Нові ракети з КНДР на фронт РФ та ризик оперативного оточення ЗСУ на фронті. Колонка Сергія Згурця
Головне управління розвідки тримає під контролем усі шляхи посилення армії агресора, зокрема враховуючи взаємодію з Північною Кореєю
Допомога РФ з КНДР
Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов повідомив, що Російська Федерація отримала від КНДР 120 одиниць самохідних артилерійських установок і реактивних систем залпового вогню М-1991. Ще стільки ж можуть бути передані Росії найближчим часом.
Ці засоби Росія використовує не лише в Курській області. Загалом йдеться про 240 САУ і РСЗВ, які були передані протягом трьох місяців, що свідчить про високу швидкість передачі озброєнь. Використання РСЗВ було вперше помічено у січні цього року. Це нестандартні САУ калібром 170 мм з дальністю вогню до 40 км. Північна Корея постачає ці боєприпаси Росії. РСЗВ "М-1991" мають калібр 240 мм і дальність в межах 90 км.
За статистикою Генштабу, щомісяця знищується від 600 до 1000 одиниць САУ противника. Тому ці САУ та РСЗВ мають бути у прицілі наших далекобійних систем. Окрім цих засобів, Росія отримала від Північної Кореї 150 одиниць балістичних ракет KN-23, які будуть передані цього року. Минулого року таких ракет було передано 148. Тобто темпи передачі залишаються незмінними. Ці ракети не є точними, але ворог використовує їх як терористичну зброю, обстрілюючи наші міста. Ми вимушені використовувати засоби ППО для протидії цим небезпечним ракетам.
Також стало відомо про передачу нових зразків озброєнь з боку Північної Кореї. Це закамуфльовані системи “Град”, які розміщуються під виглядом цивільних машин, що перевозять хліб. Ворог використовує різні способи, щоб посилити свій потенціал.
Ситуація на фронті
Речник ОСУВ "Хортиця" повідомив, що на Новопавлівському напрямку поблизу Великої Новосілки є ризик оперативного оточення наших військ, оскільки ворог має чисельну перевагу. Зараз робляться зусилля, щоб не допустити блокування підходів до Великої Новосілки ворогом, який намагається взяти їх під вогневий контроль. Противник намагається контролювати траси, що ведуть до цього населеного пункту.
Ворог перерізав трасу біля населених пунктів Новий Комар і Новосілка. Противник намагається утримувати контроль над дорогами за допомогою вогневого впливу.
По всьому периметру йде наступ на Велику Новосілку, яку утримує 110-та окрема механізована бригада. Зона, яку утримують наші бійці, становить приблизно 2х4 км. Забезпечення ЗСУ здійснюється лише з північного заходу через річку Мокрі Яли. Піші переходи дозволяють забезпечувати боєприпасами, їжею та іншими необхідними засобами, а також евакуювати поранених у вкрай складних умовах.
Ситуація на цій ділянці є надзвичайно складною і може стати критичною, якщо ці піші переходи стануть непридатними.
Зараз 110-та окрема механізована бригада використовує батальйон безпілотних систем, до складу якого входять наземні роботизовані комплекси. Роботизовані комплекси використовуються для того, аби забезпечувати евакуацію поранених, і перекидання усіх необхідних складників для тих чи інших точок опору у Великій Новосілці. Додатково повітряні дрони забезпечують наших воїнів усім необхідним і знищують противника.
Максим Васильченко, співзасновник і директор компанії виробника наземних роботизованих комплексів "Tencore" розповів, що платформи зазвичай використовуються для логістики, доставлення вантажів, боєприпасів, води та іншої провізії, зберігаючи життя військовим. Це основна мета наземних роботизованих платформ – зберігати життя, щоб воїни покладалися на техніку, а не на свої руки та ноги.
"Ми зіткнулися з деякими питаннями під час першої зими експлуатації, але разом з військовими ми знайшли рішення і провели успішні випробування. Зараз мої хлопці повертаються з полігону з позитивними результатами щодо подолання перешкод на полі бою. Ми використовуємо різні бойові модулі, такі як турелі для гранатометів, модулі для кулеметів Browning і ПКТ, а також модулі для мінометів. Ці модулі проходять випробування і застосовуються на полі бою. Турелі з використанням гранатометів, зокрема, показали себе дуже ефективно", - розповів він.
Компанія створила інфраструктуру на платформі, завдяки якій будь-який виробник інженерних або бойових рішень може встановлювати свої розробки та використовувати їх. Під гранатометні турелі, модулі для Браунінга та ПКТ, модулі для мінометів проходять випробування і впровадження.
Оцінювати точність та ефективність цих систем ще зарано, процес триває, каже Васильченко.
"Наші гранатометні турелі, зокрема, показали себе дуже добре. Серед партнерів, з якими ми працюємо, є DevDroid. Вони виробляють легкі та зручні турелі для Браунінга та ПКТ. Щодо точності й кучності стрільби, це все-таки не броньована техніка, а середні логістичні платформи. Є місця для покращення, і ми працюємо над цим разом з розробниками турелей", - резюмував він.
- Актуальне
- Важливе