені попередження, може зашкодити державним інтересам. TUT.BY вказав, що саме позбавлення статусу ЗМІ обмежує право громадян на доступ до достовірної інформації", - повідомляє TUT.BY.

Представник Мінінформу звинуватив видання у завищені в низці матеріалів сум виплат працівникам Комітету держконтролю і заявив, що видання таким чином масово дезінформує населення про порядок розподілу і витрачання бюджетних коштів, а пулікація не відповідає дійсності, дискредитує діяльність держорганів в наявних суспільно-політичних умовах і завдає шкоди державним інтересам.

Суд також розглянув заяву громадянки Марини Киселевич, яка просила визнати її третьою особою у справі, стверджуючі, що позбавлення TUT.BY статусу ЗМІ зашкодить її інтересам щодо отримання достовірної інформації. На прохання громадянки суд відреагував відмовою.

Керівництво видання планує оскаржити рішення суду.

"Рішення суду не стало для нас несподіванкою. Ми будемо оскаржувати його", - сказала гендиректор TUT.BY Людмила Чекина.

  • Нагадаємо, у Білорусі тривають масові акції протесту проти режиму самопроголошеного "президента" Олександра Лукашенка.
  • Учасників протестів регулярно б'ють і затримують силовики, унаслідок чого люди зазнають каліцтв і навіть смертей. За даними опозиційної лідерки Світлани Тихановської, під час протестів було вбито 8 протестувальників, ще близько 30 тис. були затримані або постраждали.
  • 29 листопада, у Мінську проти учасників "Маршу сусідів" силовики застосували світлошумові гранати та сльозогінний газ, було затримано 250 людей.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 січня, 2021 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати