Податок на нерухомість-2021: у ДПС пояснили, кому чекати додаткові рахунки за житло
Українці до 1 липня отримають додатковий рахунок для сплати податку на нерухомість
Про це йдеться у роз'ясненні Державної податкової служби (ДПС).
Згідно з ро'ясненням, у 2021 році податок на нерухоме майно становитиме 4 723 грн, виходячи з встановленого на 1 січня 2020 року розміру мінімальної заробітної плати. Рахунок при цьому буде виставлено за минулий рік.
Зазначається, що повідомлення-рішення про сплату податку з платіжними реквізитами українці отримають до 1 липня 2021 року.
Податок нараховуватиметься на кожен квадратний метр понад норму у 60 кв. м для квартири або квартир незалежно від їх кількості та 120 кв. м для будинку чи будинків також незалежно від їх кількості. Для різних типів нерухомості, а також їх часток норма складає 180 кв. м.
Зазначається, що податок на нерухомість у 2021 році мають сплатити фізичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками житлової чи нежитлової нерухомості. За неповнолітніх дітей-власників нерухомості податок мають сплатити їх батьки чи опікуни.
У Податковій також пояснили механізм визначення платника податку за нерухомість, якщо вона знаходиться у спільній власності. Так, якщо об'єкт нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна особа за належну їй частку. Якщо об'єкт нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є один з власників, визначений за згодою, якщо інше не встановлено судом. У разі, якщо нерухомість знаходиться у спільній сумісній власності і поділена в натурі, платником податку є кожна з осіб за належну їй частку.
Пільги з податку для фізосіб не застосовуватимуться до об'єктів оподаткування, якщо їх площа перевищує п'ятикратний розмір неоподаткованої площі: для квартири - 300 кв. м., для житлового будинку - 600 кв. м, для різних типів об'єктів житлової нерухомості - 900 кв. м.
Також пільги не нараховуватимуться на нерухомість, яку власники здають в оренду, лізинг, позичку чи використовують для бізнесу. Так, на пільги не мають права фізособи-підприємці (ФОП), які зазначили своє житло як податкову адресу та працюють у власній квартирі чи будинку.
Сума податку обчислюється виходячи із загальної площі кожного з об'єктів нерухомості та відповідної ставки податку.
У роз'ясненні зазначається, що якщо платник податку не отримав повідомлення-рішення через невідповідність податкової адреси із фактичним місцем проживання, він має негайно звернутися до податкового органу за місцем реєстрації для сплати податку.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе