Огляд

Що ще варто знати про північнокорейців, які воюють проти українців, та як після трьох років вторгнення до війни долучилися десятки країн. Акценти світових ЗМІ 18 грудня

18 грудня, 2024 середа
10:11

У фокусі міжнародних видань – чому аналітики застерігають від недооцінки північнокорейців, що Північна Корея отримує від свого союзу з Росією та як іноземні мови в окопах свідчать про те, що війна набуває дедалі більшого міжнародного масштабу

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 18 грудня.

Північнокорейських солдатів у Росії не варто недооцінювати

Кім Чен Ин та Сергій Лавров (праворуч)

Кім Чен Ин та Сергій Лавров (праворуч), фото: Getty Images

Журналісти CNN пишуть, що близько 11 000 північнокорейських солдатів опиняються в центрі найбільшої війни в Європі з часів Другої світової війни. Північна Корея зафіксувала кілька сотень втрат - як убитих, так і поранених, у Курській області після того, як у жовтні направила тисячі військ до Росії.

Попри те, деякі аналітики застерігають від недооцінювання північнокорейців.

Генерал-лейтенант у відставці Чун Ін Бум, ветеран південнокорейської армії, говорить, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин надіслав найкращих з елітних сил, відомих як Штормовий корпус, - добре навчених солдатів, які пройшли індоктринацію.

Деякі з них належать до спецпідрозділів, як-от "Морські котики", чи рейнджери ВМС США, чи британський SAS. За його словами, інші — легка піхота та снайпери.

У північнокорейському суспільстві член 11-го армійського корпусу, ймовірно, займає відносно привілейоване становище.

Ця дивізія має великий авторитет і стоїть не набагато нижче підрозділів, які забезпечують особистий ескорт північнокорейського лідера Кіма, а лояльність до режиму є ключовим критерієм для вступу до неї.

Спецпризначенці навчені проводити місії в глибині ворожої території, збирати розвідувальну інформацію і здійснювати прямі атаки. Деякі загони спецназівців навіть навчають покінчити життя самогубством, а не потрапити в полон.

Більшість північнокорейських солдатів, з якими він стикався під час своєї служби, зробили б цей фатальний вибір. Адже якщо ви вб'єте себе, про ваші сім'ї подбають.

За даними вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних досліджень, Росія імовірно оплачує всі витрати на розгортання, пов’язані з північнокорейцями, а також стипендію самим військам. Південнокорейська розвідка припускає, що північнокорейські солдати в Росії могли отримувати зарплату в розмірі 2000 доларів на місяць. Зокрема, аналітики вважають, що масова втеча малоймовірна.

"Одна річ, яку потрібно знати про північних корейців в інших країнах, - вони завжди в парі. Наприклад, у школярів є система приятелів... Тому північнокорейський солдат, який намагається дезертирувати в Україну, отримає кулю в голову від свого товариша, або навпаки", - каже Майкл Медден, непостійний співробітник програми 38 North у Центрі Стімсона.

Разом із тим журналісти The New York Times зазначають, що, за словами Олени Гусейнової, дослідниці Університету міжнародних відносин Ханкук у Сеулі, Північна Корея заробила до 5,5 мільярдів доларів на угодах з Росією щодо постачання озброєнь. У звіті, опублікованому в жовтні, вона також підрахувала, що Північна Корея може щорічно отримувати до 572 мільйонів доларів коштом розгортання військ, що є величезною сумою за північними мірками. Офіційний експорт країни лише минулого року склав 330 мільйонів доларів.

Ні Росія, ні Північна Корея не розкрили, як Москва платила Північній Кореї. Але згідно з аналізом супутникових знімків, опублікованим минулого місяця Центром відкритих джерел у Великій Британії та BBC, північнокорейські нафтові танкери привозили з Росії набагато більше нафти, ніж дозволено санкціями ООН.

Через три роки вторгнення Росії охопило десятки країн

У POLITICO вийшла стаття під заголовком "Третя світова війна вже йде. В Україні". Журналісти пишуть, що іноземні мови, якими розмовляють в окопах, є однією з ознак того, що конфлікт набуває дедалі більшого міжнародного масштабу. 

Сьогодні обидві країни покладаються на зовнішню допомогу: Україна, щоб вистояти, Росія - щоб зберегти своє панування в небі та на землі, зводячи до мінімуму вплив війни на власне населення.

У той час як вони лобіювали у світі більше ресурсів, обидві сторони висунули великі ідеологічні претензії. Україна каже, що бореться за демократію; Росія зазначає, що веде хрестовий похід проти того, що вона називає американською гегемонією та "колективним Заходом".

Найбільшим порятунком для Москви є Китай, який відіграв вирішальну роль у захисті російської економіки від західних санкцій, забезпечивши ринок для її нафти та добрив, а також надаючи їй доступ до вкрай необхідних технологій. 

Окремо Росія продовжила та розширила свою вікову практику гібридної війни, викликаючи проблеми та розширюючи існуючі розколи за кордоном.

Проблема інтернаціоналізованих конфліктів, як виявила Україна, полягає в тому, що зовнішні донори можуть бути примхливими, а їхні зобов'язання - лише на період наступної виборчої кампанії.

Ще до перемоги Трампа ідея стримування у формі угоди, яка б заморозила конфлікт і передбачала відмову України від частини території, схоже, перетворилася з табу на головну. 

Крім того, є той факт, що прихильники України, на відміну від Росії, повинні мати справу з громадською думкою. Опитування Pew Research Center у липні показало, що американці порівну розділилися щодо того, чи вважають вони свою країну відповідальною за допомогу Україні. 

Оскільки і Росія, і Україна намагаються мобілізувати достатню кількість власних людей, обидві сторони використовували тисячі іноземців, переважно з бідних країн, щоб приєднатися до їхньої боротьби.

На додаток до військ, наданих Пхеньяном, Москва залучила бійців із Куби, Індії, Непалу, Сирії, Сербії, Центральноафриканської Республіки та Лівії, пообіцявши щедру зарплату та російське громадянство. Тим часом Україна, окрім фінансових стимулів, пропонує іноземцям шанс опинитися на правильному боці історії.

Зрештою, на думку аналітиків, результат війни, імовірно, залежатиме від рішень головних спонсорів бойових дій: НАТО та Китаю. Інші фактори можуть схилити терези: у США непередбачуваний Трамп. На Близькому Сході - конфлікт Ірану з Ізраїлем. У Європі сплеск популярності ультраправих партій, деякі з яких скептично ставляться до допомоги Україні. 

Водночас ризик подальшої ескалації є завжди. 

"Поки триває війна, є небезпека, що до неї приєднається ще хтось", - підсумували у виданні.

Теги:
Читайте також:
Київ
+5.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.31
    Купівля 41.31
    Продаж 41.82
  • EUR
    Купівля 44.6
    Продаж 45.25
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
26 березня
23:17
Оновлено
шахед
РФ ввечері 26 березня обстрілює Україну: у Харкові постраждала дитина, пошкоджено багатоповерхівки
23:06
Оновлено
Литва прапор
У НАТО уточнили заяву Рютте про американських солдатів в Литві
22:54
Ексклюзив
Стармер, Трамп
Те, що пропонує Трамп, не працює на дипломатичному рівні, до перемовин потрібно долучати Європу, - політолог Рейтерович
22:48
Марко Рубіо
Умови РФ щодо "перемир’я" у Чорному морі включають зняття європейських санкцій, - Рубіо
22:40
Ексклюзив
Саудівська Аравія
Два різних процеси, в результаті яких баланс не зійшовся, - політичний аналітик Горбач про перемовини в Ер-Ріяді
22:16
ЗСУ прапор
Генштаб збільшив кількість бригад, до яких можна приєднатися за проєктом "Контракт 18-24"
21:59
Зеленський і Макрон
"Контингент в будь-якому випадку це бойовий склад": Зеленський розповів чого очікує від миротворців
21:46
Оновлено
Зеленський і Макрон
Зеленський зустрівся із Макроном у Єлисейському палаці: основні заяви
21:18
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Росія знову бреше і чи дійде до енергетичного перемир’я. Колонка Сергія Згурця
21:01
Зеленський і Макрон
Макрон оголосив пакет військової допомоги Україні на суму €2 млрд
20:30
Ексклюзив
москва, кремль
Кремль з української корупції робить зброю, - голова правління фундації DEJURE Михайло Жернаков
20:26
Національний банк України
НБУ відкликав ліцензію у банку "Портал"
20:21
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Північнокорейську військову техніку помітили у Криму
20:15
Ексклюзив
трамп путін
Якщо Трамп дозволить Путіну захопити Україну, то треба чекати на наступ Китаю на Тайвань, - американський дипломат Гербст
20:07
OPINION
Новий світ народиться саме в Україні
20:00
Ексклюзив
Микола Княжицький
Цілі України, США та РФ на переговорах різні, - нардеп Княжицький
19:56
Марк Рютте
Членство України в НАТО поки не розглядається в ймовірній мирній угоді, але це може змінитися, - Рютте
19:54
Анонс
alyona alyona виступить 9 квітня у Києві
Не втратимо зв’язок: alyona alyona з великим концертом у Києві
19:27
Оновлено
Міністр оборони США Піт Хегсет
Секретний чат США у Signal: журналісти The Atlantic опублікували скриншоти переписки. Глава Пентагону Гегсет відреагував
19:26
Норвегія
Норвегія виділить $95 млн на підтримку енергетики України, зокрема на імпорт газу
19:20
Ексклюзив
Михайло Жернаков
Українці мають об'єднатися за реформи й відкинути тих, хто гальмує прогрес, - Жернаков
19:09
Оформив фіктивну інвалідність, аби уникнути мобілізації і отримав понад 100 тис. грн соцвиплат: затримано посадовця КМДА
18:48
Людина з інвалідністю
Працевлаштування ветеранів з інвалідністю: програму компенсацій було розширено
18:28
Ексклюзив
Джон Гербст
Трамп може дозволити Путіну й далі рухатися територією України, – американський дипломат Гербст
18:25
Дональд Трамп
Нам потрібна Гренландія для міжнародної безпеки, - Трамп
18:20
Інтерв’ю
Антоніна Самойлова
Українська альпіністка, яка тричі підкорила Еверест, але не була на Говерлі: інтервʼю з Антоніною Самойловою 
18:08
Україна ЄС
У Європі хочуть розглянути альтернативи миротворцям в Україні, - Reuters
18:03
Михайло Подоляк
В ОП повідомили, коли почало діяти 30-денне часткове перемир'я з Росією
18:01
OPINION
Чому США перемкнулися з теми виборів на тему зміни Конституції України?
18:00
Ексклюзив
Реформи судової системи: у фундації DEJURE розповіли про виклики на шляху до ЄС
17:47
війна в Україні
На зустрічі в Ер-Ріяді про територіальні поступки не йшлося, – ОП
17:36
Енергетика
Україна та США узгодили умови "енергетичного перемир'я", які відрізняються від версії РФ
17:35
застосунок Дія
Власники пошкодженого чи зруйнованого житла зможуть отримати витяг у Дії
17:27
діти Україна
На Донеччині розширять зону примусової евакуації родин із дітьми
17:03
ЗАЕС
Україна отримала дані про пошкоджений дизельний резервуар на окупованій ЗАЕС
17:01
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець
"Порушення прав людини з боку ТЦК набули системного та масового характеру": Лубінець готовий запропонувати Раді шляхи розв'язання проблеми
16:46
Пресреліз
Вагони із залізною рудою
Ferrexpo про економічні наслідки рішення уряду припинити автоматичне повернення ПДВ її підприємствам
16:46
ЗСУ, Харківщина
З початку доби на фронті відбулося 156 боїв: на Покровському напрямку ворог 53 рази пішов в атаку
16:40
Ексклюзив
Україна ЄС
Є три ключові елементи для вступу України до ЄС, - голова правління фундації DEJURE Жернаков
16:26
У Великій Британії відкрили Центр порятунку для евакуйованих з України левів
Більше новин