Домашнє грушеве варення: два класичних рецепти
Варення з груш – це чудовий спосіб зберегти смак літніх та осінніх груш протягом усієї зими. Це варення може похвалитися простотою приготування й багатством смаку
Грушеве варення вирізняється ніжною текстурою та ароматом. Його можна додавати до випічки, морозива, тарталеток, використовувати як начинку для млинців або просто їсти з хлібом чи тостами.
Крім того, варення з груш подають разом із сирною тарілкою. Особливо добре поєднується з твердими та напівтвердими сирами, як-от чедер або брі. Змішуйте варення з бальзамічним оцтом і використовуйте його як соус або глазур для м'яса. Таке варення також може стати основою для маринаду до свинини або курки. Тож ідей використання дуже багато, адже грушеве варення — це універсальний інгредієнт, який додає солодку нотку багатьом стравам.
Для приготування варення краще використовувати стиглі, але не перезрілі груші. Вони повинні бути без видимих пошкоджень і плям. Важливо також обрати сорт, який добре зберігає свою форму при варінні.
Густе варення з груш
Таке варення досить універсальне, його можна подавати до чаю, або використовувати як начинку для пирогів, булочок та іншої випічки.
Автори рецепту зазначають, що кількість цукру варто регулювати самостійно, оскільки це залежить від того, наскільки солодкі груші. Якщо плоди досить солодкі, тоді варто додати трошки менше цукру, ніж зазначено в рецепті, приблизно 800 грам на один кілограм груш. Якщо ж груші кислі, тоді варто додати більше цукру.
Інгредієнти:
- груші – 1 кг
- цукор – 1 кг
Густе варення з груш – покроковий рецепт приготування:
- Вимийте груші, видаліть серцевину та хвостики.
- Наріжте груші невеликими шматочками, перекладіть у каструлю з товстим дном.
- Додайте в каструлю цукор та варіть на повільному вогні протягом 60-90 хвилин (час приготування залежить від сорту груш), періодично помішуючи. Варіть до тих пір, доки варення не загусне до бажаної консистенції.
- Доки груші готуються, простерилізуйте банки та кришки будь-яким зручним для вас способом.
- Гаряче варення розлийте в банки, залишаючи трохи місця від верхнього краю. Закрутіть варення простерилізованими кришками.
- Переверніть банки догори дном та залиште охолоджуватися.
- Після охолодження зберігати варення можна при кімнатній температурі в темному місці.
Фото: kuhari.com.ua
Варення з груш скибочками
Варення з груш скибочками може бути дуже смачним, якщо його правильно приготувати. Цей солодкий і ароматний рецепт також в приготуванні досить простий, але потребує трохи більше часу.
Інгредієнти:
- груші – 1 кг
- цукор – 800 г
- лимон - 1/3 шт.
- гвоздика – 3 шт. (за бажанням)
Варення з груш із лимоном – покроковий рецепт приготування:
- Вимийте груші, розріжте навпіл та видаліть серцевину. Наріжте груші скибками, бажано однакового розміру.
- Перекладіть груші у каструлю, засипте цукром та залиште так на дві години або на всю ніч. Фрукти мають добре пустити сік.
- Поставте каструлю на вогонь, доведіть суміш до кипіння. Постійно помішуючи дерев’яною ложкою, варіть протягом 5-7 хвилин. Дайте варенню повністю охолонути.
- Потім знову проваріть 5-7 хвилин та дайте варенню охолонути. Цей процес варто повторити 3-5 разів. Орієнтуйтесь на колір та консистенцію варення, можливо, вам буде достатньо трьох етапів варіння.
- Коли будете проварювати варення третій раз, додайте до каструлі нарізаний невеликими скибками лимон.
- Підготуйте простерилізовані банки. Гаряче варення розлийте в банки та закрийте простерилізованими кришками.
- Переверніть банки догори дном, накрийте рушником та залиште охолоджуватися. Смачного!
Фото: eatsmarter.com
- Актуальне
- Важливе