Огляд

Зеленський вимагає максимального просування ЗСУ в Росію, а в Газі може нарешті настати мир. Акценти світових ЗМІ 19 серпня

19 серпня, 2024 понедiлок
10:58

У фокусі міжнародних видань – ситуація довкола успішного наступну Збройних сил України на Курщину, зокрема закулісні розмови до і після вторгнення, а також остання вирішальна спроба домогтися припинення війни на Близькому Сході

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 19 серпня.

"Авантюра генерала Сирського дала українцям надію після року незмінно похмурих новин"

Головною темою для більшості провідних іноземних ЗМІ продовжує залишатися аналіз Курської операції ЗСУ. Журналісти публікують все більше деталей цього успішного для українців й несподіваного для Росії наступу.

The Economist написав лонгрід про те, як ця операція готувалася в таємниці від усіх, як генерал Сирський ледь не втратив посаду й про те, що президент Зеленський вимагає від військових максимального просування на території РФ. Про все це журналісти дізналися, опитавши свої джерела у владних кабінетах та військових штабах.

"На початку липня на генерала Сирського, новопризначеного головнокомандувача України, чинився тиск. Він боровся з далеко не ідеальною спадщиною свого попередника, Валерія Залужного … Чутки поширювалися про те, що генерала Сирського ось-ось звільнять, а наближені до Андрія Єрмака, всесильного керівника Офісу президента Володимира Зеленського, навіть натякали на те, що він "брехав" своїм керівникам", - описують у The Economist стан справ до початку українського наступу на Курщину.

Журналісти додають, що керівництво розглядало кілька сценаріїв наступу на найслабші місця російської лінії: удар по Брянській області на півночі; операція в Курській області; поєднання двох цих дій або й більше.

"Головна мета полягала в тому, щоб відвести російські війська від натиску на Донбасі та створити собі додатковий козир для будь-яких майбутніх переговорів. Генерал Сирський тримав свої плани в секреті, ділячись ними лише з вузькою групою генералів і силовиків. Він спілкувався з президентом сам на сам, без його штабу. Значну частину розвідки виконувала армійська розвідка", - кажуть у The Economist і додають, що західних союзників також навмисно залишили в невіданні до останнього.

Джерело видання стверджує, що генерал Сирський планував до того дві операції, які зірвалися. Перша операція не відбулася через витік інформації, а друга - бо її наказали припинити західні союзники. 

"Генерал Сирський — педант до деталей. Хоча перша фаза була ретельно спланована, зараз кампанія розвивається за певним принципом. З втратою елемента несподіванки просування українців сповільнилося. Президент Зеленський, як і раніше, наполягає на максимальному прогресі, каже джерело в Генштабі. Але його старший солдат обережний, зосереджуючись на розширенні флангів уздовж кордону, щоб створити більш надійні лінії", - відзначають у виданні й додають, що "велика авантюра генерала Сирського дала українцям надію після року незмінно похмурих новин".

У The Guardian написали, що за словами президента Володимира Зеленського, військове вторгнення України в Курську область Росії має на меті створити буферну зону для запобігання подальшим атакам Москви через кордон.

"Це був перший випадок, коли український президент чітко озвучив мету операції, яка почалася 6 серпня. Раніше він припускав, що військові дії на території РФ мають на меті захистити від постійних обстрілів громади прикордонної Сумської області", - відзначили у виданні.

Наступ українців підкреслив слабкі сторони автократії Путіна

У The Washington Post назвали статтю так: "Реакція Кремля на вторгнення на Курськ показує, як Путін застигає під час кризи". Коли авторитет російського президента Володимира Путіна піддається випробуванню, його відповіді часто бракує швидких, рішучих дій, які відповідають його войовничій риториці, відзначають у виданні.

"Повільна, непомітна військова відповідь Москви на несподівану окупацію Україною частини західної Курської області є останнім прикладом того, що глава Кремля не зміг відповісти швидкими, рішучими діями, щоб відповідати його войовничій риториці. Вторгнення на Курськ є четвертим серйозним ударом по владі Путіна після вторгнення в Україну в лютому 2022 року та підкреслює слабкі сторони автократії зверху вниз, яка в основному діє на страху та покаранні", - пишуть у The Washington Post.

Також у The Washington Post надрукували репортаж із Суджі, де відзначили, що журналісти, яких супроводжували українські війська, не побачили жодних доказів того, що українські військові грабували чи нападали на мирних жителів. Дюжина російських цивільних, опитаних The Post у Суджі, сказали, що з ними добре поводилися, і вони не знають про вбитих мешканців, але вони все ще хочуть, щоб їхнє місто повернулося під контроль Росії.

"Те, як українські війська діють на території та ставляться до людей, які там живуть, посилює офіційні заяви про те, що Україна бачить мету свого наступу не стільки як завоювання для довгострокової анексії, а більше як тактику переговорів, яка буде використана для тиску на Росію з метою повернення окупованих українських земель. Однак українські сили продовжують просуватися вперед і знищувати критичну інфраструктуру, щоб запобігти перевазі російських військ", - додають у The Washington Post.

У CNN відзначили, що, попри успішний наступ Києва на Курськ, російські війська також просуваються на сході України.

"Російська армія підійшла ближче до міста Покровськ у Донецькій області, яке є ключовим центром для українських військових через легкий доступ до міста Костянтинівка, ще одного військового центру. Україна використовує дорогу, що з’єднує обидва, для поповнення лінії фронту та евакуації втрат", - пишуть американські журналісти.

Через наближення російських військ прискорено евакуацію мирного населення з Покровська. Лише за останній тиждень з міста евакуювали майже 1800 осіб; донедавна щомісяця евакуювали 450-500 жителів.

Зеленський заявив у неділю, що українські підрозділи "роблять усе, щоб утримати позиції" на тлі десятків обстрілів на передовій на Донеччині.

Можливий мир у Газі та проблеми для кампанії Гарріс

Також ЗМІ писали про ситуацію в секторі Гази, яка продовжує впливати на світ. У The New York відзначили, що, за словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, нещодавні дипломатичні переговори в Катарі "створили одну з найкращих можливостей для досягнення припинення вогню в Газі та забезпечення звільнення заручників після кількох місяців без прогресу".

"Це вирішальний момент. Мабуть, найкраща, можливо, остання можливість повернути заручників додому, добитися припинення вогню та направити всіх на кращий шлях до міцного миру та безпеки", - сказав Блінкен.

Дипломати сподіваються, що, якщо бойові дії в Газі будуть припинені, це може зменшити напругу в цілому.

Натомість у BBC відзначили, що домовленості стосовно Гази загрожують розділити демократів із початком їх з'їзду, який стартує в понеділок.

"Кампанія Гарріс сподівається, що з’їзд у Чикаго стане радісним святкуванням після раптового виходу президента Джо Байдена з перегонів у липні. Але дехто побоюється, що внутрішньопартійні дебати щодо війни в Газі можуть підірвати злагоду демократів під час з’їзду та напередодні виборів у листопаді, до яких залишилося менш як 80 днів", - пишуть у виданні й додають, що залишається незрозумілим, як Камала Гарріс та Демократична партія дотримуватимуть делікатний характер політики щодо Ізраїлю та конфлікту в Газі.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.43
    Купівля 41.43
    Продаж 41.94
  • EUR
    Купівля 43.59
    Продаж 44.29
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
12 грудня
11:22
електроенергія
Споживання електроенергії тримається на високому рівні: ситуація в енергосистемі 12 грудня
11:16
Номінований на "Оскар" за пісню для "Ваяни" композитор Міранда пояснив, чому не працював над саундтреком другої частини
10:55
Огляд
світ, міжнародний огляд
Росіяни за 3 км від Покровська, а Франція й Польща думають над відправкою військ в Україну. Акценти світових ЗМІ 12 грудня
10:53
на фото прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
Україна працює над поверненням біженців із Німеччини, - Шмигаль
10:42
Ексклюзив
"Дві години тривала детонація": Андрющенко про ураження ворожого складу з боєкомплектом на Донеччині
10:39
обстріл Херсона
У Херсоні через атаку російського БПЛА й артилерії загинув чоловік, є постраждала
10:16
У Києві затримали послідовника партії Шарія, який закликав до держперевороту
10:11
Гурт DakhTrio випустив альбом "Тичина: Феномен доби" на вірші українського модерніста
10:11
ЗСУ
12 грудня: День Сухопутних військ ЗСУ. Чим ще відомий цей день та яке сьогодні релігійне свято
10:11
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 12 грудня: скільки коштує долар, євро та злотий
10:02
OPINION
Путін хоче Карибську кризу на біс
09:55
Динамо - Ференцварош
"Реал Сосьєдад" - "Динамо": онлайн-трансляція матчу Ліги Європи
09:51
Джеффрі Паєтт
Байден номінував експосла США в Україні Паєтта на найвищу дипломатичну відзнаку
09:47
Держпром, Харків
В Україні ЮНЕСКО вперше застосує механізм спецмоніторингу щодо будинку Держпрому в Харкові
09:36
Шольц путін
Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів із Путіним
09:30
Партнерський матеріал
Куди звертатися по допомогу у випадку домашнього насильства: пояснення адвоката
09:28
Поблизу станції "Академік Вернадський" з’явилися перші малюки пінгвінів
09:20
Ексклюзив
Окупанти в Маріуполі
Є помітні зміни в пересуванні сил ворога навколо Маріуполя, - Андрющенко
09:03
Башар аль-Асад
Десятиліттями очолювала сім'я Асада: у Сирії партія "Баас" заявила про припинення діяльності
09:00
Партнерський матеріал
"Разом навчаємося і зростаємо": представники ЄС відвідали Полтавську політехніку та релокований Луганський університет Шевченка
08:28
Донецька область, стела
Минулої доби росіяни поранили 4 мирних жителів Донеччини
08:24
Оновлено
ЗСУ
На фронті 11 грудня було понад 200 боєзіткнень: на Курщині Сили оборони відбили 22 атаки РФ
08:15
палата представників США
Палата представників США схвалила законопроєкт про оборонний бюджет на 2025 рік без продовження лендлізу для України, - Маркарова
08:08
мзс Росії
МЗС Росії закликало своїх громадян не їздити у США через загрозу "полювання" на них американських спецслужб
08:00
OPINION
"Совок" у ЗСУ: проблема потребує системних рішень, а не красивих жестів
07:50
Оновлено
Атака по Запоріжжю
Удар РФ по Запоріжжю 10 грудня: кількість загиблих зросла до десяти, серед поранених є дитина
07:46
операція. Ілюстративне фото
Кількість жертв атаки РФ по Дніпропетровщині 30 листопада зросла до 6: у лікарні помер чоловік
07:38
Інфографіка
російська техніка
Українські сили за добу знищили 1390 окупантів, 6 танків і 28 бронемашин РФ
07:30
евакуація
У Малій Токмачці на Запоріжжі, розташованій на лінії зіткнення, залишаються 16 мирних жителів
07:29
Оновлено
Рамзан Кадиров
Кадиров звинуватив Україну в атаці БПЛА на будівлю спецполку поліції у Грозному
07:15
Анонс
Динамо
"Реал Сосьєдад" - "Динамо": де та коли дивитись матч киян у Лізі Європи
07:14
Покровськ
Війська РФ здобувають тактичні переваги: ISW про ситуацію біля Покровська
07:03
Оновлено
Чорне море
У Чорному та Азовському морях відсутні російські кораблі
06:49
Валерій Маркус
Колишній головний сержант 47-ї ОМБр "Маґура" Маркус публічно розповів про конфлікти з керівництвом бригади
06:47
окупанти
Росіяни перекидають військову техніку з окупованого Криму в Запорізьку область, - "Атеш"
06:29
Олександр Сізіков
Незрячого політв'язня Сізікова етапували з окупованого Криму на територію РФ, - Лубінець
06:15
Сі Цзіньпін літак
Трамп запросив на свою інавгурацію лідера Китаю Сі Цзіньпіна, - CBS News
05:33
Ілюстративне фото
У Єрусалимі внаслідок теракту загинула дитина, є поранені
04:41
Ентоні Блінкен
Блінкен заявив, що виведення військ США з Афганістану не могло спонукати Путіна до війни з Україною
03:18
Руйнування Спасо-Преображенського собору в Одесі
Зеленський: Росія вбила 50 священників і зруйнувала близько 700 церков за час повномасштабного вторгнення
Більше новин