Огляд

Як вийти з бідності, почати заробляти гроші та процвітати - 5 книг про маленькі справи для великого успіху

Ігор Бондар-Терещенко
20 квітня, 2024 субота
09:03

Погодьмося, що не існує хоча б однієї людини, яка не прагне стати успішнішою. Проте не кожному вистачає наснаги зробити перший крок до змін та розуміння того, з чого слід починати. Автори цих книжок без зайвих теоретичних викладок і зарозумілих повчань пропонують ідеї, які наблизять вас до омріяного успіху

Зміст

Клейтон Крістенсен, Ефоса Оджомо, Карен Діллон. Парадокс процвітання. Як інновації можуть вивести нації з бідності. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2024

Ця книжка - про те, чому популярні заходи проти бідності не дають результату і що справді допоможе ліквідувати бідність.  Автор - професор Гарвардської школи бізнесу, співзасновник кількох великих компаній і один із найвпливовіших бізнес-мислителів - разом зі своїми співавторами пропонує новаторське рішення до справжніх і тривалих змін. На їхню думку, правильні інновації не тільки будують компанії, але й будують країни. Парадокс процвітання визначає межі загальних моделей економічного розвитку і пропонує нову основу для економічного зростання, заснованого на підприємництві та інноваціях, що творять ринок. Так само нам нагадують, що скорочення масштабів злиднів не сприяє процвітанню, потрібен зовсім інший підхід. Процвітання представлене як процес, за допомогою якого дедалі більше жителів країни покращують своє економічне, соціальне та політичне становище. У процвітаючій країні зростає і рівень громадянських свобод, вона менше залежить від доступу до нафтових чи інших ресурсів. Натомість є багаті країни, які не вкладають гроші в дослідження та інновації, не створюють умов розвитку населення. Їхнє благополуччя засноване лише на ресурсах, і якщо вони не зможуть створити умови для процвітання, то зі зникненням ресурсів зникнуть і всі їхні прибутки. Загалом ідеї в цій книжці допоможуть компаніям, які відчайдушно прагнуть справжнього, довгострокового зростання, побачити реальний, стійкий прогрес там, де вони раніше зазнавали невдачі. Також завдяки цій книжці можна краще зрозуміти закони ринку та парадокс процвітання, який, на думку авторів, відбувається всередині країни, а не приходить ззовні.

Меґ Джей. Визначні роки. Як перетворити хороші шанси на великі можливості. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2024

Ця книжка – цілком розумне та конструктивне дослідження кваліфікованої американської психологині про роки, які ми не маємо права змарнувати. Що саме досліджує авторка? Роботу, кохання, соціальні мережі, мозок, дружбу та народжуваність. Навіть соціальний експеримент, у якому digital natives обходяться без своїх пристроїв. Авторка нагадує про міф, що юнакам і дівчатам, яким минуло двадцять, бракує тямущості, щоб цікавитись інформацією, здатною змінити життя. А також міф про те, буцімто тридцять - це нові двадцять і зробити щось у пізнішому віці означає зробити це краще. Натомість Меґ Джей довела факт, що 80% доленосних подій відбуваються в житті людини до 35 років. Дві третини зростання рівня зарплатні припадає на перші десять років кар’єри. До тридцяти років понад половина людей одружуються, зустрічаються або живуть разом із майбутніми чоловіками чи дружинами. Характер найістотніше змінюється в період від двадцяти до тридцяти років - не до і не після. До тридцяти років мозок людини завершує свій розвиток. І що тепер робити з цією інформацією? Саме час дізнатися, як не змарнувати можливості "вирішального десятиріччя"!

Денис Каплунов. Персональний брендбук. 111 інструментів, щоби стати найбільш затребуваним і високооплачуваним. – К.: Школа копірайтингу Дениса Каплунова, 2024

Автор цієї непересічної книжки нагадує нам про те, що персональний бренд - це не про те, як вести соцмережі та збирати вподобайки. Це про те, як вести справи та заробляти гроші. Таким чином український класик маркетингових комунікацій презентує свою книжку-тренінг, що містить 111 інструментів, які допоможуть вам стати найбільш затребуваним і високооплачуваним спеціалістом на ринку. Автор детально пояснює кожен інструмент, надає план його застосування, підкріплює практичним прикладом і надихає мотиваційним напуттям. Які ж уміння і навички можна набути завдяки цій книжці?  Привертати увагу аудиторії, яка зможе вивести вас на новий рівень. Виділятися на тлі конкурентів і яскраво демонструвати свою суперсилу. Підвищувати пізнаваність в сегменті платоспроможних клієнтів. Вражати клієнтів своїми цінностями й підходом до ведення справ. Створювати продукти, які допоможуть швидше заробити більше грошей. Збільшувати вартість роботи та працювати на високі й великі чеки. Викликати бажання у вас купувати й вас активно рекомендувати. Підвищувати силу та цінність свого імені та прізвища в ринку. До речі, щодо останнього можна ще побажати, щоб не тільки автору цих рядків довелося почути від провідних фахівців з його літературної галузі, що "ІБТ – це self-made-man", оскільки нині цьому можуть допомогти такі книжки, як, наприклад, оця.

Найджел Камберленд. 100 правил успішних людей. Маленькі вправи для великого успіху в житті. – К.: КМ-Букс, 2024

Щодо цієї книжки можна згадати, що навряд чи існує хоча б одна людина, яка не прагне стати успішнішою Причому неважливо, про яку сферу нашого буття ідеться - роботу, навчання, стосунки в родині чи, скажімо, особистий розвиток, усі ми мріємо змінити щось у житті, перетворити його на цікавіше, наповнене та самодостатнє. Проте не кожному вистачає наснаги зробити перший крок до змін та розуміння того, з чого слід починати. Автор цієї книжки без зайвих теоретичних викладок і зарозумілих повчань пропонує ідеї, які наблизять вас до омріяного успіху, а також дає практичні поради стосовно того, як ці ідеї втілити в життя. Все дуже просто і доступно. І ви маєте можливість у цьому переконатись. У своїй книжці автор - відомий коуч, письменник та спікер, співзасновник компанії The Silk Road Partnership, що займає лідерські позиції у сфері надання послуг коучингу для керівників та навчання лідерства - зібрав 100 правил, опанувавши які, ви досягнете будь-яких цілей. Засвоїти ці правила вам допоможуть спеціальні вправи, виконуючи які, ви поступово відмовитесь від звичок, які вас пригальмовують, і виробите нові звички, які приведуть вас до благополуччя. "Подорослішавши, ми легковажно ігноруємо або просто забуваємо те, що справді любимо, - нагадує автор. - Ми дозволяємо іншим керувати нашим життям, намагаємось відповідати чиїмось очікуванням. Розповім про власний болісний досвід. У школі я дуже любив географію, але згодом, дослухавшись до порад, вступив до університету на факультет економіки. Замість того, щоб здійснити свою мрію, став бухгалтером. А вам доводилося робити подібний вибір у житті? Іноді важко зрозуміти, що йдеш не своїм шляхом". Тож, щоб не збочити, варто читати такі книжки.

Остін Клеон. Кради як митець. Креативні "фішки", про які тобі ніхто не розповість. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2024

Цієї книжки зараз надруковано понад півмільйона примірників і перекладено на понад двадцять сім мов. А все тому, що це маніфест до всіх творчих людей, тобто до вас (ким би ви не були за фахом та чим би не займалися у житті)! Автор книжки - відомий художник, дизайнер, письменник і просто непересічна особистість - створив оригінальний, повний чудових ілюстрацій, прикладів та вправ путівник, що допоможе відкрити чи посилити художні якості вашого характеру. "Мислити творчо може кожний!" - стверджує він. У світі ніщо не є оригінальним, ідеї не беруться з повітря - їх можна "вкрасти"! Тож відкрийте серце для творчості й "крадіть" чесно. Загалом книжка розповість, як це зробити, щоб не просто наслідувати інших, а створювати щось нове. Завдяки наведеним прикладам, ілюстраціям, порадам ви навчитеся переробляти та переосмислювати чужі ідеї та народжувати власні шедеври. "Одна з моїх теорій полягає в тому, що коли люди дають поради, то насправді вони звертаються до себе колишніх, - звіряється автор. - У цій книжці я звертаюся до попередньої версії себе. Це те, чого я навчився, майже протягом десятиліття намагаючись збагнути, як створювати мистецтво, але, коли почав ділитися своїми здогадками з іншими, трапилось дещо кумедне: я зрозумів, що вони не лише для митців. Вони для кожного. Ці ідеї адресовані всім, хто намагається впустити трохи креативності у своє життя та роботу". Тож почнімо?

Теги:
Читайте також:
Київ
+21°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 40.35
  Купівля 40.35
  Продаж 40.97
 • EUR
  Купівля 43.72
  Продаж 44.56
 • Актуальне
 • Важливе
2024, середа
29 травня
23:38
на фото Олександр Сирський (зліва) і Рустем Умєров (справа)
В уряді працюють над виділенням 370 млрд грн на закупівлю зброї
23:25
Сауль Альварес та Джон Райдер (на задньому плані)
Найбагатший боксер світу позбудеться титулу абсолютного чемпіона світу
23:20
ЗСУ
Умєров, Сирський і Остін обговорили право України завдавати ударів по території РФ американською зброєю
22:59
Оновлено
ЗСУ
Впродовж доби на фронті відбулось 82 боєзіткнення, 23 з них - на Покровському напрямку
22:33
Ексклюзив
Виступ Володимира Зеленського на саміті глав держав та урядів Ради Європи в травні 2023 р. в Рейк'явіку
Саміт миру може стати першим етапом підготовки до заморозки війни, - політичний експерт Розумний
22:28
Володимир Зеленський
"Зеленський поза законом, а мобілізація буде з 17 років": російські фейки і маніпуляції за 29 травня
22:27
Оновлено
на фото Андрій Смирнов
За ексзаступника голови Офісу президента Смирнова внесли заставу 10 млн грн
22:05
міністр оборони ФРН Борис Пісторіус
Пісторіус виступив проти навчання українських військових німецькими на території України
21:47
Арне Фрідріх і Олександр Зінченко
Ексфутболіст збірної Німеччини і амбасадор Євро-2024 відвідав Україну
21:32
Ексклюзив
Микола Княжицький
У парламенті є впливова група симпатиків російської церкви: Княжицький про затягування голосування закону щодо заборони УПЦ МП
21:07
розмінування
ЄС передав Україні системи розмінування DOK-ING MV-10
20:56
Футболісти збірної
Футболісти збірної України вирушили на Євро-2024 до Німеччини
20:48
Володимир Зеленський
Україна готує дипломатичні відповіді на зусилля РФ послабити Саміт миру, - Зеленський
20:47
Ганс-Дітер Флік
"Барселону" очолив тренер, який виграв ЛЧ та провалився у збірній Німеччини
20:35
Окупанти, кримінал, росіяни
У Санкт-Петербурзі "герой СВО" намагався зґвалтувати 71-річну жінку
20:28
Литва затвердила заборону на ввезення 2,8 тис. видів російської та білоруської агропродукції
20:25
Оновлено
Верес, УПЛ
УПЛ: результати стикових матчів 29 травня
20:21
"Є цікаві пропозиції": США заявили про "нову мову" щодо вступу України в НАТО на тлі наближення саміту Альянсу
20:12
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Літаки AWACS від Швеції можуть повністю змінити правила гри на полі бою. Колонка Сергія Згурця
20:06
OPINION
Митрополит Епіфаній
Відмінність добра і зла набагато глибша, ніж відмінність білого і чорного
20:04
тарифи на електроенергію, лічильник
"До кінця тижня рішення ухвалять": у Міненерго розповіли, якими будуть тарифи на світло
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 826-го дня війни: 10 країн дозволили Україні бити їхньою зброєю по РФ, 3-тя штурмова захопила полонених у Тернах
19:49
захисні ангари для авіації на аеродромі Маринівка
РФ розбудовує захисні ангари для авіації за 300 км від кордону з Україною, - ЗМІ
19:49
Денис Малюська
Малюська: 650 колишніх в'язнів уже приєдналися до ЗСУ
19:27
Ексклюзив
Карта. Часів Яр_2905
Ворог посилив артилерійські й мінометні обстріли: пресофіцер 26-ї артбригади Калашніков про ситуацію біля Часового Яру
19:27
Венсан Компані
"Баварія" призначила новим головним тренером легенду "Манчестер Сіті"
19:15
Презентація фільму 10 років війни
В Києві презентували документальний фільм Еспресо "10 років війни"
19:10
Верховний суд України
Верховний Суд підтвердив чинність і обов'язковість застосування правопису 2019 року
19:01
HSBC
Найбільший у Європі британський банк HSBC пішов із РФ
19:00
Огляд
фільм з Двейном Джонсоном і Олександром Усиком
Найкращий боксер світу в Голлівуді: що відомо про фільм "Розгромна машина" з Олександром Усиком і Двейном Джонсоном
18:51
Ексклюзив
Літак ASC 890 Швеції
Шалене підсилення можливостей авіації: Defence Express про надання Швецією літаків типу ASC 890
18:45
вимкнення електроенергії
Укренерго не прогнозує відключень світла для споживачів 30 травня
18:42
Андрій Лунін
Лунін заразився грипом і не поїде на фінал ЛЧ, - ЗМІ
18:37
США Україна
У США заявили, що й надалі не дозволяють Україні бити американською зброєю по території РФ
18:33
OPINION
Микола Княжицький
Bloomberg публікує розслідування про те, як Росія надзвичайно широко використовує Telegram для системних інформаційних диверсій в країнах ЄС
18:10
Оновлено
Росіяни поцілили КАБами в "Епіцентр" у Харкові
Удар РФ по Епіцентру в Харкові: загинули 19 людей, пошуково-рятувальні роботи завершено
18:05
медична евакуація
Україна випробувала 9 нових зразків техніки для евакуації з поля бою
18:01
OPINION
Сергій Фурса
Чи є мобілізація проблемою для бізнесу?
17:58
Україна стане першою країною, де можна одружитись онлайн
17:54
Китай Тайвань
У Китаї заявили, що військові навчання є пересторогою владі Тайваню, а не його жителям
Більше новин