Огляд

50 друзів Путіна на чеських водах

Олег Дорожовець
20 вересня, 2022 вiвторок
07:34

Недавно ми пройшлися Лазуровим берегом Франції у пошуках майна російських бізнесменів та посадовців. Тепер розглянемося у Чехії. За оцінками дослідницького центру Transcrime, понад 14 тисяч росіян є бенефіціарами чеських компаній. Це значно більше, ніж у будь-якій іншій державі Європи. Більшість цих фірм не веде ніякої діяльності, а створена лише для того, щоб придбати нерухомість у Чехії. Власники багатьох із них – це пов’язані з путінським режимом бізнесмени й чиновники або їхні родичі чи підставні особи. Водночас за останні 20 років росіяни скупили й десятки підприємств у країні. За дуже грубими підрахунками, сукупна вартість цих активів потягне на кілька мільярдів євро. Ми наведемо півсотню найбільш промовистих прикладів

Нерухомість 

Концентратом "русского мира" в Чехії є місто Карлові Вари. Знаменитий бальнеологічний курорт, архітектурна перлина Центральної Європи нині перебуває під "тихою окупацією". Чи не кожен другий готель у місті належить власникам із РФ. На деяких вулицях утворилися цілі російські колонії, де росіяни викупили більшість нерухомості. Частково, хоч і в меншій мірі, ця хвиля зачепила і другу водну оздоровницю країни – Маріанські Лазні. Також модно серед багатих росіян і мати свою квартиру в Празі. Або й не одну.

Читайте також: 70 друзів Путіна на Французькій Рив’єрі

Михайло Мішустін, голова російського уряду, і той "засвітився" у Празі. У нього є довірена особа – Олександр Удодов, чоловіка його рідної сестри. Швагро прем’єра зареєстрував у Празі компанію Avrora Capital за адресою Eliášova 964/24. В ОСББ співвласників цього будинку Удодов вписаний як власник одразу трьох квартир. Ще одну, як дізналися чеські медіа, він має у центрі Праги з вікнами на Влтаву – вул. Všehrdova 477/5.

Сергій Кравцов, підлеглий Мішустіна, є нині міністром освіти РФ. Його батьки з 2006 року володіли у Чехії компанією ULTRA computers, яка дозволила собі придбати 3 квартири у Карлових Варах і будинок у сусідньому містечку Бечов-над-Теплою з 1500 квадратами метрів землі. Фірму у 2019 році було ліквідовано. Але ж нерухомість лишилася.

на фото: Володимир Ресін

Володимир Ресін, триразовий депутат Держдуми, а перед тим заступник двох московських мерів Лужкова і Собяніна, переплюнув усіх. У травні чеський Мінфін виявив у власності його сім’ї 15 (!) квартир у Празі. 9 із них у житловому комплексі Park Zličín, ще одна в історичному центрі (Kodaňská, 623), 5 – у різних новобудовах. Уся нерухомість, чия сукупна вартість наближається до 10 мільйонів євро, оформлена на фірму Contract Services s.r.o., якою володіють донька, зять і онук Ресіна. До речі, сам Ресін 2 лютого 2022 року отримав з рук Володимира Путіна орден "За заслуги перед Отечеством".

Володимир Євтушенков, олігарх з найближчого кола Путіна, власник холдингу "Система", є власником карловарського 5-зіркового готелю Savoy Westend. Міністерство фінансів Чехії заморозило цей актив. Проте обійшло увагою найбільший тенісний клуб Карловарського краю Gejzirpark, який через кіпрську фірму SISTEMA MANAGEMENT CYPRUS LTD контролюється холдингом Євтушенкова. А ще у нього в Чехії є невеликий завод з виробництва пакувального картону.

Андрій Козіцин, молодший партнер олігарха Алішера Усманова в УГМК, є власником фешенебельних готелів Schlosspark у Карлових Варах i Vetruse в Усті-над-Лабою. Номінально обома володіє швейцарська компанія SM Trade AG, але чимало чинників вказують на її російське коріння. Наприклад, вона ж є співзасновником російської "Компании ЕК" з Єкатеринбурга разом із УГМК. У самого Козіцина в Чехії є фірма RAY COMPANY a.s., яка зареєстрована за тією ж адресою, що й Schlosspark. На початку 2000-х серед засновників чеської фірми Schlosspark s.r.o. на короткий час промайнуло навіть прізвище Ірини Козіциної, дружини олігарха. А багатолітній директор цієї фірми (2005-2021 рр.) нині працює директором з капітального будівництва й інвестицій УГМК-холдингу. До квітня 2022 року у чеському портфелі УГМК був ще й завод із виробництва невеликих пасажирсько-транспортних літаків L 410 Aircraft Industries - LET Kunovice. Але після запровадження в ЄС персональних санкцій проти Махмудова і Козіцина його змогли перепродати чеській групі OMNIPOL.

На фото: Олександр Абрамов

Олександр Абрамов, власник холдингу "Евраз", який ллє сталь для російських танків, теж встиг продати свій великий чеський проєкт: йдеться про будівництво цілого елітного містечка під Прагою Oaks Prague з власним гольф-клубом і парковою зоною. Проте він залишається власником історичної Мargarіta у Карлових Варах. Свого часу тут любили зупинятися радянські генерали Андрій Власов та Іван Конєв. Зараз вілла виставлена на продаж зі стартовою ціною понад 5 мільйонів євро. Співвласником будівлі є інший російський бізнесмен Михайло Черкасов, віце-президент федерації дзюдо РФ (улюбленого спорту Путіна) й партнер путінських фаворитів – братів Ротенбергів.

Патріарх РПЦ Кіріл теж заробляє на карловарських туристах. Російська православна церква є власником імпозантної 3-поверхової вілли Sofia за адресою Zahradní 1044/2. Вартість цього особняка орієнтовно наближається до 2 мільйонів євро. Чеська РПЦ здає в ньому апартаменти гостям. Московський девелопер Дмитро Кондрашин є співвласником готелю Felix Zawojski (Карлові Вари), переобладнаного зі старовинного житлового будинку. Для себе ж особисто придбав квартиру в одному з нових котеджів на вул. Jindřicha Konečného. Один з найбільших московських колекціонерів творів мистецтва Максим Кочеров має у своїй колекції і готель Bristol. Радникові президента Татарстану та екс-голові правління банку "Барс" Робертові Міннегалієву належить СПА-готель Ulrika.

Равіль Мініхузін, найбагатший фермер Татарстану, торік придбав Hotel St. MICHAEL у карловарському передмісті Бржезова й записав його на дружину. В недавньому інтерв’ю для однієї з російських газет хвалився, як обходить санкції Євросоюзу. Племінні корови закупив в Угорщині транзитом через Казахстан. Європейське сироварне обладнання в РФ йому везуть транспортні компанії під номерами ЄС. Рахунок для обслуговування цих контрактів відкрив у тому ж таки Казахстані.

Сергій і Константантін Єропкіни, великі московські забудовники, розширили свій бізнес і на Чехію. У Карлових Варах вони тримають 4-зірковий готель Сajkovskij. А в Празі торік зареєстрували дві компанії – Květnice Gardens s.r.o. та K&E Development s.r.o., які планують побудувати сучасний житловий комплекс у селищі Кветніце під Прагою. Колишній менеджер "Газпрому" та "Сибуру" Олександр Шуримов разом із сином відкрили Hotel Ester у Карлових Варах на 4 зірки Також вони є співвласниками 5-зіркового готелю Сarlsbad Рlaza. І в кожного – по власному будинку в місті.

На фото: Ігор Левітін

Ігор Левітін, радник Путіна, має брата-бізнесмена Леоніда. В останнього знайшлося три квартири у Карлових Варах на вулиці Zámecký vrch (№№ 31 і 35), якими він володіє через фірми OLS Group s.r.o. і TRATADO Invest s.r.o. Татьяна Рашнікова, дружина власника Магніторгорського меткомбінату Володимира Рашнікова, що опинився під санкціями, має у Чехії власну фірму, з ініціалами в назві, – R.T.A. company s.r.o. Чим займається - невідомо, але дислокується у сецесійному будинку в самому центрі Карлових Вар: Zeyerova 954/2.

Давид Адамія, голова ради директорів Виборзького суднобудівного заводу є власником трьох квартир у Карлових Варах на вулиці Moravská. Вони придбані через фірми NANA corporation та Dina corporation, які належать його дружині Нані Адамія. До 2020 року завод у Виборгу виготовляв цивільні кораблі, криголами, нафтові бурові платформи, але нині виконує й воєнні замовлення. Володимир Прокоф’єв свого часу заснував одну з найбільших російських логістичних компаній з перевезень нафтоналивних вантажів "БалтТрансСервис", був підрядником одного з найбільших російських олігархів Геннадія Тимченка. Зараз передав штурвал синові. А сам залишився засновником компанії  Green Forest s.r.o., на яку оформлені вілла та квартира у Карлових Варах.
   
Салав Зайналабідов, полковник у запасі, власник інституту "711 Военпроект", що працює на російську армію, скупив 7 розташованих поруч історичних будівель у місті Маріанське Лазні (вул. Ibsenova) й відкрив на їхній базі модерний GRANDHOTEL NABOKOV на 127 номерів. Скупив ще у 2011 році через компанію TARVES s.r.o. за 4 мільйони євро у чеського Міністерства оборони. Тепер це майно коштує понад 10 мільйонів євро. А ще в установчих документах ми знайшли будиночок Зайналабідових під Прагою (U Váhy 1510, 250 92 Šestajovice). Цьогоріч Зайналабідов та його сини від гріха подалі вийшли зі складу акціонерів TARVES, переписавши її на чеського фінансового консультанта Роберта Базеля. У Маріанських Лазнях осів і Володимир Чернега,  один із найбільших акціонерів російського банку  "Энергомашбанк", який торік визнали банкрутом. Але в нього залишилося ще чимало бізнесів, один із яких – лазенський готельний комплекс Saint-Moritz

Компанія з російським капіталом EuroAgentur Hotel & Travel оперує мережею з понад 30 готелів і 10 ресторанів по всій Чехії. Номінально її акціонерами є 2 бізнесмени-вихідці з Оренбурга Дмитрій Кочемасов і Юрій Трифонов, а ще кіпрська KOUTOUKO TRADING LIMITED. У Чехії припускають, що остання може представляти інтереси близького до Кремля російського рантьє Года Нісанова.

Сергій Аківісон, пітерський готельєр, котрий досі є власником 4 великих готелів в Одесі, зокрема й "Центральної" та "Аркадії", також має три 4-зіркові об’єкти й у Відні, Будапешті та Празі. Останній називається Hotel International і знаходиться в елітному районі Бубенец.

Олександр Ручйов, один із найбільших російських девелоперів (група компаній "Основа") інвестував 30 мільйонів євро у будівництво двох житлових комплексів у центрі Праги. Один з них, в районі Лібен (за 2 км від Вацлавської площі) уже завершено. На іншому роботи ще ведуться. Разом із партнерами Ручйов володіє у Чехії компаніями G2 group і VLK development.

Володимир і Діана Стрелковські – фігуранти кількох скандальних розслідувань українських журналістів (наприклад, від Слідство Інфо), власники російських паспортів і будинку під Києвом, де проживав керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов, мають власну віллу у Єсеніцах, елітному передмісті Праги. Вартість житла – орієнтовно 3-4 мільйони євро. Крім того, вони заснували й низку фірм у Чехії:  ST-REAL s.r.o., Вakery Food Industry a.s., Beerloga.Cz a.s., BUSINESS PBP a.s., Fishki.Cz a.s., HS RENT s.r.o. Деякі назви перегукуються з їхніми українськими компаніями.

Артем Бутов свого часу очолював Тамбовський оборонний кластер, який виробляв електроніку до бойових ракет, а потім будівельний підрозділ державного концерну "Росатом". Зараз у нього приватний бізнес і дві квартири у Чехії – в Празі (Korunní 810/104) та Карлових Варах (Libušina 2127/19). Його батько – Віктор Бутов – є власником російської компанії "Биотех-Интер", що займається реєстрацією лікарських препаратів, кормових та біододатків. У Чехії він має дочірню фірму – BIOTECH-inter s.r.o. 

Заступник голови Російських залізниць (РЖД) Олег Тоні із сім'єю володіє розкішною віллою у празькому районі Дейвіце (Zvonická 704/6). Сват міністра внутрішніх справ РФ Володимира Колокольцева Роман Озімков має у Празі квартиру на вулиці Volutova. Квартири у чеській столиці купили собі й родичі чи довірені особи депутатів Держдуми Олексія Веллера, Хізрі Абакарова, Льва Ковпака, члена Ради Федерації Вячеслава Тимченка. Ймовірно, і деяких інших.

Промислові активи

 "Газпромбанк" через російський машинобудівний холдинг ОМЗ досі контролює один із підрозділів концерну Škoda –  Škoda JS, який виготовляє обладнання для атомної та іншої енергетики, зокрема і ядерні реактори типу ВВЕР. З метою уникнення санкцій нині Škoda JS передана в тимчасове управління міжнародній компанії Wood & Company, доки тривають переговори про її поглинання чеським енергетичним гігантом ČEZ. Останній також збільшить свою частку в науково-дослідному центрі ÚJV Řež, який зараз теж належить росіянам. Тобто "Газпромбанк" потенційно ще й може заробити на цих операціях. Раніше він виставляв на Škoda JS цінник у 250 мільйонів євро. 

Російський "Газпром" по ланцюжку фірм аж до Gazprom Germania володіє контрольним пакетом акцій чеського постачальника природного газу й електроенергії Vemex Energie. У його портфелі налічувалося понад 20 тисяч клієнтів у країні. Але зараз чеський уряд наклав на компанію санкції. Натомість у місто Опава продовжує працювати підприємство державного "Росатому"  – Аrako. Воно виготовляє арматуру для теплових та атомних електростанцій.

У Олександра Пумпянського, власника російського трубно-металургійного холдингу "Синара" влада Чехії заморозила, але не конфіскувала готель Westend на бальнеологічному курорті Маріанські Лазні. Але два заводи під брендом MSA у місті Дольний Бенешов – з виробництва арматури і металоконструкцій  він зберіг неторканими. Для цього вистачило переоформити право власності на буферну російську фірму ООО "Этерно". Хоч зовсім нескладно довести, що вона належить Челябінському трубопрокатному заводу, а той власне Пумпянському.

На фото: Андрій Трифонов

Андрій Трифонов, депутат Держдуми від "Единой России" і власник машинобудівної компанії "Тяжмаш" (Сизрань) володіє у Чехії заводом CKD Blansko, що виготовляє турбіни та всіляку іншу механіку для гідроелектростанцій. Олексій Кішко, власник свердловської групи СВЭЛ, виробника промислової електротехніки, має аж два заводи у Чехії: ESB у Брно та ETD у Пльзені. Вони виготовляють трансформатори й іншу силову техніку.

Роман Попов у минулому працював на олігарха Геннадія Тимченка, спочатку як менеджер його компанії "Стройтрансгаз", пізніше як директор його ж Першого російського-чеського банку (ПРЧБ). Нині він розвиває власний бізнес-проєкт у Чехії: завод Safina, який спеціалізується на афінажі й переробці золота, срібла, платини та інших рідкісних та коштовних металів. Раніше, до речі, підприємство входило до складу групи "Ренова" іншого російського олігарха Віктора Вексельберга.

Володимир Ільїн, в минулому перший заступник міністра транспорту РФ і впливовий залізничний функціонер, розжився одразу на кілька бізнесів у Чехії. Він є співвласником популярного виробника богемського кришталю Crystalex, 4-зіркового готелю Arkada у Празі, транспортної компанії RSTR, a.s. та кількох інших. У Празі на одну з його фірм оформлена статусна квартира на самому березі Влтави (Masarykovo nábřeží 236/30).

На фото: Аркадій Волож

Аркадій Волож, співзасновник сервісу "Яндекс", має у Чехії ІТ-компанію. Щоб не мозолило очі, бренд "Яндексу" з її імені прибрали, то ж із листопада 2021-го вона має назву Krtechmatics s.r.o. В ІР-телефонію інвестував колишній віцепрезидент компанії "Транснфть" Михаїл Арустамов, заснувавши у Празі компанію 3ton

Ігор Кім, власник російського "Экспобанку" ще у березні поспішив продати свій чеський клон Expobank CZ. Але є сумніви, чи це допомогло відбілити актив. По-перше, пов’язані з Кімом менеджери досі залишаються у наглядовій раді чеського банку. По-друге, новий власник – Signet Bank AS із Латвії – теж заснований на російському капіталі.  

Сергій Дарькін, колишній губернатор Приморського краю і заступник міністра регіонального розвитку РФ має брата Олега, з яким веде спільно портовий і рибопромисловий бізнес у Росії. Натомість у Чехії Олег Дарькін був донедавна був співвласником двох великих компаній з постачання риби й морепродуктів – Fjord Bohemia(гуртові партії) і Metimpex (сервіс доставки Seafood). У 2022 році обидві фірми екстрено переоформилиі на чехів, щоб у разі чого що не потрапити під санкції. Олегова дружина Євгенія Дарькіна володіє двома респектабельними готелями у Празі –  Suite Home Prague та Angelis. Крім того, вони мають котедж під Прагою (U zahrádek 140, Benice).

Сєргей Сопчук свого часу був заступником Дарькіна в адміністрації Приморського краю, а пізніше став депутатом Держдуми (до 2021 року). У Примор’ї структури Сопчука контролюють низку митних переходів на кордоні з Китаєм, а він є засновником логістичної компанії  BIXI Logistic Group, що займається доставкою вантажів із Китаю. У Чехії ця компанія має філію, яка прописана в одному з житлових будинків у Празі (Frýdlantská 1312/19). А сам Сопчук вказує в установчих документах будинок у селі Герінк під Прагою (вул. Slunečná 67).

Андрій Браїловський, співвласник групи компаній "Русская Традиция", яка до війни була одним з найбільших імпортерів пива в Росії, ще 10 років тому викупив Броварню в Раковнику – один з найстаріших чеських пивзаводів. Заодно купив синові особняк під Прагою в районі Горомержице.

Володимир Головньов, бізнес-омбудсмен Московської області і колишній депутат Держдуми, разом із братом Дмитром володіє холдингом Cerva, який має цілу низку заводів з пошиття спецодягу та взуття у РФ і Європі; два з них – у Чехії. Крім того, братам Головньовим належить і завод побутової хімії у Кбелі (Середня Чехія). Група "ТехноНиколь" Сєргея Колесникова й Ігоря Рибакова володіє заводом Dehtochema в Бєла-под-Бездежем, який виготовляє теплоізоляційні матеріали. У 2018 році журнал Forbes оцінював статки  Колесникова й Рибакова у більш як 1 мільярд USD. Ще один відомий російський олігарх Олег Дерипаска був донедавна власником акцій австрійсько-чеського будівельного гіганта Strabag. Але це був міноритарний пакет і він його позбувся ще навесні.

У дещо схожу колізію потрапили два чеські металургійні комбінати – Plsen Steel і Vitkovice Steel. Перший з них викупив російський бізнесмен Ігор Шаміс, але змушений був віддати його за борги державному "Внешэкономбанку". У 2019-му Plsen Steel оголосив про банкрутство. Комбінат Vitkovice номінально належить у рівних частках п’яти кіпрським компаніям. Однак за ними стоїть колишній топменеджер "Евраз-Холдингу" Олександр Катунін. Щоправда, у Катуніна та ж проблема, що й у Шаміса.  Уже кілька років з ним судиться російський "ВТБ-Банк", прагнучи відібрати комбінат за кредитні борги. Наразі влада Чехії заморозила активи Vitkovice Steel. Але при цьому комбінат продовжує працювати.

Така розгалужена російська власність формує сприятливе середовище для проросійських настроїв. У Чехії вони - одні з найсильніших у Європі. На початку вересня у Празі відбулася численна антиурядова акція, в якій узяло участь до 70 тисяч осіб і які транслювали виразні наративи російської пропаганди: годі допомагати Україні, подбайте краще про своїх громадян, які збідніли внаслідок цієї війни. Ну що ж, якщо чехи невдоволені, що війна в Україні принесла їм ріст цін на комуналку, то ось і ресурс, щоб покрити економічні збитки. Російська держава розв’язала цю війну. Російські громадяни мають платити за це своїм майном. У будь-якому куточку світу.

Теги:
Читайте також:
Київ
+10°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.55
    Купівля 39.55
    Продаж 40.06
  • EUR
    Купівля 42.21
    Продаж 42.97
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
19 квітня
17:13
принц Гаррі
Принц Гаррі офіційно змінив місце проживання з Великої Британії на США
17:00
Вдів російських військових возять на ТОТ агітувати місцевих воювати проти України, - Спротив
16:59
Андрій Лунін та Бернарду Сілва (ліворуч)
Суперкомп'ютер Opta спрогнозував переможця Ліги чемпіонів
16:58
Ексклюзив
"Це зовсім нова унікальна розробка": у Defense Express припустили, чим могли збити російський Ту-22М3
16:43
Сатурн
Учені з NASA виявили передумови для формування життя на одному із супутників Сатурна
16:41
АрселорМіттал Кривий ріг
Найбільше металургійне підприємство України збільшує виробництво: вийде на 50% довоєнної потужності
16:38
На фото: "Різдвяна свинка"
Дитячу книжку-бестселер Джоан Роулінг "Різдвяна свинка" планують екранізувати
16:29
чорне море, ракетоносій рф
У ВМС пояснили, чому росіяни майже не використовують "Калібри"
16:29
Cybertruck
Tesla відкликала 3,8 тис. авто Cybertruck через несправність
16:28
Миколаївщина обстріл
РФ вдарила артилерією по Миколаївщині: загинула літня жінка, поранено дитину
16:28
Оновлено
РФ атакувала Україну: у Дніпрі й області є загиблі та поранені, в тому числі діти
16:14
Газовики прифронтових областей отримали від чеських колег 20 тонн обладнання
16:10
Ексклюзив
ЗРК Stormer
"В нас є сили й засоби для ураження літаків РФ": у Повітряних силах ЗСУ прокоментували збиття Ту-22М3
16:09
На фото: система ППО
Країни Великої сімки зобов'язалися посилити українську ППО
16:07
РФ атакувала Одещину ракетами: є постраждалий, пошкоджено припортову інфраструктуру
16:06
На фото: Jerry Heil та Alyona Alyona
Jerry Heil та Alyona Alyona показали чорно-білі образи для Євробачення-2024
16:03
OPINION
Олег Манчура
Останні пів року для України були часом самотності
15:54
Конгрес США
У США додали нафтові санкції проти Ірану в законопроєкт про допомогу Україні
15:53
G7
Країни G7 перенесли розгляд питання передачі Україні заморожених активів РФ на саміт у червні
15:17
Непокаране зло повертається
Росіяни організовуватимуть на ТОТ осередки федеральної служби для контролю шкіл, - Спротив
15:13
Чоловіка, який шпигував за Силами оборони на Миколаївщині, засудили до 15 років ув'язнення
15:09
На фото: Команда "20 днів у Маріуполі" привезла BAFTA і "Оскар" в Україну
Команда "20 днів у Маріуполі" привезла "Оскар" в Україну
15:04
Сергій Лавров
Лавров заявив, що РФ не припинить вогонь навіть у разі початку перемовин з Україною
14:52
Пожежа на Ільському НПЗ в РФ
Російська компанія "Башнефть" встановлює антидронові сітки на свої НПЗ, щоб захистити їх від атак БПЛА
14:30
Оновлено
Зеленський відвідав українських поранених бійців
Зеленський провів нараду щодо безпекової ситуації на Донеччині та відвідав поранених військових
14:22
Дмитро Кулеба
Очільники МЗС країн G7 визначили конкретні кроки для допомоги Україні, - Кулеба
14:22
Оновлено
Україна_Польща
У Польщі затримали агента спецслужб РФ, який готував замах на Зеленського. У ГУР прокоментували
14:10
Ексклюзив
Володимир Путін
Путін продовжуватиме війну, поки не стане зрозуміло, хто буде наступним у Білому домі, - політолог Бобиренко
14:01
OPINION
Валерій Пекар
Деколонізація Росії: Божі млини мелють повільно
13:59
курка
"Розвиває здатність заражати людей": ВООЗ занепокоєна через поширення пташиного грипу
13:57
РФ ударила по центру Білопілля на Сумщині: важко поранені три людини
13:47
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
13:38
Херсонський художній музей ідентифікував понад 100 викрадених окупантами картин
13:36
Тейлор Свіфт
Тейлор Свіфт випустила новий альбом The Tortured Poets Department
13:30
діти, злочини росії
Україна повернула з Росії 17-річну дівчину
13:28
У Дніпрі 20 квітня оголошено жалобу за загиблими внаслідок ракетного обстрілу
13:27
конгрес США
Республіканці внесли 135 поправок до законопроєкту про допомогу Україні
13:14
У 2024 році Україна отримає 560 млн євро від ЄІБ для низки проєктів. Деталі
12:58
Алек Болдвін
Убивство українки Гатчінс: юристи Болдвіна домагаються припинення справи, але експерти вважають, що суду не уникнути
12:51
"Україні було б краще прийняти умови Росії": добірка фейків і маніпуляцій світових ЗМІ за 19 квітня
Більше новин