Проблеми в українсько-польських стосунках вигідні лише Росії, - заступник голови МЗС Польщі про дипломатичну перепалку навколо Волинської трагедії
Заступник міністра закордонних справ Польщі закликав не шукати проблеми у відносинах з Україною, бо це вигідно лише Росії
Заступник очільника МЗС Пьотр Вавжик прокоментував дискусії між речником відомства та послом України в країні сайту wPolityce.pl.
"Не треба шукати проблеми спеціально. Зараз не час шукати проблеми у відносинах, а зосередитися на підтримці України. Не треба створювати проблем у відносинах, не варто займатися цим. Це не вигідно нікому за межами Росії", - сказав він.
Раніше посол України в Польщі Василь Зварич згадав інтерв’ю речника МЗС Польщі Лукаша Ясіни порталу Onet, де той сказав, що з боку президента України "бракує розуміння" важливості теми Волині для поляків.
"Ніколи не буде вдалого часу, щоб говорити про це. Це треба нарешті сказати собі, бо досі лунають заклики, що заради польсько-українських відносин варто менше говорити про Волинь. Українська держава цього не зробила (не попросила вибачення, - ред.), але президент Зеленський має взяти на себе більше відповідальності за всю Україну", - сказав Ясіна.
У відповідь посол України в Польщі заявив, що українці пам’ятають історію, готові до діалогу і взаємного розуміння, утім він вважає неприйнятними будь-які спроби нав’язати Володимиру Зеленському чи Україні те, що потрібно робити.
"Відома формула справжнього примирення в українсько-польських відносинах, яку взяли за основу ієрархи наших Церков, розуміючи перебіг історії, всю морально-християнську сутність наших взаємин, звучить так: "прощаємо і просимо пробачення", — підкреслив Зварич.
Читайте також: Волинська трагедія: тіні минулого, що сварять Україну та Польщу
Довідка.
Конфлікт загострився під час Другої світової, коли в листопаді 1942 - лютому 1943 років нацисти виселили поляків із низки сіл, заселивши на їхні місця українців. Загони Армії Крайової розцінили це як "співпрацю українців з німцями проти поляків" і в березні 1943 року розпочали акції помсти, які перетворилися на масові убивства.
- У Польщі, під Бидгощем, знайшли боєголовку російської ракети, яка впала у грудні минулого року. Вона була зроблена з бетону та не мала вибухових речовин.
- Актуальне
- Важливе