Огляд

Зацікавленість у фінансуванні боротьби України впала в Конгресі США, а Європа відкрила центр підготовки українських пілотів на F-16. Акценти світових ЗМІ 14 листопада

14 листопада, 2023 вiвторок
12:47

У фокусі міжнародних видань зниження зацікавленості Конгресу США у фінансуванні боротьби України, а тим часом Європа відкриває центр підготовки українських пілотів на F-16

Зміст

Про це і не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 14 листопада.

Зацікавленість у фінансуванні боротьби України впала в Конгресі США

Зацікавленість Конгресу у фінансуванні боротьби України з російськими військами впала нижче, ніж будь-коли, а зростаюча конкуренція з боку інших пріоритетів національної безпеки, зокрема Ізраїлю й південного кордону США, може стати дзвіночком до різкого скорочення допомоги українцям, пише The Washington Post.

І демократи, і республіканці натякали на таку можливість останніми днями, а Пентагон, тим часом, попередив, що його асигнування для Києва стають "все меншими і меншими".

"Ми ризикуємо зазнати невдачі, віддати Путіну перемогу саме тоді, коли він перебуває на межі поразки", — апелює натомість республіканець, сенатор Крістофер Кунс до своїх колег із Комітету з міжнародних відносин Сенату.

Конгресові залишилося менше ніж тиждень, щоб узгодити короткостроковий законопроєкт для запобігання закриття уряду, перш ніж федеральне фінансування. Але навіть після цього законодавцям, ймовірно, доведеться витратити наступні два місяці на подолання глибоких розбіжностей, аби все ж таки ухвалити більш масштабні плани фінансування на наступний рік.

На тлі таких перипетій зростає перспектива, що Конгрес просто не затвердить додаткову допомогу Україні. Це може мати серйозні геополітичні наслідки, підриваючи одну з центральних зовнішньополітичних цілей Байдена і "підтверджуючи оптимізм Росії щодо того, що рішучість Заходу дасть тріщину першою в її спробі повернути собі частину колишньої радянської імперії".

За інформацією від адміністрації Байдена, станом на сьогодні Конгрес вже виділив близько 113 мільярдів доларів на допомогу Україні після повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року, надавши бронетехніку, системи протиповітряної оборони, артилерію, безпілотники, боєприпаси тощо, які українські сили використовували для знищення значної кількості російської зброї та техніки і витіснення росіян з деяких ключових міст.

Запит президента на допомогу Україні є частиною пакету національної безпеки вартістю 106 мільярдів доларів, який також передбачає екстрене фінансування Ізраїлю, а також виділення коштів на ініціативи зі стримування Китаю в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та на боротьбу зі спалахом нелегальної імміграції через американо-мексиканський кордон.

"Апетит республіканських законодавців до подальшої допомоги Україні зменшувався упродовж багатьох місяців, однак навіть перед довгоочікуваним літнім наступом нації не вдалося досягти жодних драматичних проривів, оскільки опитування громадської думки свідчили про неухильне зниження колись потужної підтримки з боку американської громадськості", — зазначає WP.

Сенатор Синтія Ламміс заявила в інтерв'ю, що її виборці-республіканці "вважають, що на цю мить Ізраїль є вищим пріоритетом, і що, якщо пізніше нам потрібно буде переглянути деякі з цих попередніх пріоритетів, це буде доречно зробити".

Прихильники в обох палатах наполягають на тому, що двопартійна більшість Конгресу все ще виступає за надання допомоги Києву, але навіть цього може бути недостатньо, щоб проштовхнути запит Байдена найближчим часом.

Один з можливих шляхів, який обговорюється в Сенаті, полягає в тому, щоб об'єднати допомогу Україні з грошима на боротьбу з нелегальною імміграцією, що є пріоритетним для Республіканської партії. 

"Я хочу бути відвертим з вами про нашу проблему, — сказав сенатор Марко Рубіо (Республіканська партія, штат Флорида) трьом представникам адміністрації, які були присутні на слуханнях минулого тижня.  — Люди підходять до мене і кажуть наступне: "Ми маємо п'ять, шість тисяч людей на день, які перетинають наш кордон; у нас є всі інші потреби... Чому Україна важлива в цьому контексті?""

Невизначеність у Конгресі спонукала Міністерство оборони "дозувати" асигновані кошти, які залишаються доступними для допомоги Україні у сфері безпеки. Нещодавні пакети допомоги склали менше ніж 200 мільйонів доларів, у порівнянні з попередніми поставками озброєнь на суму 1 мільярд доларів і більше.

Радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що здатність Сполучених Штатів "повністю фінансувати" потреби України "з кожним тижнем стає все складнішою і складнішою". 

Минулого тижня американські чиновники попередили законодавців, що якщо США не нададуть Україні додаткову економічну допомогу, країна, ймовірно, буде змушена скоротити величезну кількість державних службовців і працівників сфери послуг.

"Без подальших асигнувань уряду України доведеться вдатися до надзвичайних заходів, таких як друк грошей або невиплата критично важливих зарплат, що може призвести до гіперінфляції і завдати серйозної шкоди військовим зусиллям", — сказала помічниця адміністратора з питань Європи та Євразії Агентства США з міжнародного розвитку Ерін Маккі.

Наразі невідомо, чи зможе навіть двопартійна угода Сенату щодо імміграції та України пройти через набагато більш консервативну Палату представників.

Конгрес США

Фото: reuters

У WP підкреслюють, конкуренція за обмежені ресурси може виявитися занадто сильною для того, щоб допомога Україні вижила.

Тим часом адміністрація стверджує, що Америка може і повинна продовжувати надавати пріоритетну підтримку обом конфліктам: "Сполучені Штати, — заявив минулого місяця міністр оборони Ллойд Остін, — можуть ходити і жувати жуйку одночасно".

Рішучий прихильник допомоги Україні, республіканець Тодд Янг сказав, що законодавці намагаються подолати "сенсорне перевантаження" серед своїх виборців і чітко обґрунтувати необхідність термінової допомоги, конкуруючи "з іншими важливими питаннями і повідомленнями, що циркулюють в ефірі, які можуть розмити наші послання".

Тим часом українські урядовці посилюють свою роботу з республіканськими законодавцями, сподіваючись переконати їх не залишати свою країну позаду. А прихильники України в обох партіях намагаються пов'язати кризи в Україні та Ізраїлі як частину більшої, екзистенціальної боротьби добра зі злом, демократії з автократією, які повинні протистояти разом.

Європа відкрила центр підготовки українських пілотів для бойових літаків F-16

Данія, Норвегія, Бельгія та Нідерланди пообіцяли надати Києву винищувачі американського виробництва, повідомляє Politico. А центр підготовки українських пілотів відкрився у Румунії.

"Центр стане міжнародним хабом для підготовки пілотів F-16 і сприятиме підвищенню оперативної сумісності між союзниками", — переконані у румунському оборонному відомстві.

А президент України Володимир Зеленський заявив, що навчальний центр є "значним практичним внеском у нашу авіаційну коаліцію".

Фото: U.S. Air Force

І поки Київ вже тривалий час говорить про необхідність цих винищувачів для боротьби проти окупантів, Данія, Нідерланди, Норвегія та Бельгія оголосили, що готові надати Києву винищувачі F-16 американського виробництва.

У середині осені міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен сказав, що перші літаки будуть відправлені до квітня 2024 року. Бельгія ж пообіцяла поставити винищувачі до 2025 року, якщо наступний уряд погодиться на це після виборів наступного року.

Минулого тижня п'ять голландських F-16 прибули до навчального центру в Румунії, а загалом голландський уряд надасть для навчання від 12 до 18 літаків.

"Навчальний центр в Румунії спочатку використовуватиме літаки для підвищення кваліфікації найнятих інструкторів F-16, після чого навчання буде проводитися для румунських і українських пілотів. Літаки будуть літати лише в повітряному просторі НАТО", — говорять в уряді Нідерландів.

Тим часом американська компанія Lockheed Martin, яка виробляє винищувачі, зробить свій внесок у навчання та технічне обслуговування винищувачів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+16°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.89
    Купівля 40.89
    Продаж 41.37
  • EUR
    Купівля 45.31
    Продаж 46.01
  • Актуальне
  • Важливе
2024, неділя
8 вересня
00:06
Оновлено
Віктор Циганков (праворуч), Україна - Албанія
Ліга націй: результати усіх матчів 7 вересня
2024, субота
7 вересня
23:57
Інфографіка
Збірна України з плавання, естафета, Паралімпіада-2024
Паралімпіада-2024: який вигляд має медальний залік після 10-го дня Ігор
23:43
Оновлено
Юхим Конопля (праворуч), Україна - Албанія
Україна програла Албанії на старті Ліги націй
23:43
Владислав Кабаєв (ліворуч), Україна - Албанія
Україна - Албанія 1:2: онлайн-трансляція стартового матчу Ліги націй
23:37
Іранський президент Масуд Пезешкіян
Столицю Ірану перенесуть ближче до Перської затоки
23:32
вогонь, полум'я, пожежа
Росія вдарила по цивільній інфраструктурі Полтави
22:29
Окупанти, Донеччина
"Вхід через сарай": партизани виявили командний пункт росіян на Донеччині
22:18
Кирило Буданов
Буданов: переламу в цій війні ще немає для жодної зі сторін
22:02
Із тимчасово окупованої території повернули 12-річного хлопця
21:47
Оновлено
Атака на Херсонщину
Ворог від ранку атакує Херсонщину КАБами, дронами та артилерією: є загиблий та поранені
21:47
Саміт ЄС, Олаф Шольц
Шольц звернувся до українських біженців, просить знайти роботу
21:42
Жителька Білгородщини знайшла у російських солдат вкрадений у неї квадроцикл
"Й до хати залізли, прикинь!" Жителька Білгородщини побачила у солдат РФ вкрадені в неї речі
21:41
Курська область
Жителям підконтрольних ЗСУ населених пунктів Курщини показують новини, заборонені на росТБ
21:23
Хвіча Кварацхелія, збірна Грузії, Ліга націй
Грузія розбила Чехію у матчі суперників України у Лізі націй
21:11
На узбережжя Одещини винесло мертвих дельфінів: яка причина
20:41
Андрій Трусов, Паралімпіада-2024
Україна завоювала ще 2 золота на Паралімпіаді: у плаванні та дзюдо
20:37
Ексклюзив
Віталій Портников
Російсько-українські перемовини про закінчення війни в принципі неможливі, - Портников
20:36
Вільям Бернс
Директор ЦРУ Бернс: восени 2022 року існував реальний ризик застосування РФ ядерної зброї
20:08
OPINION
Про типові помилки інфантильних громадян
20:02
світло
Відключень електроенергії на 8 вересня не прогнозується, - Укренерго
19:51
Рубен Брекельманс
Міністр оборони Нідерландів пояснив, чому Альянс не закриває небо над Україною
19:21
Португалія
Португалія закликала ЄС почати підготовку до вступу України
19:00
Партнерський матеріал
відновлення деокупованої Сумщини
Відбудова України: як відбувається відновлення деокупованої Сумщини
18:54
Окупанти атакували Нікопольщину важкою артилерією: загинула жінка, є поранена
18:36
Українська дзюдоїстка Анастасія Гарник здобула "золото" на Параолімпіаді-2024
Українська дзюдоїстка Анастасія Гарник здобула "золото" на Паралімпіаді-2024
18:28
Ексклюзив
Віталій Капранов
"Головний крючок, за який ми чіпляємо глядача": письменник і блогер Капранов розкрив секрет своєї творчості
18:08
OPINION
Ніхто з нас не обирав цей жах. Його обрав Путін
18:05
Паверліфтер Бабинець здобув першу в історії України медаль у цьому виді спорту на Паралімпіаді-2024
17:34
Україна повернула з окупованих територій двох жінок похилого віку
17:28
Барельєфи ордена Леніна і "Золоті зірки": в Одесі активісти зняли комуністичні символи з пам'ятника "Крила перемоги"
17:16
Іран
Очільник британської МІ6 Річард Мур оцінив ймовірність іранської помсти Ізраїлю у відповідь на вбивство командира ХАМАС
17:06
В Офісі президента заявили, що Україна готова створити Вищий спеціалізований суд в межах партнерства з МВФ
17:04
ЗСУ війна фронт
На фронті від початку доби відбулося 101 боєзіткнення: росіяни найактивніші на Покровському та Курахівському напрямках
16:45
Ніколас Мадуро
Аргентина просить МКС видати ордер на арешт президента Венесуели Мадуро
16:39
Оновлено
безпілотник, дрон
Дрони СБУ знищили склад з північнокорейськими ракетами у Воронезькій області РФ
16:33
Оновлено
У Луцьку стався вибух: є постраждалі, причетного затримали
Росіяни вдарили по середмістю Харкова 7 вересня: зафіксовано 2 прильоти, спалахнула пожежа
16:30
Ексклюзив
Глен Грант
Якщо ми далі воюватимемо радянською доктриною, то програємо війну, - полковник Грант
16:30
Українці почали застосовувати на фронті дрони-підпалювачі "Дракони", - CNN
16:07
OPINION
"Захист від дурня" для системи
16:01
Оновлено
Україна вимагає скасувати показ стрічки Russians at war на кінофестивалі у Торонто
Більше новин