Зеленський взяв участь в урочистостях до Дня пам'яті жертв Голокосту


фото: Офіс президента
27 січня з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту президент України Володимир Зеленський взяв участь у відкритті інсталяції "Погляд у минуле" у Києві

Про це повідомляє прес-служба президента України.

Президент Волоимир Зеленський наголосив, що День пам'яті жертв Голокосту важливий як для історії України, яка в часи нацистської окупації пережила трагедію Бабиного Яру, так і для всього світу.

"Ми вшановуємо сьогодні всіх жертв Голокосту, жертв трагедії Бабиного Яру, всіх жертв Шоа", – зазначив  Зеленський.

Президент зауважив, що саме цього дня у 1945 році бійці 1-го Українського фронту почали звільнення концтабору Аушвіц.

"Тому ми сьогодні вшановуємо й тих, хто зберіг життя багатьох євреїв. Вони стали й носять таке високе звання – звання Праведників народів світ", – заявив Володимир Зеленський

За його словами, інсталяція, яка відкрили 27 січня на проспекті Перемоги у столиці, важлива тим, що "дає можливість зазирнути в жахливе минуле, яке ми не маємо права забути". 

"Ми повинні пам’ятати, що не помічати диктатуру, не помічати нацизм, не помічати такого ставлення до людства, до народу, до традицій просто неможливо. Тому пам’ятаємо й помічаємо. Вічна пам'ять всім жертвам Голокосту", – наголосив Володимир Зеленський

Інсталяція "Погляд у минуле" – це стилізоване дерево та необроблені камені-валуни, на яких розміщуватимуться світлини часів німецької окупації міста у 1941-1943 роках, зроблені німецьким військовим фотографом. Наприкінці вересня 1941 року він зробив в окупованому Києві 29 фотографій, серед яких 13 – у Бабиному Яру. Ці фотографії – єдина документація Бабиного Яру в перші дні після масових розстрілів.

Образ дерева зі зламаними гілками – метафора перерваного життя. Саме такі дерева без гілок встановлюють як традиційні єврейські надгробки – мацеви.

Авторка інсталяції – українська художниця й архітекторка Анна Камишан. Її родичі були серед 1,5 млн євреїв, які загинули під час Голокосту в Україні.

Інсталяцію сконструювала та виготовила майстерня AU (ТИ) під керівництвом скульптора Романа Литвина.

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін у своєму відеозверненні подякував главі Української держави та голові наглядової ради Меморіального центру Голокосту Бабин Яр Натану Щаранському за їхній внесок у вшанування трагедії Голокосту.

Читайте також: Українське єврейство виступило проти російського проєкту вшанування пам'яті жертв Бабиного Яру, - заява

Він зазначив, що ніколи в історії Європи не було такої масштабної та жорстокої операції з винищення євреїв за такий короткий час, як у Бабиному Яру. Президент Ізраїлю наголосив, що не можна забувати та ігнорувати ці трагічні події.

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

26 лютого, 2021 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати