Огляд

Путін демонструє свою силу, натякаючи, що світ на порозі нової війни. Акценти світових ЗМІ 19 лютого

Юрій Мартинович
19 лютого, 2024 понедiлок
11:28

У фокусі міжнародних ЗМІ песимістичні настрої на полях Мюнхенської конференції з безпеки, під час якої російські окупаційні сили ціною десятків тисяч убитих солдатів здобули першу вагому перемогу за довгий час, а також убивство Навального, як чіткий сигнал від Путіна, що він готовий боротися далі

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 19 лютого.

Відхід від Авдіївки – це наслідок зволікань сенаторів США щодо виділення військової допомоги Україні   

Донеччина, Авдіївка, Желанне

Фото: Getty Images

 

Безперечно, що дві найважливіші теми, про які чи не найбільше писали світові ЗМІ, – це смерть (або вбивство) лідера російської опозиції (якщо така взагалі може існувати) Олексія Навального та відхід українських військ від Авдіївки, на яку росіяни чотири місяці тиснули всіма можливим силами, змусивши Київ прийняти рішення про збереження солдат, а не продовжувати захищати місто-руїну. Зокрема, у BBC написали, що це "найбільша перемога росіян за останні кілька місяців війни".

"Падіння Авдіївки знаменує собою найбільшу зміну на лінії фронту протяжністю понад 1000 км з тих пір, як російські війська захопили сусіднє місто Бахмут у травні 2023 року", - відзначають британські журналісти.

У The Washington Post написали, що Авдіївка має стратегічне та матеріально-технічне значення для Москви. Адже захоплення Авдіївки відсуне лінію фронту від Донецька, що ускладнить спроби України повернути столицю області. До неділі не було зрозуміло, чи залишилися українські війська в Авдіївці, чи на Коксохімічному заводі, який донедавна був там останнім оплотом України. Однак в неділю офіційні особи ЗСУ повідомили про відхід з міста.

"Виведення українських військ поклало початок війні обміну повідомленнями між Києвом і Москвою, оскільки українські чиновники намагалися позитивно оцінити виведення, а російські офіційні особи поспішили представити це як символічну перемогу", - відзначають американські журналісти.

Аналітичний центр "Інститут вивчення війни" заявив, що просування Росії в Авдіївку підкреслює важливість протиповітряної оборони. За даними ISW, в останні дні свого наступу Росія змогла забезпечити "безпосередню підтримку з повітря" своїм військам на землі.

"Російський темп справді збільшився, тож, коли українці не можуть знищувати російські літаки, Києву складно захищатися", - сказав чиновник з Адміністрації президента США, додавши, що Росія, можливо, помітила слабкість у зниженні темпів стрільби українців.

У суботу міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що втрати в Авдіївці свідчать про необхідність створення складних систем протиповітряної оборони, щоб запобігти використанню російськими військами керованих бомб.

А президент України Володимир Зеленський заявив у суботу на Мюнхенській конференції з безпеки, що "втримування України в умовах штучного дефіциту озброєнь... дозволяє Путіну адаптуватися до поточної інтенсивності війни".

Вихід України з Авдіївки стався через те, що запропонований президентом США Байденом пакет допомоги вартістю приблизно 60 мільярдів доларів залишається заблокованим республіканцями в конгресі. Білий дім у заяві після розмови між Байденом і Зеленським у суботу заявив, що поразка України в місті є "результатом бездіяльності конгресу".

У CNN пишуть, що, оскільки фінансування України в конгресі очікує невизначене майбутнє, армія США змушена платити сотні мільйонів доларів на підтримку воєнних зусиль України проти Росії протягом останніх кількох місяців — і армійські чиновники все більше стурбовані тим, що без нового фінансування їм доведеться почати залучати гроші з інших важливих проєктів, щоб продовжувати підтримувати Київ.

З жовтня 2023 року, початку фінансового року, армія США витратила понад 430 мільйонів доларів на різні операції, включаючи навчання українських військових, транспортування обладнання та розгортання військ США до Європи. Без бюджету на 2024 рік, схваленого конгресом, і без додаткового фінансування спеціально для України командування має приблизно 3 мільярди доларів, щоб оплатити 5 мільярдів доларів операційних витрат, пояснив другий високопоставлений армійський чиновник. Це включає не лише операції, пов’язані з підтримкою України (навчання та переправлення зброї та обладнання до Польщі та України), але й інші операції для командування США по всій Європі та Африці.

У той час як фінансування США для України  припинилося, навчання українських військ  продовжилося, оскільки президент визнав це критично важливим. Полковник Мартін О'Доннелл, речник армії США в Європі та Африці, повідомив CNN, що США навчають приблизно 1500 українців на полігоні Графенвер у Німеччині. США також продовжують навчання українських пілотів на винищувачах F-16 на базі Національної гвардії Морріс в Аризоні.

Крім навчання, українцям все ще надходить обладнання з запасів США в рамках попередніх пакетів президентських розпоряджень, а також зі зброї та обладнання, закуплених в оборонно-промислової бази в рамках Ініціативи сприяння безпеці України.

У Politico відзначили, що погіршення перспектив України на полі бою та питання щодо прихильності Америки до Києва домінували на цьогорічній Мюнхенській конференції з питань безпеки.

"Багато політиків під час конференції використовували момент, щоб наголосити, що Україна програє війну без додаткової військової допомоги США. Але вони також звучали далеко не певними щодо того, як може виглядати перемога України навіть за такого посилення. Конференція відбулася в той момент, коли впевненість у тому, чи зможе президент Джо Байден досягти успіху в Україні, є особливо низькою, а колишній президент Дональд Трамп працює над підривом цього пакету допомоги Києву. Нинішній план полягає в тому, щоб просто утримати українську армію від краху", - констатують у виданні й додають, що багато політиків не дали відповіді на питання про те, якою буде українська перемога і коли вона може статися.

Наприклад, сенатор Марк Уорнер, голова комітету сенату США з розвідки, сказав, що пакет допомоги змінить правила гри для України. Але він відмовився сказати, що ця підтримка забезпечить український тріумф, просто зазначивши, що американська допомога є найкращою надією для Києва.

"Я не знаю жодного іншого способу в короткостроковій перспективі для українців отримати необхідну зброю, амуніцію та інструменти, окрім як зі Сполучених Штатів", — додав Уорнер.

Законодавці від обох партій США у Мюнхені запевнили союзників, що врешті-решт палата представників дасть дозвіл на допомогу, а деякі прогнозують ухвалення вже в березні.

"Для нас цей пакет життєво важливий. Зараз ми не розглядаємо альтернативи, оскільки розраховуємо на Сполучені Штати як на нашого стратегічного партнера", — сказав президент Зеленський на пресконференції з віцепрезидентом Камалою Гарріс у суботу.

Гарріс підтвердила, що "плану Б" немає, вона сказала просто: є тільки "план А".

Однак через американську нерішучість в Європі політики все більше занепокоєні тим, що Володимир Путін може зазіхнути й на одну з країн НАТО, імовірно одну з Балтійських країн, тому в ЄС все більше говорять про те, як самим захистися, якщо США не нададуть своїх гарантій.

"Я не можу передбачити, чи може статися напад на територію НАТО і коли він може статися, – сказав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. - Але це може статися через п'ять-вісім років".

Убивство Навального – це меседж від Путіна світу, що він не планує здаватися

Путін і Навальний

Фото: колаж Еспресо

 

У The New York Times написали, що коли лідери Заходу збиралися в Мюнхені, президент РФ Володимир Путін мав для них чітке повідомлення: ніщо з того, що вони зробили досі, — санкції, засудження, спроби стримування — не змінить його намірів порушити поточний світовий порядок.

"Росія досягла свого першого великого успіху в Україні майже за рік, взявши зруйноване місто Авдіївка ціною величезних людських втрат для обох сторін, тіла розкидані вздовж доріг, - попередження, можливо, про новий курс дворічної давності війни. Підозріла смерть Олексія Навального у віддаленій арктичній в'язниці ще більше показала, що пан Путін не терпітиме інакомислення з наближенням виборів. А американське відкриття про те, що Путін, можливо, планує розмістити ядерну зброю в космосі — бомбу, покликану знищити глобальну комунікацію, – було вагомим нагадуванням його здатності завдавати ударів у відповідь своїм ворогам за допомогою асиметричної зброї, яка залишається ключовим джерелом його сили", - відзначають у The New York Times.

Стосовно Навального у The Guardian написали, що світ може ніколи не дізнатися, що саме сталося в день смерті Олексія Навального у віддаленій в'язниці за Полярним колом. Станом на неділю його родині ще навіть не дозволили побачити його тіло.

"Виправні колонії РФ сумно відомі своїми жахливими умовами. Якими б не були обставини його смерті, роки жорстокого поводження підтверджують поширену думку його прихильників про відповідальність Кремля. "Путін убив Олексія Навального", — сказав Георгій Албуров, соратник Навального. Лідери на Заході так само повторили точку зору Албурова, поклавши провину за смерть Навального безпосередньо на Путіна. "Не помиляйтесь: Путін відповідальний за смерть Навального", – заявив президент США Джо Байден. Але ці заяви швидше за все змусять Кремль у кращому випадку знизати плечима", - відзначають британські журналісти й додають, що Путін завдав нищівного удару по і без того придушеній опозиції в країні.

Відповідно, тепер контроль президента РФ над внутрішньою політикою країни виглядає повним. Після виборів наступного місяця він буде коронований ще на шестирічний термін президентства, і його перебування на посаді може перевершити навіть радянського диктатора Йосипа Сталіна. Путін уже керує державою протягом понад 24 років, тоді як Сталін помер у 1953 році після 29 років правління.

"Західні плани ізолювати Путіна та його країну, зробити його ізгоєм і запровадити глобальні санкції, які б підірвали російську економіку, не дали бажаного результату. Путін знайшов нових союзників і "залицявся" до глобального півдня, отримавши чудовий прийом в Об’єднаних Арабських Еміратах і Саудівській Аравії, колись вірних західних союзників", - додають у The Guardian.

У Bloomberg відзначають, що доля опозиціонера пов’язана зі смертельною авіакатастрофою, в якій торік загинув лідер групи найманців Вагнера Євген Пригожин. Пригожина, який став героєм для російських націоналістів за участь у бойових діях в Україні, було вбито в серпні, рівно через два місяці після того, як він очолив заколот проти керівництва Міністерства оборони, який переріс у найбільшу загрозу правлінню Путіна. А усунення Навального перед другою річницею повномасштабного вторгнення – це потужний меседж росіянам та всьому світу, що Путін навіть не думає про поразку, а, можливо, готується до нової війни.

Хоча в Росії було затримано сотні людей, які вийшли на вулиці, щоб ушанувати пам’ять Олексія Навального, та це ніяк не впливає на загальний стан справ у самій РФ.

Читайте також: "Єдина справжня опозиція РФ зараз у легіоні "Свобода Росії" та партизанських рухах", - ексдепутат держдуми Пономарьов

Теги:
Читайте також:
Київ
+20°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.03
    Купівля 41.03
    Продаж 41.51
  • EUR
    Купівля 44.47
    Продаж 45.19
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 липня
03:35
Дмитро Пєсков
Пєсков пригрозив, що рішення ЄС спрямувати Україні €1,5 млрд доходів від активів РФ, не залишиться без відповіді
03:08
школа в окупації
Росіяни склали список пропагандистської літератури, який буде обов’язковим для шкіл та бібліотек на ТОТ, - Нацспротив
02:31
На фото: Меланія та Дональд Трамп
Дружина Трампа Меланія заявила, що випустить мемуари
01:49
безпілотник, дрон
У РФ заявили про масовану атаку безпілотників на Брянську область
01:25
Румунія, прапор Румунії
Інциденти з російськими "шахедами" в Румунії: прем'єр Чолаку пояснив, чому їх не можуть збивати
00:45
Мін'юст провів перевірку законності нових правил вступу в аспірантуру
00:33
Олімпіада-2024, Париж, Ейфелева вежа
Олімпіада-2024: онлайн-трансляція церемонії відкриття Ігор у Парижі
00:22
фейк
"Україна не може перемогти, не спровокувавши ядерну війну": маніпуляції світових ЗМІ за 26 липня
2024, п'ятниця
26 липня
23:50
Збірна України, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
У Парижі відкрилися XXXIII літні Олімпійські ігри
23:27
Оновлено
ЗСУ війна фронт
Від початку доби на фронті відбулося 107 боєзіткнень: ворог концентрується на Курахівському і Покровському напрямках
23:01
Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді
Прем'єр Індії Нарендра Моді може здійснити візит до України в серпні, - ЗМІ
22:49
Міністр фінансів США Єллен
Міністерка фінансів США Єллен розповіла, коли G7 погодить умови кредиту Україні на $50 млрд
22:23
Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття
Леді Гага виступила на церемонії відкриття Олімпіади в Парижі та виконала пісню французькою мовою
21:58
Дональд Трамп
Деякі республіканці незадоволені вибором Венса кандидатом у віцепрезиденти від Трампа, - The Hill
21:53
Вільям Бернс
Шеф ЦРУ зустрінеться з представниками Ізраїлю, Катару та Єгипту для обговорення питань щодо Гази
21:35
Володимир Зеленський
Має бути зроблене все, щоб посилити наші позиції, - Зеленський про ситуацію на Покровському напрямку
21:28
Ексклюзив
Володимир Огризко
Китайці продовжують гратися з нами, - дипломат Огризко про невідповідність слів та дій Пекіну
21:23
Оленівка - наша Катинь
Військовополонені азовці вперше звернулись до президента України з полону, дружини вимагають їхнього звільнення
21:20
ЛУКОЙЛ
Російський "Лукойл" через зупинку нафтопроводу "Дружба" збільшив експорт нафти морем
21:11
US Department of Defense
Маркарова розповіла, коли F-16 будуть застосовані на полі бою
20:48
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Ситуація на фронті та як протидіяти розвідувальним безпілотникам ворога. Воєнні підсумки тижня
20:32
москва червона площа
На Красній площі в Москві хотів вчинити самопідпал співробітник НДІ, що працює на міноборони РФ
20:15
У матчі між "Епіцентром" і "Минаєм" визначили другого претендента на вихід в УПЛ
20:04
Оновлено
метро Харків
Деімперіалізація та деколонізація: у Харкові перейменували 3 станції метро та 48 вулиць
20:01
OPINION
Борислав Береза
Історія з Чирковим ганебна, але ілюстративна
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 884-го дня війни:  удари по аеродрому в окупованому Криму, ЄС виділив Україні 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ
19:37
Міноборони, мобілізація, Резерв+, Оберіг
У Резерв+ можна підвантажувати актуальні дані про бронювання: кому доступна послуга
19:36
Лукойл
Припинення транзиту нафти "Лукойл": Словаччина заявила, що запропонувала Україні технічне рішення
19:10
Оновлено
дрон, БПЛА
Росіяни атакували з дронів Херсон і Кіндійку: поранено 6 людей
19:05
Податки нерухомість
У Мінфіні пояснили, чи можна підвищити в Україні ПДВ замість військового збору
18:59
Ексклюзив
Не схоже на робочий зразок морського дрона: Defense Express про гідроцикл з вибухівкою біля Стамбула, який нібито належить Україні
18:58
ракета "Довгий Нептун"
Російські ракети й дрони містять іноземні компоненти з понад 20 країн, - Інститут судекспертиз
18:55
санкції проти Ірану
Україна та Молдова приєдналися до рішення Ради ЄС продовжити санкції проти Ірану
18:52
безпілотник, дрон
Росія використовує дешеві дрони для виявлення української ППО, - Reuters
18:41
РФ здійснила майже два десятки атак на Нікопольський район за день: тяжко поранено людину
18:31
У 59-й ОМБр завершили службову перевірку після звернення парамедикині Пташки щодо діяльності командира. Що виявили
18:28
окупанти в Криму
У Росії навряд чи закінчиться військова техніка у 2025 році, – розвідка Естонії
18:21
Олександр Лукашенко
У КНДР повідомили, що Лукашенко пообіцяв працювати "над подальшим розширенням співпраці" держав
18:11
Фредерік Бегбедер
Суд відхилив позов проти Фредеріка Беґбедера, звинуваченого у зґвалтуванні
18:03
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Убивство Фаріон. Чому надмірний піар може зашкодити знайти реального замовника?
Більше новин