Союзники посилять оборону України: підсумки засідання Ради Україна – НАТО
Під час засідання Ради Україна – НАТО 28 серпня члени Північноатлантичного альянсу підтвердили, що збільшують свою військову допомогу Україні
Про це повідомив сайт НАТО.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який головував на зустрічі, наголосив, що Україна продовжує щодня перехоплювати російські ракети й рятувати незліченну кількість життів. Але здатність України підтримувати оборону потребує збільшення поставок і підтримки.
"Після останнього російського нападу члени Альянсу сьогодні знову підтвердили, що збільшують свою військову допомогу Україні. Ми повинні продовжувати забезпечувати Україну технікою та боєприпасами, необхідними для захисту від вторгнення Росії. Це життєво важливо для здатності України продовжувати боротьбу", – додав він.
Міністр оборони України Рустем Умєров поінформував союзників по відеозв’язку про безпекову ситуацію в Україні та першочергові потреби.
"Два дні тому держава-терорист запустила понад 200 ракет та дронів, вбивши невинних людей та зруйнувавши критичну інфраструктуру. Поінформував партнерів про поточну ситуацію. Обговорили подальші плани щодо поставок систем ППО та ракет до них", - повідомив міністр.
Він додав, що Україна продовжить консультації з союзниками, зокрема й у двосторонніх форматах, щодо створення щита протиповітряної оборони – так званого поясу безпеки над західними регіонами держави.
"Вдячний нашим союзникам за непохитну підтримку й обіцяну допомогу. Усе більше союзників підтримують зняття обмежень для використання далекобійної зброї для самооборони України в рамках міжнародного права", - підсумував Умєров.
- Зустріч Ради Україна – НАТО відбувалася на рівні послів і була скликана на прохання України після нещодавніх масованих авіаударів Росії по українських цивільних об'єктах та інфраструктурі. Союзники рішуче засудили невибіркові удари Росії та підтвердили свою відданість подальшому зміцненню оборони України.
- Рада Україна – НАТО була створена на саміті НАТО в липні 2023 року і слугує форумом для спільних консультацій, прийняття рішень і діяльності між НАТО та Україною. На засіданнях Ради зазвичай присутні посли країн-членів НАТО й українські офіційні особи.
- Актуальне
- Важливе