Аналітика

Нова атака українських БПЛА по російських летовищах, доповідь Сирського Зеленському. Колонка Сергія Згурця

22 серпня, 2024 четвер
21:46

У ніч на 22 серпня українські військові знову атакували російські летовища, водночас продовжується Курська операція. Головком Сирський доповів Зеленському про посилення оборони на Донеччині

Зміст

Атака по російських військових аеродромах

Сили оборони України продовжують серію ударів по російських військових летовищах. Цієї ночі черга дійшла до авіабази "Маринівка", що під Волгоградом, це за 450 км від лінії фронту в Україні. Базу "Маринівка" ворог використовує для бомбардувань, на авіабазі зазвичай розміщувалися літаки-розвідники Су-24МР, були Су-24. Але головне — це 15 фронтових бомбардувальників Су-34, які були зафіксовані на супутникових знімках перед ударом, і які ворог використовує для того, аби бомбардувати нашу лінію оборони плануючими авіабомбами. 

Тож, вночі ця авіабаза була накрита доволі значною кількістю українських дронів. Внаслідок на аеродромі всю ніч та ранок вибухали склади з авіаційними КАБами, вибухав боєкомплект, і горіли паливо-мастильні матеріали. Також чекаємо підтвердження щодо знищення частини російських літаків, але поки що про це достеменно невідомо.

Подробиці "найбільшої атаки українських дронів по РФ"

Але сьогодні стало відомо про те, які саме цілі вражали українські дрони в Росії, коли керівництво Москви заявляло, що то була найбільша атака українських дронів по Московії та сусідніх областях. Деталі розповів керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов американському виданню The War Zone. Це видання, здається, має добрі стосунки з нашим генералом, бо дізнається подробиці набагато швидше, ніж українські засоби масової інформації. Так от Буданов сказав, що цілями безпілотників, які у ніч на 21 серпня завдавали ударів по об'єктах у Росії був центр радіотехнічної розвідки — без деталізації, аеропорт та авіабаза.

Для цього було використано 50 безпілотників, причому удар по аеродрому "Остаф'єво" був відвертальним, бо основною ціллю був саме центр радіотехнічної розвідки у Підмосков'ї. Ми детально проаналізували, що саме за об'єкт - на нашому сайті є детальний опис його важливості. Але коротко скажу, що йдеться про об’єкт, який був створений ще за часів Радянського Союзу, потім постійно доопрацьовувався, дооснащувався. Він був створений для відстежування польотів стратегічної та розвідувальної авіації країн НАТО та Сполучених Штатів. І фактично ми розуміємо, що він активно використовується управлінням Російської Федерації ГРУ, яке здійснювало за допомогою цих об'єктів аналіз повітряного простору. І бачимо, що ці удари є системною роботою безпілотних комплексів, які забезпечує й організовує Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Події на фронті 

Ми знаємо, що Володимир Зеленський і Олександр Сирський відвідали Сумщину, де головком прозвітував, що здійснено подальше просування українських військ на Курщині. Зеленський сказав, що там захоплено ще один населений пункт, але не деталізував назву. Можемо все-таки припустити, що насправді йдеться про селище Краснооктябрський, і цей населений пункт фактично закорковує зі сходу ділянку, де між річкою Сейм і державним кордоном знаходиться певне угруповання російських військ. Але тепер, після ударів по мостах і "пантонах", ці росіяни мають вирішити: або надалі намагатися там чинити оборону, або спробувати якимось чином вийти через цю річку, бо ситуація для них стає критичною.

Також важливо, що Сирський доповів Зеленському і про кроки з посилення оборони на Торецькому та Покровському напрямках. Тому що там ворог, хоч повільно, але просувається. І ця заява про посилення оборони на цих ділянках, можливо, призведе до реальних результатів стримування просування противника за рахунок додаткових сил і засобів, які керівництво Збройних Сил і Сил оборони скеровує на цей напрямок.

Українські розробки зброї 

Неабияк підтримують наших оборонців українські компанії-розробники. Виконавча директорка об'єднання "Технологічні сили України" Катерина Михалко розповіла про їхню роботу. 

"Технологічні сили України об'єднують майже 4 десятки потужних українських виробників: всіх найбільших виробників дронів, БПЛА, наземних дронів, морських і FPV, звісно. Також компоненти для цих дронів, боєприпаси, інші інноваційні українські розробки, які посилюють лінію фронту і дають Україні перевагу. Ми створилися для того, щоб посилювати галузь, посилювати тих, хто допомагає захищати Україну. Ми напрацьовуємо рекомендації до законодавства, робимо так, щоб виробництво озброєння і контрактування працювало більш ефективно, і наші військові отримували найкращі зразки озброєння швидко легко і доступно”, - каже вона. 

Також Катерина Михалко розповіла, що в нашій державі існує проблема передбачуваності контрактування. Вона зауважила, що країні критично необхідні державні контракти на 2-3 роки вперед на українське озброєння. За її словами, з цим досі є проблеми, передбачуване озброєння не контрактується через обмеження бюджетним роком та інші виклики.

"Ми перебуваємо зараз в діалозі з державним замовником для того, щоб це виправити. Також викликом є закритий експорт, бо коли українське озброєння не контактується передбачувано, коли є недозавантаження спроможностей українських компаній, звісно, експорт був би допоміжним і допомагав би Україні ставати багатшою країною і мати надходження валюти всередині країни. Тема експорту трохи зрушилась, ми сподіваємось, що державні органи влади нас почують, відкриють експорт для надлишкової продукції, для продукції, яка не потрібна нашій армії для того, щоб український бізнес міг лишатися в Україні, не виїжджати за кордон і посилювати нашу обороноздатність", - зазначила вона.

Окремі компанії, які входять до об'єднання "Технологічні сили України", мають філії й закордоном, деякі збираються виїжджати, деякі вважають, що це нераціонально і неправильно. Катерина Михалко розповіла, що, в рамках об'єднання, нещодавно провели опитування серед компанії. Цифри показали, що 85% підприємств уже релокували свої потужності або планують це зробити. За її словами, головними причинами є закритий експорт - це причина номер один, яку всі називають. Також серед причин - відсутність державних контрактів або їхня недостатня кількість, нестача обігових коштів на підприємствах, що не дає можливість інвестувати ресурси в новітні розробки: "Ми звертаємо увагу держави на це, дуже просимо розв'язати ці питання, бо буде дуже сумно, якщо ці компанії вийдуть з України. А в якийсь момент, якщо ситуацію не виправляти, вони це зроблять. І ми втратимо такий великий потенціал, який жахливою ціною ми всі разом здобули".

Коли підприємство відкриває філію або створює базу за кордоном,  воно не обмежене експортом та не стикається із постійними перевірками. Отже, має більшу гнучкість у взаємодії із закордонними партнерами.

"Компанія отримує доступ до світового ринку. Щобільше - ми звертаємо увагу держави на те, що коли один дрон не випускають з країни, коли експортний контроль забороняє вивіз одного дрона, це призводить до того, що компанія задумується, щоб спакувати валізи та вивезти все підприємство. Державі набагато раціональніше випустити разову продукцію тимчасово на виставки або на разовий продаж, аніж втратити ціле підприємство. До того ж в Україні досі існує перевага імпортерів перед українським приватним сектором, що абсолютно жахливо. Ми як держава маємо давати перевагу українському локальному виробнику, у нас має бути протекціонізм щодо нашого бізнесу", - розповіла Катерина Михалко.

Вона зауважила, що українське озброєння на українському фронті працює краще, ніж західні зразки, тому що наші інженери добре розуміють специфіку української війни, і що треба робити, щоб захищати нашу державу. Західні компанії не завжди мають це розуміння, тому їхні зразки не так вдало працюють. Водночас за її словами, вони мають можливість відвантажувати багато техніки зі складів, бо у них більше ресурсів, ніж в українських підприємств. Відповідно український замовник інколи ухвалює рішення швидко купити певну техніку, імпортувати її з-за кордону, бо там вона стоїть на складах, а у наших виробників на складах нічого немає, розповіла Катерина Михалко.

"Тому ми звертаємо увагу державних замовників - це в ДСЗІ (Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації, - ред.), Агенції оборонних закупівель, що якщо раптом у них в кінці року будуть додаткові бюджети на закупівлі. Це може статися, то, будь ласка, укладайте перехідні контракти з українськими виробниками, але не контактуйте імпортерів за завищеною вартістю тільки тому, що вони мають змогу постачати одразу техніку зі складів", - наголосила вона.

Пані Михалко також зазначила, що об’єднання "Технологічна сила України" намагається комунікувати з усіма державними органами влади. Вона зауважила, що економічний комітет парламенту активно включився у процес можливого відкриття експорту. Також спілкуються із Міністерством оборони, Міністерством стратегічних галузей.

"Згідно з нашим опитуванням, 98% підприємств сказали: щонайменше половина їхніх виробничих потужностей простоює. І лише у 35%, якщо я не помиляюсь, потужності завантажені повністю, тобто державі є що доконтрактовувати", - додала вона.

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.65
  • EUR
    Купівля 43.43
    Продаж 44.11
  • Актуальне
  • Важливе
2024, четвер
21 листопада
16:47
Дмитро Фірташ
Велика Британія ввела санкції проти Фірташа та його дружини
16:33
Ексклюзив
українські біженці в ЄС
Влада взагалі не знає, де перебувають українці у світі, - експерт з міграційної політики
16:33
росія, санкції
The Guardian: Як Росія може відповісти на дозволи Великобританії та США Україні завдавати удари по її території їхніми ракетами?
16:31
Валерій Залужний
"Перед Україною вже стоїть не Росія": Залужний вважає, що у 2024 році розпочалася Третя світова війна
16:21
Оновлено
ППО
Ракетна атака по Дніпру: РФ могла вдарити міжконтинентальною балістичною ракетою "Рубеж"
16:02
Ексклюзив
Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Максим Субх
"За останній рік було відкрито 7 нових посольств в Африці": спецпредставник України Субх
16:00
OPINION
Ракетою "Рубіж" Москва цілила у голови на Заході
15:37
Наріман Джелялов
Понад 60 кримських політв’язнів потребують термінової меддопомоги, - Джелял
15:30
Інфографіка
Ціни на пальне АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:28
поїзд №143/146 Чоп - Будапешт - Відень
Укрзалізниця запустить прямий щоденний потяг з Києва до Будапешта
15:27
Оновлено
ЗСУ
Рада ухвалила законопроєкт про добровільне повернення на службу тих, хто вперше здійснив СЗЧ або дезертував
15:26
Микола Княжицький
У законопроєкті про безпеку в закладах освіти не передбачено фінансування такої можливості, - нардеп Княжицький
15:13
федина
"Свобода слова нам лише сниться": нардепка Федина в річницю Революції Гідності
15:05
Петер Стано
У ЄС прокоментували інформацію про застосування РФ міжконтинентальної балістичної ракети
14:47
На виборах в Ізраїлі перемагає блок партії "Лікуд" на чолі з експрем'єром Нетаньягу
МКС видав ордери на арешт прем'єра Ізраїлю Нетаньягу, міністра оборони Галланта й лідера військового крила ХАМАСу Дейфа
14:33
суд, прокуратура, вирок
Ексвласник "Житомирських ласощів" Ігор Бойко програв арбітраж проти України
14:14
Оновлено
Росіяни атакували ракетою адмінбудівлю в Кривому Розі: кількість поранених зросла до 26, серед них діти
14:07
Ексклюзив
"Сказати, що у Росії з’явилась нова диво-зборя, не можна": аналітик Їжак про ймовірний удар по Дніпру МБР "Рубеж"
14:04
OPINION
Влада вирішила клонувати "Вовчий суд"
14:03
Президент України Володимир Зеленський на саміті Європейського політичного співтовариства в Будапешті, Угорщина, 7 листопада 2024 р.
Зеленський про удар по Дніпру: Була нова російська ракета, всі характеристики – міжконтинентальної балістичної
14:03
15 років тюрми отримала агентка фсб
До 15 років засуджено агентку "007", яка шпигувала для ФСБ під виглядом волонтерки
13:29
хакер
Українські хакери привітали окупантів з річницею Революції гідності на 19 сайтах російських фірм на ТОТ
13:28
"Моє місце буде в ДШВ": актор Артур Логай розповів, що має бронь, але пройшов військові навчання
13:05
аеропорт "Бориспіль"
Віцепрем'єр з відновлення Кулеба назвав умови відновлення польотів у Львові й Борисполі
12:46
діти, злочини росії
Парламент підтримав за основу законопроєкт щодо захисту прав депортованих і примусово переміщених дітей
12:37
оператори БпЛА
У ЗСУ створили першу школу підготовки операторів безпілотних роботизованих комплексів
12:35
Помаранчева революція
20-річниця Помаранчевої революції у День Гідності та Свободи
12:26
Італія виділила €160 тис. для Національного інституту раку в Києві
12:20
грузія
На війні в Україні загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі
12:18
Банан, приклеєний до стіни: роботу художника Мауріціо Каттелана продали за $6,2 млн
12:00
Ексклюзив
Обмін полоненими
Як працюватиме закон про виплати військовим, які потрапили у полон чи зникли безвісти: пояснення правозахисниці
12:00
OPINION
Пекін дає зброю Москві. Як це пояснити Трампу?
12:00
електроенергія
У регіонах діють графіки погодинних вимкнень: ситуація в енергосистемі 21 листопада
11:36
На стримінгах зʼявився плейліст зі S.T.A.L.K.E.R. 2 з 440 українськими піснями
11:26
Угорщина розгорне додаткові засоби ППО поблизу українського кордону
11:15
Ексклюзив
Революція гідності
Результати розслідувань знищені і знищуються зараз, - адвокат родичів Героїв Небесної сотні Титич
11:10
Огляд
світ, міжнародний огляд
Ракети Storm Shadow летять у РФ вслід за ATACMS, а Зеленський чекає на смерть Путіна. Акценти світових ЗМІ 21 листопада
11:03
сніг, негода в Україні
Наталка Діденко прогнозує 22 листопада сніг і сильний вітер у більшості регіонів
10:48
На аукціоні за $121 млн продали картину Магрітта, що стало рекордом для художника
10:38
Пресреліз
GET Business Festival:
GET Business Festival: сила зростання бізнесу у часи викликів
Більше новин