
Член оборонного комітету ВР Веніславський заявив про позитивну динаміку в залученні бійців через рекрутинг
Мобілізацію в Україні в основному забезпечують ТЦК, але водночас спостерігається позитивна динаміка в питанні залучення бійців через рекрутинг
Про це член оборонного комітету ВР Федір Веніславський сказав на брифінгу 6 лютого, передає LIGA.net.
За його словами, набір бійців в основному здійснюють ТЦК.
"Але на засіданнях комітету з питань національної оборони та розвідки ми розглядаємо в закритому режимі питання, пов'язані також із запровадженням рекрутингових механізмів. І ми бачимо дуже позитивну динаміку", – заявив Веніславський.
За його словами, якщо раніше 5% забезпечувалося рекрутингом, а 95% – діяльністю ТЦК, то "ця цифра на сьогодні зросла у два з лишком рази".
"Скажімо так, кількість тих, кого залучаємо через рекрутинг, через інші механізми укладання контрактів, суттєво збільшується, і динаміка гарна", – підкреслив нардеп.
Що відомо про рекрутинг
13 листопада 2023 року Міністерство оборони України повідомило, що розпочинає проєкт із рекрутингу до Збройних Сил України, за допомогою якого українці зможуть виконувати роботу й використовувати цивільний досвід в інтересах армії. Тоді було підписано угоду з компанією Lobby X.
"Ідея військового рекрутингу виникла одразу після широкомасштабного вторгнення, коли почалася велика хвиля мобілізація й багато добровольців пішли до армії. Часто люди, які йшли за покликом серця захистити свою сім’ю та свою країну, потрапляли з цивільного життя у військову сферу за випадковим розподілом — в різні підрозділи та на посади, які нерідко були дуже далекі від їхніх цивільних професій. З плином часу виявилося, що вони не мають можливості повною мірою використовувати свій життєвий і професійний досвід, обіймаючи посади, що зовсім не відповідають їхнім навичкам та здібностям. Це впливало на їхню мотивацію", - пояснили в Lobby X мету створення проєкту з рекрутингу до ЗСУ.
20 листопада Міноборони та сайт Work.ua підписали меморандум про співпрацю в межах проєкту з рекрутингу.
Сайти з працевлаштування публікують вакансії, на які можуть відгукнутися українці, та обрати собі спеціальність, за якою вони хочуть служити в ЗСУ.
Водночас начальник Головного управління розвідки Міноборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов не бачить альтернативи проведенню нових хвиль мобілізації до Сил оборони. "Без мобілізації жоден рекрутинг не покриє наших потреб", - наголосив він.
14 березня 2024 року стало відомо, що Національна гвардія України та robota.ua підписали Меморандум про співпрацю у сфері рекрутингу.
20 вересня у Міноборони повідомили, що в Україні щомісяця рекрутують 6,5 тис. добровольців.
Станом на кінець вересня в Україні було 39 центрів рекрутингу.
У 2024 році до центрів рекрутингу звернулися понад 32 тис. громадян.
Читайте також: Чи зможе рекрутинг у ЗСУ замінити ТЦК? Як працює ця система в США
- Актуальне
- Важливе






