Топ-5 відмінностей Євромадану та Антиєвромайдану

14 грудня, 2013 субота
00:10

Коли Науру підтримає курс президента Януковича?

Зміст

Сумнівне змагання майданів, яке вигадує влада, виглядає більш ніж кумедно. Адже Євромайдан та “Сохрани Украину” (або Антиєвромайдан) настільки речі протилежні, що журналісти  Еспресо.TV вирішили порівняти їх за 5 параметрами.

1. Кількість мітингувальників

Перше Народне Віче, яке проходило 1 грудня в Києві підтримало близько 1 мільйона мітингувальників. Люди, які підтримували Євромайдан та виступали проти кривавого розгону “беркутівцями” студентів прямували від парку Шевченка і заполонили Майдан Незалежності, Європейську площу, майже весь Хрещатик.

Друге Народне віче, або “Марш мільйонів” 8 грудня зібрав навіть більше ніж попередній. За повідомленням опозиціонерів та громадських активістів цього разу Євромайдан підтримали 1,5 мільйони українців.

Варто також сказати, що люди виходили добровільно і жодних адекватних підтверджень проплаченності Майдану не було.

На Антиєвромайдан, який влаштовують у ці вихідні, влада хоче “нагнати” близько 200 тисяч чоловік. Чому “нагнати”, бо вже з'являлося чимало повідомлень про “стимуляцію” бюджетників, щоб ті приїхали до Києва підтримати курс Януковича.

За повідомленням джерел ZN.ua керівництво країни поставило перед Міністерством оборони завдання забезпечити на вихідні 14-15 грудня харчування (польові кухні, їдальні), розміщення і забезпечення паливом 200 тис. цивільних, які повинні прибути до Києва для участі в альтернативних масових заходах на підтримку Президента Віктора Януковича. Забезпечити таку чисельність мітингу повинні керівники облдержадміністрацій. Також МВС доручено супровід мітингувальників, що прибувають з регіонів, і забезпечення безпеки заходу.

Експерти та навіть представники влади дуже сумніваються, що вони зможуть звезти таку кількість людей. Більш реалістичним видається класичний для влади сценарій брехні.  До Києва завезуть максимум 50-60 тис. осіб, а решту доповнять офіційні звіти МВС про те, як «200 тис. людей виступили на підтримку курсу уряду та президента Віктора Федоровича Януковича». При цьому телекартинка, знята під вірним кутом вправними операторами, покаже багатолюдний натовп.

2. Гроші на підтримку мітингувальників

За підрахунками газети KyivPost менш ніж за місяць Євромайдан зібрав 3 мільйони гривень пожертв. Ця цифра, однак, не включає в себе роботу волонтерів, вартість якої видання оцінює в 1,3 млн на день.

Більшість пожертв надходять з України, хоча невелика частина грошей перераховується і з-за кордону. Так, українці, що живуть в інших державах, перерахували на потреби Євромайдану 95 тис. грн.

Громадський сектор Евромайдану за перші 12 днів протесту зібрав 600 тис. грн. Потім збір коштів почав проводиться біля Будинку профспілок, де зараз знаходиться штаб руху. У середньому там отримують від 100 до 500 тис. грн пожертв на день.

Ще одним джерелом фінансування є проект Спільнокошт на Big Idea. Він уже приніс руху більше 235 тис. грн.

Також Євромайдан підтримало чимало підприємців. Зокрема мережа «Сушия», ресторатор Дмитро Борисов, львівська "Віденська кав’ярня", Інтернет-провайдер «Воля», мережа пересувних кав'ярень «Кави?».

Українські айтішники також не залишалися осторонь. Генеральний директор компанії Microsoft Україна Дмитро Шимків взяв відпустку за свій рахунок, щоб підтримати Євромайдан.  Засновник платіжної системи Monexy і президент Асоціації учасників електронного бізнесу Юрій Чайка запропонував українським підприємцям встановити свій IT-намет на Євромайдані. Українська IT-компанія InvisibleCRM вирішила віддати гроші, заплановані на святкування корпоративного Нового року, на підтримку мітингувальникам.  Андрій Логвін, співзасновник інтернет‒магазину modnaKasta, також віддав гроші з корпоративну, який компанія планувала провести перед Новим роком, і віддати їх на підтримку мітингувальників.

Щодо завзятих прихильників курсу чинного гаранта, то тут пожертв співчуваючих якось не видно. Гучних заяв щодо фінансової підтримки від грошових мішків або червоних директорів Партії регіонів не було. Але є припущення, що на ці “передноворічні свята” для жителів регіонів підуть гроші з бюджету України, хоча це тільки припущення.

Окрім припущень є конкретні цифри згідно з офіційними розханками, які роблять в офісі Партії регіонів. Один мітингувальник обійдеться казні партії щонайменше в 400 грн - сюди входить перевозка людини, харчування та оплата “роботи”. Але привезти таку масу людей лише на день – неможливо, тому ціна одного мітингувальника зростає. Сюди також треба додати оплату роботи сцени, непередбачувані витрати, доплати і гонорари організаторам і т.д. Таким чином, недільний мітинг обійдеться, щонайменше в 100 млн.грн.

Можна зробити, хоч не зовсім точне, але адекватне порівняння. На 23 дні Євромайдану, при піковій кількості мітингувальників в 1,5 мільйони — зібрали 3 млн гривень, сюди також слід приплюсувати безцінну роботу волонтерів.

А от з іншого боку цифри радикально інші. Три дні (прихильників президента почали звозити ще вчора) Антиєвромайдану на 200 тисяч чоловік обійдеться щонайменше в 100 млн гривен. Цифри приблизні, але дають зрозуміти суть - мітинг Партії регіонів дорожчий. Але чи ефективніший - питання риторичне. І знову таки питання, відповідь на яке дають вище наведені цифри - за чий рахунок бенкет?

3. Підтримка музикантів та митців

В таких складних умовах потрібні ті, хто будуть піднімати дух мітингувальників - це музиканти та митці. Тим паче для багатьох, представники культурної сфери є авторитетами і їх думки дуже важливі.

На самому початку Євромайдану до мітингувальників приєдналися чимало музикантів, письменників, митців. Руслана, Сашко Положинський, Сергій Жадан, Тарас Чубай, Ірена Карпа, Марічка Бурмака, Ада Роговцева, ТНМК, Мандри, ТІК, Kozak System, Гайдамаки і це тільки початок довгого списку. На сцені Майдану виступали білоруси “Ляпис Трубецкой”, а з США відеозверненням мітингувальників підтримав Джордж Клуні.

Навіть обережний та скептичний у політичних питаннях лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук, спочатку підтримуючи протестувальників тільки у своєму twitter, швидко вийшов на барикади і вже піднімав їх дух зі сцени. А цієї суботи “Океан Ельзи” об’єднається заради Майдану і музиканти зіграють старим складом. Зокрема на сцену зі співаком вийде: Юрій Хусточка, количнішній бас-гітарист "ОЕ", екс-клавішник гурту Дмитро Шуров та екс-гітарист Павло Гудімов.

В суботу ввечері наш виступ на Майдані. Як колись. Паша, Юра, Діма Денис і я . Важливі речі об'єднують!

— Svyatoslav Vakarchuk (@s_vakarchuk) 12 декабря 2013

А ось на Антиєвромайдані з політичними вподобаннями підтримуючих музикантів туго. Серед фонограм російських виконавців, народних хорів дуже рідко проривається живий голос виконавців.

30 листопада своїми виступами підтримали регіоналів на Михайлівській площі Таїсія Повалій, Дмитро Гнатюк, Володимир Гришко. Звичайно виконавців було більше, але гучних імен, які змістовно висловили свою позицію підтримки не так і багато.

Також Ірена Карпа на своїй сторінці у написала "Фейсбук", що музиканти відмовляються брати участь у концертах на Антиєвромайданах. Вона повідомила, що виступати для регіоналів відмовився Віктор Павлік, хоча йому запропонували платню в 40 разів більшу від його звичайного гонорару.

4. Міжнародна підтримка

Одночасно з українським Євромайданом жителі міст інших країн вийшли на вулиці для підтримки наших мітингувальників. Народне віче у Києві підтримало більше 20 міст світу. У деяких містах українці вийшли на вулиці вдруге та втретє. Зокрема, у США акції підтримки єврореволюції відбудулися щонайменше у 10-ти містах.

Одна з двох найбільших польських газет, Rzeczpospolita розпочала агітацію серед пересічних громадян та політиків з метою відміни віз для українців. Цю ініціативу підтримав Голова МЗС Польщі Радослав Сікорський та польський депутат Європарламенту Павел Коваль.

Також чимало будівель в Європі та світі, на знак підтримки подій в Україні, підсвічувалися жовтосиніми. Антени Willis Tower, яка є візітівкою Чикаго, засвітилися кольорами українського прапору. Скляний міст Миру в Тбілісі осяяли жовто-блакитними кольорами. У польському Вроцлаві міський стадіон, на якому проходили матчі Євро-2012, підсвітили кольорами українського прапора. Варшавський палац культури і науки також освітили барвами українського прапора. Рішення про освітлення 42-поверхової споруди національними кольорами України ухвалив мер польської столиці Ганна Ґронкєвіч-Вальц.

І це невеликий перелік тієї міжнародної підтримки, яку отримали українці з-за кордону.

Щодо міжнародної солідарності з прихильниками курсу Януковича, то тут складніше. Крім заяв російських урядовців, які попросили міжнародну спільноту не втручатися у внутрішні справи України, нічого чутно не було. Викликає здивування, чому ще острівна держава Науру не підтримала Антиєвромайдан. Нагадаємо,що за $50 млн і на прохання Росії Науру визнали незалежність Південної Осетії.

5. Активна підтримка в соціальних мережах

Можна навіть стверджувати, що Євромайдан почався з соціальних мереж. Але цього разу, багато хто трансформувався з пасивних “фейсбучних хом'ячків“ на активних мітингувальників.

Якщо журналістське, політичне, експертне середовище завжди активно використовує соціальні медіа для трансляції своїх думок, то тепер звичайні громадяни показали свій голос в соціальних мережах та ЗМІ. І навіть українські співробітники головного офісу “Фейсбук” у Америці підтримали Євромайдан.

Чисельні аргументовані, виважені, емоційні, гнівні facebook-пости зсунули назад всі інші інформаційні шуми. Тема залишилась одна. Українські ЗМІ не встигають передруковувати twitter-заяви міжнародних політиків та дипломатів на підтримку України.

А сторінка підтримки Євромайдану на Фейсбуці вже стала однією з найпопулярніших серед українців в соціальній мережі.

Що бачимо з іншої сторони. Відсутність аргументів, образи мітингувальників Євромайдану. Антимайданівці звинувачують людей в тому, що вони замість того щоб працювати - розгромлюють Київ. Провладні політики нормально працювати з соціальними мережами не дуже вміють. Головний мережевий боєць за інтереси регіоналів - Олег Царьов. Крім регулярних постів з використанням аргументів (перевірити їх адекватність не завжди вдається) проти європейського вибору України, він також регулярно відбивається від противників в ефірах телеканалів.  Але один в полі - не воїн. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+4.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 42.2
    Купівля 42.2
    Продаж 42.86
  • EUR
    Купівля 43.59
    Продаж 44.35
  • Актуальне
  • Важливе
2025, четвер
9 січня
22:49
Оновлено
війна з РФ, ЗСУ
Від початку доби на фронті зафіксували 144 боєзіткнення: окупанти найактивніші на Покровському напрямку
22:29
Оновлено
Володимир Зеленський і Джорджа Мелоні
Зеленський прибув до Італії і зустрівся з прем'єркою Мелоні
22:25
"Передаємо те, що можливо": віцепрем'єр Польщі заявив про підготовку пакету допомоги Україні
21:31
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Безпекові угоди та розміщення контингентів партнерів в Україні: ключові підсумки засідання у форматі "Рамштайн". Колонка Сергія Згурця
21:03
Норвегія
Норвегія у 2025 році планує виділити Україні найбільшу у своїй історії військову допомогу на понад €2 млрд, - Умєров
20:24
Канада надасть Україні $330 млн військової допомоги
20:19
Ексклюзив
Росія втрачає критичне паливо для стратегічної авіації: Defense Express про ураження нафтобази в Енгельсі
20:07
OPINION
"С нами тот, Кто всё за нас решит..."
19:54
Ілюстративне фото
Росіяни вдарили по Сіверську на Донеччині: двоє загиблих
19:53
Обстріл Запоріжжя
Атака РФ по Запоріжжю призвела до найбільшої кількості загиблих і поранених серед цивільних за останні два роки, – місія ООН
19:38
Кая Каллас
ЄС готовий перейняти ініціативу щодо підтримки України, якщо США не захочуть, – Каллас
19:37
Ллойд Остін
Україна фактично знищила дві третини військових ресурсів РФ, - Остін
19:27
Шон Дайч та Віталій Миколенко (ліворуч)
Миколенко за кілька годин до матчу залишився в "Евертоні" без головного тренера
19:20
Оновлено
Обстріл Запоріжжя
Атака РФ по Запоріжжю 8 січня: 13 людей загинули, кількість поранених зросла до 122
19:11
Верховна Рада
Рада заборонила трансплантацію органів загиблих унаслідок війни
19:06
Ексклюзив
ВПК
За одне порушення три покарання: нардепка Янченко про те, як штрафи вбивають оборонно-промисловий комплекс
19:04
Оновлено
Пожежі, Лос-Анджелес
Каліфорнію охопили масштабні лісові пожежі: є загиблі, знищені житлові будинки, евакуйовано 180 тис. людей
18:50
Ілюстративне фото
РФ вдарила дроном по Миколаєву: постраждала людина
18:47
ДБР затримало номінального власника онлайн-казино Pin-Up
18:31
Девід Леммі
Очільник МЗС Британії Леммі спрогнозував, коли може бути укладено мирну угоду між Україною та РФ
18:22
Ексклюзив
військові навчання в Арктиці
Йде війна за Арктику та Антарктику: Безсмертний про заяви Трампа щодо Гренландії
18:05
На фото: система ППО
Сили ППО збили 3 ракети "Іскандер-К", якими росіяни атакували Кривий Ріг
18:00
OPINION
"Раз Трамп не хоче брати нас в НАТО, нам потрібна ядерна зброя"
17:55
Ексклюзив
Міністерство оборони
"Люди, які програли, тепер трактуватимуть це як змову проти них": Ніколаєнко про вибори до антикорупційної ради Міноборони
17:55
Резерв+
Сервісом рекрутингу у Резерв+ скористалися понад 36 тис. українців
17:51
IRIS-T
Німеччина передасть Україні 6 систем IRIS-T у 2025 році
17:21
Роберт Фіцо
Зупинка транзиту російського газу: Фіцо погрожує залишити Україну без гуманітарної допомоги
17:20
Берлінале-2024
На Берлінському кінофестивалі покажуть фільм "Спеціальна операція" про окупацію ЧАЕС росіянами
17:05
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
17:04
Оновлено
Кароль Навроцький
Кандидат у президенти Польщі Навроцький заявив, що наразі "не бачить Україну ні в ЄС, ні в НАТО". Туск відреагував
17:00
пістолет
Стефанчук про можливу легалізацію зброї для цивільних в Україні: "Це буде великим викликом"
16:56
Андрій Курков
У Франції видадуть книжку Куркова про війну в Україні, а у Польщі вийшла збірка віршів військової Жарікової
16:38
дрони
Британія та союзники передадуть Україні 30 тис. безпілотників
16:30
Руслан Стефанчук
"У них є коннект": Стефанчук заявив, що Зеленський готовий до діалогу з Трампом
16:29
Оновлено
Володимир Зеленський. Рамштайн 9 січня 2025 р
Зеленський на засіданні "Рамштайну" закликав розмістити в Україні партнерські контингенти
16:24
Ексклюзив
окупанти
Росіяни не встигають поповнювати ресурси: ЗСУ перетворили їхнє знищення на промисловий конвеєр, - Братчук
16:05
Руслан Стефанчук
"Він скористався своїм правом, як народний депутат": Стефанчук про появу Тищенка в Раді
16:04
Вийшов трейлер українського детективного трилеру "Дім за склом"
16:03
OPINION
блог Владислав Фарапонтов
Зеленський намагається пояснити цивілізаційну різницю між нами та Росією
15:59
російські військові окупанти
Росіяни активізували мобілізацію на ТОТ Запоріжжя та Херсонщини, – ГУР
Більше новин