Хто заробив на стрибку гривні
Ситуація з коливанням курсу підігрівалась штучно. Депутати мають зробити запит в НБУ, бо він не все показує у своїй статистичній звітності, тільки загальні цифри
Таку думку Еспресо.TV висловив експерт з економічних питань Володимир Лановий.
"Те, що перша хвиля була такою стрімкою і короткостроковою, але відхлинула назад, це означає, що хтось скуповував в значній кількості долари. Тобто штучно створив ситуацію підвищеного попиту на долар. Потім хтось купив ці долари, мавши гривні. А яким чином отримані ці гривні — питання. Це ми побачимо коли НБУ напише звіт по січню місяцю щодо кредитуванню окремих банків. Можливо Нацбанк дав комусь кредит гривневий який конвертували і створили підвищений попит", - розповів Лановий.
На думку експерта є підозри, що ці коливання спричинені пагорбоподібними зростаннями попиту і виглядає це штучно. "Головне з власних коштів фінансові інститути купували долар чи з запозичених. Якщо з запозичених - це означатиме, що залучені централізовані джерела".
Економіст для Еспресо.TV провів аналогію з 2008 роком, коли через діяльність НБУ гривня також обвалилась.
"У 2008 році НБУ дав кредити на 104 млрд грн за 3 місяці і продав $13 млрд зі своїх резервів. Курс був 5-6 і хтось скуповував долари за ці запозичені кошти. Коли вже курс стрибнув до 8,5 — зупинилися. Далі вже визначили, що не варто піднімати курс долару. І головне, кредити від Нацбанку під ці операції зупинилися. То була спланована акція, щоб дати відповідним банкам гривню і їм же на ринку продати долари. Банки взяли долари і перекачали закордон", - розповів Лановий.
Прояснити нинішню ситуацію можуть нардепи, якщо надішлють відповідні запити в Нацбанк вважає експерт.
"Суми, які можна заробити на цьому коливанні залежить від обсягів. Депутати мають зробити відповідні запити до НБУ, бо він не все показує у своїй статистичній звітності, тільки загальні цифри. В 2008 році НБУ так само показав цифру загальну, а кому саме давали кредит і продавали долар не показали. Тільки потім визначили, що отримав "Надра банк" та інші.Тому тут також цікаво дізнатися кому Нацбанк давав кредити рефінансування. Звичайно, якщо ці кредити будуть великими", - підсумував Володимир Лановий.
- Актуальне
- Важливе