Огляд

Зеленський вимагає максимального просування ЗСУ в Росію, а в Газі може нарешті настати мир. Акценти світових ЗМІ 19 серпня

19 серпня, 2024 понедiлок
10:58

У фокусі міжнародних видань – ситуація довкола успішного наступну Збройних сил України на Курщину, зокрема закулісні розмови до і після вторгнення, а також остання вирішальна спроба домогтися припинення війни на Близькому Сході

Зміст

Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 19 серпня.

"Авантюра генерала Сирського дала українцям надію після року незмінно похмурих новин"

Головною темою для більшості провідних іноземних ЗМІ продовжує залишатися аналіз Курської операції ЗСУ. Журналісти публікують все більше деталей цього успішного для українців й несподіваного для Росії наступу.

The Economist написав лонгрід про те, як ця операція готувалася в таємниці від усіх, як генерал Сирський ледь не втратив посаду й про те, що президент Зеленський вимагає від військових максимального просування на території РФ. Про все це журналісти дізналися, опитавши свої джерела у владних кабінетах та військових штабах.

"На початку липня на генерала Сирського, новопризначеного головнокомандувача України, чинився тиск. Він боровся з далеко не ідеальною спадщиною свого попередника, Валерія Залужного … Чутки поширювалися про те, що генерала Сирського ось-ось звільнять, а наближені до Андрія Єрмака, всесильного керівника Офісу президента Володимира Зеленського, навіть натякали на те, що він "брехав" своїм керівникам", - описують у The Economist стан справ до початку українського наступу на Курщину.

Журналісти додають, що керівництво розглядало кілька сценаріїв наступу на найслабші місця російської лінії: удар по Брянській області на півночі; операція в Курській області; поєднання двох цих дій або й більше.

"Головна мета полягала в тому, щоб відвести російські війська від натиску на Донбасі та створити собі додатковий козир для будь-яких майбутніх переговорів. Генерал Сирський тримав свої плани в секреті, ділячись ними лише з вузькою групою генералів і силовиків. Він спілкувався з президентом сам на сам, без його штабу. Значну частину розвідки виконувала армійська розвідка", - кажуть у The Economist і додають, що західних союзників також навмисно залишили в невіданні до останнього.

Джерело видання стверджує, що генерал Сирський планував до того дві операції, які зірвалися. Перша операція не відбулася через витік інформації, а друга - бо її наказали припинити західні союзники. 

"Генерал Сирський — педант до деталей. Хоча перша фаза була ретельно спланована, зараз кампанія розвивається за певним принципом. З втратою елемента несподіванки просування українців сповільнилося. Президент Зеленський, як і раніше, наполягає на максимальному прогресі, каже джерело в Генштабі. Але його старший солдат обережний, зосереджуючись на розширенні флангів уздовж кордону, щоб створити більш надійні лінії", - відзначають у виданні й додають, що "велика авантюра генерала Сирського дала українцям надію після року незмінно похмурих новин".

У The Guardian написали, що за словами президента Володимира Зеленського, військове вторгнення України в Курську область Росії має на меті створити буферну зону для запобігання подальшим атакам Москви через кордон.

"Це був перший випадок, коли український президент чітко озвучив мету операції, яка почалася 6 серпня. Раніше він припускав, що військові дії на території РФ мають на меті захистити від постійних обстрілів громади прикордонної Сумської області", - відзначили у виданні.

Наступ українців підкреслив слабкі сторони автократії Путіна

У The Washington Post назвали статтю так: "Реакція Кремля на вторгнення на Курськ показує, як Путін застигає під час кризи". Коли авторитет російського президента Володимира Путіна піддається випробуванню, його відповіді часто бракує швидких, рішучих дій, які відповідають його войовничій риториці, відзначають у виданні.

"Повільна, непомітна військова відповідь Москви на несподівану окупацію Україною частини західної Курської області є останнім прикладом того, що глава Кремля не зміг відповісти швидкими, рішучими діями, щоб відповідати його войовничій риториці. Вторгнення на Курськ є четвертим серйозним ударом по владі Путіна після вторгнення в Україну в лютому 2022 року та підкреслює слабкі сторони автократії зверху вниз, яка в основному діє на страху та покаранні", - пишуть у The Washington Post.

Також у The Washington Post надрукували репортаж із Суджі, де відзначили, що журналісти, яких супроводжували українські війська, не побачили жодних доказів того, що українські військові грабували чи нападали на мирних жителів. Дюжина російських цивільних, опитаних The Post у Суджі, сказали, що з ними добре поводилися, і вони не знають про вбитих мешканців, але вони все ще хочуть, щоб їхнє місто повернулося під контроль Росії.

"Те, як українські війська діють на території та ставляться до людей, які там живуть, посилює офіційні заяви про те, що Україна бачить мету свого наступу не стільки як завоювання для довгострокової анексії, а більше як тактику переговорів, яка буде використана для тиску на Росію з метою повернення окупованих українських земель. Однак українські сили продовжують просуватися вперед і знищувати критичну інфраструктуру, щоб запобігти перевазі російських військ", - додають у The Washington Post.

У CNN відзначили, що, попри успішний наступ Києва на Курськ, російські війська також просуваються на сході України.

"Російська армія підійшла ближче до міста Покровськ у Донецькій області, яке є ключовим центром для українських військових через легкий доступ до міста Костянтинівка, ще одного військового центру. Україна використовує дорогу, що з’єднує обидва, для поповнення лінії фронту та евакуації втрат", - пишуть американські журналісти.

Через наближення російських військ прискорено евакуацію мирного населення з Покровська. Лише за останній тиждень з міста евакуювали майже 1800 осіб; донедавна щомісяця евакуювали 450-500 жителів.

Зеленський заявив у неділю, що українські підрозділи "роблять усе, щоб утримати позиції" на тлі десятків обстрілів на передовій на Донеччині.

Можливий мир у Газі та проблеми для кампанії Гарріс

Також ЗМІ писали про ситуацію в секторі Гази, яка продовжує впливати на світ. У The New York відзначили, що, за словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, нещодавні дипломатичні переговори в Катарі "створили одну з найкращих можливостей для досягнення припинення вогню в Газі та забезпечення звільнення заручників після кількох місяців без прогресу".

"Це вирішальний момент. Мабуть, найкраща, можливо, остання можливість повернути заручників додому, добитися припинення вогню та направити всіх на кращий шлях до міцного миру та безпеки", - сказав Блінкен.

Дипломати сподіваються, що, якщо бойові дії в Газі будуть припинені, це може зменшити напругу в цілому.

Натомість у BBC відзначили, що домовленості стосовно Гази загрожують розділити демократів із початком їх з'їзду, який стартує в понеділок.

"Кампанія Гарріс сподівається, що з’їзд у Чикаго стане радісним святкуванням після раптового виходу президента Джо Байдена з перегонів у липні. Але дехто побоюється, що внутрішньопартійні дебати щодо війни в Газі можуть підірвати злагоду демократів під час з’їзду та напередодні виборів у листопаді, до яких залишилося менш як 80 днів", - пишуть у виданні й додають, що залишається незрозумілим, як Камала Гарріс та Демократична партія дотримуватимуть делікатний характер політики щодо Ізраїлю та конфлікту в Газі.

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.29
    Купівля 42.29
    Продаж 42.97
  • EUR
    Купівля 43.35
    Продаж 44.19
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
15 січня
09:44
новини Львівщини
В Антонівці на Херсонщині через російський обстріл загинула медсестра
09:29
Дмитро Лубінець
У 2024 році до омбудсмена 16 973 рази зверталися щодо захисту прав військових
09:23
Оновлено
Крилата ракета
Масована ракетна атака РФ: на Львівщині та Прикарпатті пошкоджені об'єкти критичної інфраструктури
09:22
Георгій Гахарія
У Грузії напали на експрем'єра та чинного лідера опозиційної партії Гахарію
09:12
Оновлено
Хрещатик
У центрі Києва зайнялася електрична підстанція: рятувальники локалізували пожежу
09:08
Оновлено
ЗСУ
На фронті за добу сталося 170 боєзіткнень: Сили оборони відбили 70 атак на Покровському напрямку та 24 - на Курщині
09:05
Оновлено
електроенергія, відключення
Через масовану атаку РФ в Україні застосували превентивні обмеження електроенергії
08:35
Ексклюзив
У Торецьку більшість багатоквартирної забудови контролює ворог, - начальник МВА Чинчик
08:29
Донецька область, стела
Поблизу лінії фронту на Донеччині залишаються 40 тис. жителів, - ОВА
08:04
OPINION
Гарантії роз'єднання України: головне з пресконференції Лаврова
07:43
Ілон Маск
Купівля Twitter Маском: Комісія з цінних паперів і бірж США подала до суду на мільярдера
07:37
втрати окупантів
Армія РФ за добу на фронті втратила 1580 військових та майже 400 одиниць техніки
07:28
на фото: винищувачі НАТО
Польща підняла винищувачі та заявила про готовність до негайного реагування через атаку РФ по Україні
07:24
Христя Фріланд
Христя Фріланд готується балотуватися на очільницю Ліберальної партії Канади, - CBC News
07:03
TikTok і RedNote
На тлі можливої заборони TikTok: китайський додаток RedNote став найпопулярнішим у США
06:32
Даніель Дюбуа
"Ніколи не вірте його словам": Дюбуа про заяву Ф'юрі щодо завершення кар'єри
05:55
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія запустила ударні дрони по Україні у ніч на 15 січня: на Львівщині працювала ППО
05:42
Кая Каллас
Каллас: рішення щодо України не може бути досягнуто без України
05:30
Верфі ЄС попри санкції ремонтують російські арктичні танкери для перевезення газу, - FT
03:57
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль
У Південній Кореї слідчі заарештували президента Юн Сок Йоля
02:54
Куба
Байден скасував декілька обмежень США стосовно Куби
01:26
Франсуа Байру
У Франції ультраліві депутати ініціювали вотум недовіри новому уряду Франсуа Байру
01:02
Дрони атакували спиртзавод у Тамбовській області РФ, поруч є військовий полігон
00:44
"Люди ділилися наболілим": заступник генсека ООН приїхав на Куп'янщину
00:02
Андрій Єрмак
Єрмак: ​​Бразилія може стати ключовим партнером у поверненні дітей, яких депортувала РФ
2025, вiвторок
14 січня
23:39
Піт Хегсет
Війні треба покласти край, але якомога вигідніше для українців, - майбутній очільник Пентагону
23:25
На війні в Україні ліквідовано індійця, який воював в армії РФ
22:58
війна з РФ, ЗСУ
Сумська ОВА спростувала інформацію, що росіяни прорвали держкордон з Курщини
22:42
Вірменія
Вірменія підписала з США договір про стратегічне партнерство
22:27
Володимир Зеленський
Зеленський доручив не зменшувати склад фахівців, які потрібні Повітряним силам
22:18
Бред Пітт
Згенерований ШІ Бред Пітт ошукав француженку на €830 тис. задля "лікування раку"
22:11
Ексклюзив
Мобілізація жінок
Нардеп Княжицький розповів, за яких умов в Україні може відбутись зниження мобілізаційного віку
22:01
Ексклюзив
Джо Байден
"Байден робив усе правильно, але невчасно": капітан ЗСУ Луценко
21:59
Мілан, Серія А
"Мілан" вирвав перемогу над "Комо" в Серії А
21:39
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус
Пісторіус заявив, що ще одна зустріч у форматі Рамштайн точно відбудеться
21:16
Принцеса Уельська
Кейт Міддлтон повідомила про ремісію раку
21:10
Олександр Усик
Експромоутер Фʼюрі назвав імʼя наступного суперника Усика
20:37
Молдова
Патрушев заявив, що Молдова може припинити існування через "антиросійську політику". У Кишиневі відреагували
20:30
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Росія у вогні: Сили оборони України завдали наймасштабнішого удару по російській території. Колонка Сергія Згурця
20:11
Фонд президента і низка установ підписали меморандум щодо популяризації українських студій у світовому академічному середовищі
Більше новин