У минулому році банки позбулися 7% непрацюючих кредитів, - НБУ
Українські банки у 2020 році скоротили частку непрацюючих кредитів з 48,4% до 41%
Про це повідомила пресслужба Національного банку України.
Згідно з повідомленням, за 2020 рік частка непрацюючих кредитів (NPL) в українських банках знизилася з 48,4% до 41%.
"Зрушенню у врегулюванні непрацюючих кредитів сприяли розроблені Національним банком вимоги до організації процесу управління проблемними активами. На їхнє виконання банки подали стратегії управління NPL, у яких визначилися з підходами до врегулювання непрацюючих активів", - зазначили у пресслужбі.
Крім того, у 2020 році були визначені критерії для списання активів, за якими не очікується повернення боргу. Кабінет міністрів відповідно затвердив заходи з управління проблемними активами державних банків.
У пресслужбі зазначили, що якість кредитних портфелів покращилася у банках усіх груп. Державні банки також провели масштабну роботу з очищення портфелів від непрацюючих кредитів. За інформацією регулятора, загалом за 2020 рік вони списали 30,6 млрд у національній валюті та 3,1 млрд у доларовому еквіваленті в іноземній валюті зарезервованої заборгованості. З урахуванням цих заходів, державні банки у минулому році скоротили частку непрацюючих кредитів з 63,5% до 57,4%.
У банків з іноземним капіталом частка NPL за 2020 рік знизилася з 16% до 12,3%. Зазначається, що надалі іноземні банки планують використовувати заходи списання, продажу та очікують добровільного врегулювання боргів. Банки з українським капіталом за рік знизили частку NPL з 18,6% до 14,6%. Їхнім основним інструментом зі скорочення непрацюючих кредитів стали списання та продаж.
За словами голови НБУ Кирила Шевченка, у найближчі два роки регулятор очікує, що банки остаточно позбудуться непрацюючих кредитів, а у разі успіху реалізації стратегій упрвління NPL банки утричі зменшать їх обсяг.
"Це дозволить вже на початку 2023 року скоротити частку непрацюючих кредитів до 24%, а у разі суттєвого зростання кредитування рівень NPL знизиться до менше 20%. Сьогодні непрацюючі кредити не тиснуть на прибутковість банків та їхній капітал. Адже рівень резервування становить 98%. Проте така частка непрацюючих кредитів - це не лише тягар для банків, а і питання їхньої інвестиційної привабливості, яку потрібно підвищувати", - цитує пресслужба слова Шевченка.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе