У Польщі розпочалось закрите слухання в справі щодо шпигунства директора представництва Huawei на користь Китаю
1 червня у Варшаві розпочався процес у справі про шпигунство за участю колишнього агента польських спецслужб та експрацівника китайської компанії Huawei
Про це розповідає Reuters.
У січні 2019 року були затримані поляк – Пйотр Д., колишній високопосадовець Агентства внутрішньої безпеки (ABW), і громадянин Китаю - директор польського відділу корпорації Huawei. Підозрюваний поляк нібито покинув роботу в ABW після звинувачень у корупції, хоча ніколи офіційно не був звинувачений.
Польські прокурори стверджують, що 39-річний директор польського відділу Huawei Ванг Вейкін, використовуючи як прикриття керівну посаду у корпорації, понад 7 років шпигував на користь Китаю, намагаючись зміцнити здатність компанії впливати на польський уряд і "дати їй можливість ... керувати державною технологічною інфраструктурою", свідчать судові документи.
У вівторок суд закрив справу для громадськості після запиту прокуратури. Прокурор Анна Карлінська заявила суду, що це необхідно для захисту методів здобуття інформації польської контррозвідки.
Вангу, який перебуває під вартою після арешту, також інкримінується вербування колишнього агента польської спецслужби, який, за словами прокуратури, повідомив йому про шляхи впливу на радіомережі служб порятунку та громадської безпеки країни.
Польського спецслужбіста, який був звільнений після сплати застави і роками працював у вищих ешелонах влади, звинувачують у тому, що "він запропонував себе як джерело інформації" щодо державного управління.
Обидва чоловіки заперечують будь-які протиправні дії. Компанія Huawei, яка звільнила Ванга після арешту, але допомогла фінансувати його судові витрати, заявила, що її діяльність "відповідає найвищим стандартам прозорості та дотримання законів та норм".
- Нагадаємо, влада США звинувачує компанію Huawei у шпигунстві на користь китайської влади. У зв'язку з цим Huawei пригрозили відключити від програмного забезпечення США і напівпровідників, необхідних для виробництва продуктів компанії.
- 16 травня 2020 року Міністерство торгівлі США додало продукцію китайської компанії Huawei та 70 афілійованих із нею компаній до чорного списку.
- Кількома днями пізніше корпорація Google та компанії Intel Corp., Qualcomm Inc., Xilinx Inc. і Broadcom Inc. призупинили співпрацю з Huawei.
- Виконуючи рішення уряду США, компанія Microsoft також припинила співпрацю з китайською компанією Huawei.
- Згодом китайська компанія Huawei подала до суду з вимогою визнати неконституційною частину закону про національну безпеку США, через яку компанію внесли до чорного списку.
- Через торгову війну США з Китаєм майбутні телефони Huawei втратили доступ до нових версій Android, патчів безпеки та інших популярних сервісів, зокрема, Google Play Store, Gmai та YouTube.
- Згодом уряд США відстрочив санкції проти Huawei.
- Наприкінці 2020 року за домовленістю із США Україна погодилась прибрати техніку Huawei з МЗС
- Актуальне
- Важливе