Борислав Береза кинув виклик Рінату Ахметову
Фактично нинішньому "Київенерго" із відчутних активів не належить нічого
Парламентарій Борислав Береза ініціює дострокове розірвання договору оренди столичного енергокомплексу з "Київенерго".
Про це повідомляють http://comments.ua/politics/525113-bereza-brosaet-vizov-ahmetovu.html»>«Комментарии».
Всупереч поширеній в масовій свідомості киян думці енергетична компанія ДТЕК Ріната Ахметова, що володіє більшістю акцій ПрАТ "Київенерго", - аж ніяк не власник столичних теплогенеруючих станцій і теплоенергомережі. ПрАТ тільки орендує потужності і має всього лише статус посередника між виробником енергії і споживачем.
Фактично нинішньому "Київенерго" через відчутних активів не належить нічого. У 2014 році корисний відпуск теплової енергії склав 10,07 млн Гкал, електроенергії - 8,77 млрд кВт • год. Але ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, чотири станції теплопостачання, 178 котелень, лінії електропередачі загальною протяжністю понад 13 тис. км, тепломережі та мережі гарячого водопостачання (понад 5 тис. км в однотрубному вимірі) - формально все це, як і раніше, - майно киян .
У вересні минулого року до "Київенерго" виникли претензії відразу ж у кількох державних структур. Так, прокуратура Києва раптово зареєструвала кримінальне провадження за фактом незаконного відчуження з комунальної власності ще за часів Черновецького тих самих 12,73% акцій "Київенерго" на суму 250 млн грн.
Паралельно прес-служба "Нафтогазу України" розповсюдила заяву про те, що "станом на 9 вересня 2014 заборгованість ПрАТ" Київенерго "перед НАК" Нафтогаз України "становить 1,73 млрд грн. Борги за спожитий природний газ були накопичені" Київенерго "з 2011 року, хоча більша їх частина сформована в 2013-2014 роках".
У результаті «Нафтогаз» почав відключати енергокомпанію від газопостачання. Це призвело до того, що третина жителів столиці виявилися восени без гарячого водопостачання.
Як виправдання «Київенерго» кивають на заборгованості з боку ЖЕКів Києва, відомчих установ і бюджетних організацій. Проте населення, яке споживає 80% обсягу послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання, за даними "Нафтогазу", розплачувалося вчасно і практично в повному обсязі. НАК навіть навів цифри: у 2014 році "Київенерго" отримало 1,22 млрд грн від населення та 0,79 млрд грн від держави як компенсацію різниці в тарифах та відшкодування пільг і субсидій.
Конфлікти між "Нафтогазом" і "Київенерго" продовжилися і в цьому році. Так, влітку НАК подав позови про стягнення з ПрАТ 3,916 млрд грн боргів і санкцій за спожитий у 2014-2015 роках природний газ.
- Актуальне
- Важливе