Опозиція почала примушувати Януковича до миру
Президент зрозумів відсутність атакувальних дій з боку опозиції як слабкість і зразу перейшов в атаку. Тим сами не залишив опозиції вибору - вона змушена організувати контрнаступ
Хитке та тривожне перемир'я, яке встановилося після ухвалення закону про амністію (трактовка влади) або "закону про заручників" (трактовка опозиції), по суті завершено. Опозиція вирішила перейти у контрнаступ. Чому у контр? Тому що першим наступ почав президент, який будь-яке полегшення тиску трактує як слабкість супротивника. "Правий сектор" дуже чітко сформулював парадигму цього так званого перемир'я - "якщо ми стоїмо на місці, то влада починає нахабніти".
І от перелік "нахабств" - Захарченко та СБУ почали носитися з міфічним терактом, в регіонах тривають репресії, запущенні у ЗМІ "смердючки" про зустріч Клюєва з Тимошенко та про непорозуміння між "Батьківщиною" та УДАРом. Цей перелік можна продовжити. І це на фоні того, що Майдан навіть погодився звільнити КМДА та Грушевського, якщо закриють справи проти активістів. А апогеем нахабства влади має стати затвердження уряду на чолі з Арбузовим, де вже розписані квоти для кланів в ПР.
В таких умовах опозиції та Майдану, де більшість людей вже не розуміє, чого чекає (а це, мабуть, найголовніший фактор, який спонукає опозицію до дій), просто не залишили вибору як йти на загострення конфлікту, про що власне й повідомили усіх Яценюк та Турчинов, які повернулися від Тимошенко. Конкретно це виглядає так - опозиція в односторонньому порядку на єдиному з усіх точок зору легітимному майданчику, тобто у ВР, йде на наступні кроки - ставиться на голосування акт щодо повернення Конституції-2004, вносяться конкретні пропозиції щодо уряду "народної довіри" без регіоналів і знову піднімається дещо відкладене питання негайних дострокових виборів парламента та президента. Це новий ультиматум Януковичу та регіоналам, які загралися у затягування часу зі своїми байками про конституційну комісію, через яку можливо змінять Конституцію десь під осінь.
Чим може підкріпити опозиція свій ультиматум? Звісно, Майданом, який поки що ніхто не скасовував і який між іншим показав себе під Радою нещодавно у вигляді кількатисячної колони Народної Самооборони.
Чи вплине ультиматум на Януковича? У цьому є певні сумніви, хоча, коли він боїться, то принаймні відступає. Чи вплине ультиматум на регіоналів у ВР? Це більш ймовірно, адже, вони вже показували, що готові піддатися? Особливо, якщо ЄС чи США реально введуть санкція хоча б проти одного олігарха. Єдине - після того як їх лякають, треба щоб з ними поговорив і "добрий поліцейський", який пообіцяв би, наприклад, варіант із справді таємним голосуванням за Контитуційний акт бюлетенями. Щоб страх революції та її наслідків не витіснив страх перед Януковичем.
- Актуальне
- Важливе