Ярославський - новий Трухін. Як ДТП за участю мажорів знищують владу Зеленського
Люди зі зв’язками і грошима вбивають людей на дорогах. А потім намагаються втекти від відповідальності. Не встигла країна забути "тихонечко в лес уйду" від Олександра Трухіна, аж ось новий шумахер — харківський олігарх Олександр Ярославський
Одразу зауважу, що ДТП на дорогезному "гелендвагені", з великим кортежем і з убитим пішоходом зробило певну послугу "Слугам народу". Саша Трухін, людина зі спортивними сумками грошей, може дещо видихнути. Вся увага перемкнеться на Харків, де аварії за участю мажорів стали просто таки стихійною бідою.
На Банковій можуть легко вирішити розіграти кейс Ярославського на свою користь — рейтинг падає і реальне кримінальне переслідування може повернути деяку довіру прихильників Зеленського. Що ось, бачите, закон про олігархів у нас почне працювати в травні 2022-го, але влада працює не покладаючи рук уже зараз. Щоправда, тут президенту треба вирішити чи треба йому йти на конфронтацію. Бо ж хоча у Ярославського немає потужних медіа як у Ріната Ахметова чи Петра Порошенка, але він у дуже теплих стосунках із нинішнім мером Харкова Ігорем Тереховим. Має купу активів у стратегічному регіоні. І, до речі, саме йому у 2020 році Зеленський з легкої руки віддав Харківщину в рамках боротьби з коронавірусом, а по факту — це був такий відкуп, щоби у президента все було на мазі з олігархічними групами.
Якщо порівняти кейс Трухіна із кейсом Ярославського — можна помітити, що МВС і персонально Денис Монастирський зробили певні висновки і подробиць щодо обставин ДТП стає більше. Поліція Харківщини повідомила, що загиблий у ДТП 36-річний житель Чугуївщини. Новини рясніють коментарями джерел у правоохоронних органах, які повідомляють, що нещасного ще й переїхали двічі — перший і другий автомобіль кортежу. Перцю уже традиційно насипав журналіст Михайло Ткач, який зі своїх джерел дізнався, що ввечері 9 лютого перед ДТП Олександр Ярославський був нетверезий, а один із "кубиків", який вбив людину — був якраз приватною машиною олігарха.
А далі пішла традиційна лють, яка зазвичай буває, коли у смертельне ДТП в Україні потрапляють мери, депутати, продюсери, "золота молодь" і українські олігархи. Почалась активна інформаційна кампанія з відбілювання учасників.
На низці харківських сайтів з’явилась новина, що загиблий мешканець Чугуєва був раніше тричі судимим. 31 грудня він востаннє вийшов на волю, поселився у старенької матері та вночі 9 лютого прогулювався біля свого дому. Саме на емоцію — "кримінальний елемент то не є людина" максимально зараз тиснуть люди з оточення харківського бізнесмена. Далі пішло ще цікавіше. Як тільки стало відомо, що один з учасників ДТП - Ярославський, він з тестем хутко залишив територію України. Поїхали чи то "згідно з робочим графіком", чи то "для зустрічі з родиною". На ранок Ярославський у коментарі харківським журналістам сказав, що ніяким чином не причетний до аварії, а "спав удома і тільки оце про все це дізнався". В Лондон спішив, бо "у сина запланований концерт".
Далі до одного з відділків поліції Харківщини прийшов здаватися водій, який якраз працює в холдингу Ярославського. Він сказав, що "в умовах обмеженої видимості здійснив наїзд на перешкоду, характер якої під час руху не розпізнав. Вранці було виявлено факт відсутності номерного знаку, а також з'ясували інші обставини справи". Пікантності додали деталі, що до відділку водій прийшов з речами та почав "активно співпрацювати зі слідством". Цікаво одне: якщо водій справді така чесна людина, яка вирішила покаятися і понести покарання — що йому заважало зупинитися вночі одразу після зіткнення. Можна було б одразу викликати поліцію і викликати на місце ДТП швидку". Можна було б бодай пересвідчитися, кого збили на дорозі — лося чи людину. Чи, може, так спеціально було зроблено, щоби справжній винуватець полетів чартером до Лондона, а фейковий — пішов здаватись до поліції.
А далі слід детально і з прізвищами розповісти, хто найбільше серед правоохоронців відзначився у кейсі Ярославського. Поліція Харківщини, пам’ятаючи скандали за участю Гогілашвілі та Трухіна, викликає на допит Олександра Ярославського як учасника. Після того, як начальник поліції Харківщини Станіслав Перлін прозвітував про блискавичне розкриття скандального ДТП — бо ж водій прийшов і сам здався — Денис Монастирський одразу ж його звільнив. Це свідчить, що нинішній очільник МВС вирішив не покривати усі злочини ЗЕ-влади і їхніх товаришів. А прагне залишитися в політиці і після відходу Зеленського. У своєму пості на Facebook Монастирський зауважив, що звільнив підлеглого за спробу фальсифікації справи. І додав, що достеменно відомо, що водій-"терпіла" мав алібі й знаходився в іншому місці за 30 кілометрів від ДТП.
А от керівниця Офісу Генерального прокурора Ірина Венедіктова — до речі, харків’янка та очільник Харківської прокуратури Олександр Фільчаков, якого вона сама власноруч перепризначила півтора року тому — показали чудеса юридичної еквілібристики. І обласний прокурор навіть після розгромного посту Монастирського вперто стоїть на версії, що справа уже розкрита. Водій прийшов — будемо садити.
Тут цікаво подивитись біографію Фільчакова — з юних прокурорських років ця людина працювала у прокуратурі Дергачівського району. Це той самий, в якому розташований один із найбільших митних постів із Росією "Гоптівка". А керівником і "смотрящим" за цим пунктом є такий собі Вадим Слюсарєв — близький товариш Володимира Зеленського і член політради партії "Слуги народу". А ще людина, яка була пов’язана з мінімум чотирма "зеленими" мажоритарниками — Олексієм Кучером, Дмитром Микишем, Андрієм Одарченком та Олександром Бакумовим. За іронією долі, до входження у політраду партії "Слуга народу" — Слюсарєв мав інші політичні погляди і зробив кілька великих внесків у касу політичної партії Євгена Мураєва "Наші". Безумовно, всі згадані особи будуть усіма руками "за", щоб у Ярославського все було добре. Бо їхні особисті гроші люблять спокій і стабільність. Друзів президента і їхніх друзів чіпати не можна. От, власне, тому, попри публічні сумніви Дениса Монастирського — прикордонна служба дозволила Ярославському сісти у літак і швидко відлетіти до Лондона.
Вийшла ситуація, як з кортежем львівського бізнесмена Петра Димінського. Який збив жінку на смерть. І попри свідчення очевидців, що саме він був за кермом — адвокати намагались повісити все на охоронця бізнесмена. Саме так Димінський, як і Ярославський, стрибнув у літак і втік до Греції. Бо ж українське кривосуддя воно таке — завжди можна сфальшувати матеріали слідства і здати до поліції якогось охоронця чи водія.
Тому кейс Ярославського може на деякий час і відвернути увагу від Саші Трухіна — ще одного любителя гострих відчуттів за кермом і любителя вирішити все за гонорар поліцейському. Але я точно упевнена, що цей дублет лише поглибить кризу довіри, яка уже намітилась між владою та українським суспільством. І поставить питання руба, а кому насправді служить прокуратура і поліція? Вони дійсно щось розслідують чи просто покривають "господарів життя"? Дуже прикметно, що аварія за участю українського олігарха зі смертельними наслідками сталась на Харківщині. Останнім часом тамтешня їзда за кермом вражає і мала колись завершитись великим скандалом. Покарання чи індульгенція для кортежу Ярославського може стати сигналом для всіх любителів сісти після чарки за кермо — вбивати людей на дорогах далі чи, може, треба викликати драйвера, якщо випив і хочеш дуже швидко поїхати додому?
Додам, що ця історія про кортежі з вітерцем колись мала статися із Ярославським. Десять років тому у польському документальному кіно "Ярославський — король Харкова" бізнесмен не приховував, що любить порушувати всі можливі правила дорожнього руху.
І тут же підкреслив полякам, що поліція навіть слова поганого про подібні "покатушки" сказати йому не може.
За десять років такий екстрим на дорозі відібрав життя у 36-літнього чугуєвця. Чи буде тривати так далі — прямо зараз мають вирішити Володимир Зеленський та Ірина Венедіктова. "Тихонечко в лес" ніхто не піде — зелених насаджень для кожного злочинця у владі вже не вистачить.
- Актуальне
- Важливе