Традиційна гартаначка: рецепт страви родом із Чернігівщини
Якщо ви хочете приготувати цікаву традиційну страву, тоді спробуйте гартаначку. Ця смачна та ситна страва неодмінно збере всю родину за столом, адже її неповторний смак не залишить байдужим нікого
Гартаначка – це автентична українська страва, що бере своє коріння з Чернігівщини. Її назва походить від слова "гуртом", адже саме так готувати цю страву. Це символізувало єдність і спільність.
За традиційним рецептом гартаначку варили на відкритому вогнищі в казані, що надавало їй унікального смаку та аромату з димком. У сучасних умовах цю страву можна адаптувати для приготування вдома на плиті, але для цього необхідно додати секретний інгредієнт. Дехто порівнює гартаначку з кулешем, адже вони дійсно мають дещо схожу рецептуру. У будь-якому разі страва виходить дуже ситною та насиченою різними смаками.
У цьому рецепті автори додають сало з прожилками м'яса та курячі гомілки. Однак гартаначку також інколи готують із додаванням грибів замість м'яса.
Гартаначка
Інгредієнти:
- курячі гомілки – 7 шт.
- пшоно – 250 г
- сало з прорістю – 100 г
- цибуля ріпчаста – 1 шт.
- яйця – 5 шт.
- картопля – 4-5 шт.
- сметана – 100 г
- копчені груші – 3-4 шт.
- цибуля зелена та петрушка – до смаку
- сіль – до смаку
Покроковий рецепт приготування:
- Цибулю очистьте. Наріжте кубиками, як і сало.
- Просмажте сало на сковорідці приблизно 10 хвилин, а потім додайте цибулю, сіль та готуйте до рум'яної скоринки.
- Очистьте картоплю від шкірки, наріжте кубиком середнього розміру.
- У каструлю налийте три літри води, додайте картоплю та гомілки. Доведіть до кипіння та варіть.
- У миску насипте пшоно та залийте його 500 мл окропу на 20-25 хвилин. Цей етап необхідний, оскільки пшоно може давати гіркоту.
- До каструлі з картоплею та м'ясом перекладіть замочене пшоно та копчені груші. Якщо ви готуєте страву в казані на вогні, тоді груші додавати необов'язково.
- Продовжуйте готувати страву доти, доки пшоно повністю звариться, а рідина досить сильно випарується. Картопля та курятина за цей час також мають розваритися, додаючи супу густоти та ніжної текстури. Щойно пшоно буде готове, зменште вогонь до мінімуму та акуратно дістаньте груші й гомілки.
- Збийте в окремій посудині яйця та влийте їх у каструлю, яка все ще стоїть на плиті. Швидко та ретельно перемішуйте, щоб вони приготувались. Можете додатково все товкачкою розім'яти.
- Промийте та дрібно наріжте зелену цибулю, петрушку.
- До каструлі також додайте засмажку, дрібно нарізану зелену цибулю, петрушку, сметану, сіль, ретельно перемішайте. Страва готова, її можна подавати разом із вареними гомілками. Смачного!
Гартаначка, Фото: Youtube @Smachnoonline
- Актуальне
- Важливе