Україною прокотилася хвиля масових мінувань. Відправник погроз "звинуватив" журналісток Радіо Свобода
У понеділок, 14 жовтня, у низці міст України повідомили про мінування державних установ і навчальних закладів. На місцях працювали вибухотехніки та кінологи
Про це повідомляли поліція та ЗМІ із посиланням на власні джерела та установи.
Так, Київський апеляційний суд повідомив про те, що їм надійшло повідомлення про замінування приміщення.
"Київський апеляційний суд змушений тимчасово припинити роботу для проведення правоохоронними органами необхідних дій. Наразі проводиться евакуація працівників та відвідувачів Київського апеляційного суду", - йдеться у повідомленні.
Крім цього, за даними УНІАН, також надійшов виклик про мінування будівлі Міністерства культури та стратегічних комунікацій. Туди вже прибули правоохоронці та розпочали перевірку будівлі.
Водночас Суспільне із посиланням на поліцію Сумської області повідомляє, що після 12:00 у Сумах до 10 різних державних установ надійшло повідомлення про мінування будівель.
"Серед, ймовірно, замінованих будівель: Зарічний суд, управління освіти і науки Сумської міської ради, сервісний центр на вулиці Білопільський шлях і будівля казначейства", - повідомили журналісти.
Водночас Еспресо.Захід писало, що у Львові також надійшли повідомлення про замінування навчальних закладів і низки будівель. Кілька навчальних закладів проводять евакуацію учнів через повідомлення про замінування. Водночас на Рівненщині впродовж дня надійшло 63 повідомлення про замінування.
Видання LIGA.net пише, що також отримало повідомлення про мінування свого офісу в Києві.
Як повідомляє РБК-Україна із посиланням на джерела у поліції, вибухівку шукають у школах, міськрадах, будівлі Мінкульту, приміщенні Вищої ради правосуддя та інших установах. Зокрема, відомо про випадки в Києві, на Чернігівщині, Сумщині, Житомирщині, у Львові, Запоріжжі, Івано-Франківську та інших містах.
Очільник Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук повідомив, що 14 жовтня вся країна стала свідками спроб дестабілізації через фейкові повідомлення про замінування державних установ та органів місцевого самоврядування.
"Це спрямовано на зрив роботи важливих для країни структур і сіяння паніки серед населення. Дніпропетровська обласна рада також опинилася в центрі подій: надійшов дзвінок про замінування будівлі", - написав Лукашук.
За його словами, загрози не підтвердилися, а всі працівники в безпеці.
У Нацполіції повідомили, що станом на 19:30 підрозділи поліції перевірили 60% закладів, про які надходили повідомлення про замінування - інформація не підтвердилась. На інших об'єктах перевірка триває.
"Наразі вони (повідомлення, - ред.) ще продовжують фіксуватися органами Нацполіції, тому говорити про кількість цим повідомлень ще зарано. З тих, що надійшли, половина вже відпрацьована, всі вони виявились хибними", - йдеться у повідомленні.
У відомстві розповіли, що хибні повідомлення надходять до правоохоронців регулярно вже майже впродовж трьох років. Вони покликані сіяти паніку серед населення, виснажувати систему державних та правоохоронних органів, що є ціллю російської гібридної війни.
МЗС посилило заходи безпеки в дипустановах
Пресслужба Міністерства закордонних справ 14 жовтня повідомила, що структурні підрозділи МЗС, а також понад шість десятків закордонних дипломатичних установ України отримали анонімні повідомлення про замінування.
"Міністр Андрій Сибіга доручив посилити заходи безпеки в українських дипломатичних установах. Дипломати перебувають у тісному контакті з правоохоронцями та органами влади країн перебування для проведення там, де це необхідно, безпекових перевірок. У поодиноких випадках дипломатичним установам довелося на недовгий час призупинити консульське обслуговування громадян, яке було відновлене одразу після завершення перевірок", - ідеться у повідомленні.
При цьому у відомстві наголосили, що ситуація з мінуваннями не вплинула на діяльність дипломатичної системи України та закордонних дипломатичних установ, вони працюють у штатному режимі.
Відправник погроз "звинуватив" журналісток Радіо Свобода
Згодом видання "Радіо Свобода" повідомило, що листи про замінування були підписані "представником "терористичної групи", за назвою однойменного телеграм-каналу антиукраїнського спрямування".
"У листі з погрозами згадуються журналістки Радіо Свобода Ірина Сисак та Валерія Єгошина, а також фрілансерка Юлія Химерик. Нещодавно на Радіо Свобода вийшло їхнє розслідування про те, як російські спецслужби вербують українців - у тому числі неповнолітніх - за гроші для підпалів автомобілів українських військових", - йдеться у повідомленні.
За даними Схем, людина, яка має такі ж дані, як і відправник погроз, має російський паспорт і проживає у тимчасово окупованому Криму. Водночас у соцмережах групи, яка взяла на себе відповідальність за повідомлення про нібито замінування активно закликають палити авто українських військовослужбовців. У СБУ Схемам повідомили, що випадок варто розглядати як ІПСО, спрямоване на поширення паніки.
Президент Радіо Свобода Стівен Капус заявив, що видання не піддасться залякуванням та підтримуватиме журналісток.
- 4 вересня до поліції Києва надійшло повідомлення про замінування усіх столичних середніх шкіл та коледжів. Вибухівку не знайдено.
- Актуальне
- Важливе