Звільнення Коболєва та розпуск наглядової ради - юридична маніпуляція уряду, - заява Нафтогазу
У НАК Нафтогаз пояснили, що Кабмін не має законного права звільняти чи призначати голову правління компанії - це виключна компетенція наглядової ради, яку уряд також звільнив 28 квітня
Про це йдеться в заяві групи компаній "Нафтогазу".
"Прийняте Кабінетом Міністрів України рішення є юридичною маніпуляцією. Звільнення Наглядової ради на дві доби заради прийняття рішення про звільнення Голови правління є наругою над засадничими принципами корпоративного управління державними підприємствами. Згідно Статуту Нафтогазу та Закону "Про акціонерні товариства", подання загальним зборам пропозицій щодо призначення або звільнення голови правління разом з відповідним рішенням наглядової ради належать до виключної компетенції наглядової ради та не можуть бути передані на рівень загальних зборів акціонерів", - зазначили в НАК.
У компанії наголосили, що звільнення Андрія Коболєва з посади голови правління та членів наглядової ради демонструє повернення до практики ручного управління державними підприємствами.
Читайте також: Коболєв про своє звільнення з Нафтогазу: "Жодних заяв не писав, дізнався з новин"
"Правління та Наглядова рада компанії лише вчора презентували результати роботи Нафтогазу за 2020 рік. Незважаючи на кризу та нарощування боргів контрагентами через лазівки, створені державним регулюванням, компанія забезпечила 141 млрд грн надходжень до державного бюджету у 2020 році, що складає 13% доходів країни за минулий рік", - зазначили в компанії.
Також у НАК підкреслили, що на даний момент ліквідність на рахунках компанії становить 57 млрд грн.
"Таким чином, Нафтогаз - єдина державна компанія, яка все ще має міцний запас ліквідності. Безконтрольний доступ до цих коштів та їхнє нецільове використання ставлять під загрозу підготовку України до проходження наступної зими. Такі дії Кабміну є сигналом всім державним підприємствам: робота в інтересах бюджету та народу України, а не в інтересах окремих політичних сил, буде каратися. Крім того, це чіткий сигнал інвесторам у цінні папери українських емітентів: умови роботи державних підприємств України є непередбачуваними та можуть бути змінені в залежності від політичної доцільності", - додали в НАК..
- Актуальне
- Важливе