У наглядовій раді Нафтогазу залишився лише один учасник - решта склали повноваження
П'ять із шести членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України" припинили свої повноваження
Про це повідомляє сайт Нафтогазу.
"П'ять із шести членів Наглядової ради НАК "Нафтогаз України" - Клер Споттісвуд, Бруно Лескуа, Людо Ван дер Хейден, Юлія Ковалів та Наталія Бойко - 30 квітня 2021 року публічно оголосили про припинення своїх повноважень. Відповідно до корпоративних процедур, які діють наразі в Компанії, припинення їхніх повноважень набуває чинності 14 травня поточного року", - йдеться у повідомленні.
Читайте також: Імовірно Коболєва звільнили з Нафтогазу, бо хтось хоче освоїти $2 млрд на балансі компанії, – Фурса
Наразі у складі Наглядової ради Нафтогазу залишається громадянин США Роберт Бенш, призначений як представник держави у 2020 році та перепризначений урядом наприкінці квітня 2021 року.
"Через це Наглядова рада не буде мати кворуму для прийняття вкрай необхідних рішень. Один із варіантів врегулювання ситуації - призначення нового складу Наглядової ради НАК "Нафтогаз України", - зазначили у компанії.
Читайте також. "Хрест на корпоративній реформі": Коболєв назвав своє звільнення нелегітимним, в уряді відповіли
- Нагадаємо, Кабінет міністрів звільнив Андрія Коболева з посади голови правління НАК "Нафтогаз України". Він очолював держкомпанію протягом семи років - з березня 2014 року.
- На місце Коболєва уряд призначив Юрія Вітренка.
- Разом зі звільнення Коболєва було звільнено Наглядову раду Нафтогазу, виключною компетенцією якої було звільнення голови Нафтогазу.
- Звільнення керівництва Нафтогазу в уряді аргументували збитками компанії в розмірі 19 млрд грн у 2020 році. Проте члени наглядової ради висловили незгоду з оцінкою їхньої роботи урядом, оскільки збиток був зумовлений непідвладними компанії обставинами.
- Після звільнення Коболєва Наглядову раду було призначено у тому ж складі до проведення конкурсу на 4 незалежних членів ради.
- Коболєв має намір оскаржити постанову Кабміну щодо звільнення з Нафтогазу.
- Держдеп США назвав повагу до корпоративного управління і прозорості при призначенні персоналу енергетичного сектору ключовим фактором підтримки довіри до України, а посли G7 заявили про неприпустимість політичного втручання в управління державними підприємствами.
- ЄС, ЄБРР, Світовий банк та інші кредитори заявили, що сподіваються побачити підтвердження владою України прихильності курсу на реформи.
- Члени Наглядової ради Нафтогазу подали у відставку.
- Правління Нафтогазу заявило про неможливість роботи через відставку наглядової ради.
- Посли G7 закликали Кабмін швидко вирішити питання управління "Нафтогазом" таким чином, який "відображає заявлену прихильність міжнародним стандартам корпоративного управління".
- Голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив послам G7, що наглядовій раді Нафтогазу запропонують працювати "під гарантії конструктивного діалогу" з Вітренком
- Актуальне
- Важливе