Правління Нафтогазу заявило про неможливість роботи через відставку наглядової ради
Правління НАК "Нафтогаз України" заявило про неможливість продовження роботи через відставку наглядової ради
Відповідну заяву у Facebook оприлюднили члени правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Перелома, Петер ван Дріл, Отто Ватерланд і Ярослав Теклюк.
"Для складної та важливої компанії як Нафтогаз, надзвичайно важливою є наявність добре функціонуючої і вартої довіри наглядової ради і належного корпоративного управління. Відставка усіх членів правління вступає в силу з 14 травня. Без врегулювання ситуації до цієї дати члени правління не зможуть продовжувати виконувати свої обов'язки", - йдеться у заяві.
- Нагадаємо, Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболева з посади голови правління НАК "Нафтогаз України". Він очолював держкомпанію протягом семи років - з березня 2014 року.
- На місце Коболєва уряд призначив Юрія Вітренка.
- Разом зі звільнення Коболєва було звільнено Наглядову раду Нафтогазу, виключною компетенцією якої було звільнення голови Нафтогазу.
- Звільнення керівництва Нафтогазу в уряді аргументували збитками компанії в розмірі 19 млрд грн у 2020 році. Проте члени наглядової ради висловили незгоду з оцінкою їхньої роботи урядом, оскільки збиток був зумовлений непідвладними компанії обставинами.
- Після звільнення Коболєва Наглядову раду було призначено у тому ж складі до проведення конкурсу на 4 незалежних членів ради.
- Коболєв має намір оскаржити постанову Кабміну щодо звільнення з Нафтогазу.
- Держдеп США назвав повагу до корпоративного управління і прозорості при призначенні персоналу енергетичного сектору ключовим фактором підтримки довіри до України, а посли G7 заявили про неприпустимість політичного втручання в управління державними підприємствами.
- ЄС, ЄБРР, Світовий банк та інші кредитори заявили, що сподіваються побачити підтвердження владою України прихильності курсу на реформи.
-
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе