Чи варто прибирати з Майдану монумент Незалежності?
Головний архітектор Києва Сергій Целовальник сьогодні заявив про те, що під час реконструкції Майдану можуть прибрати стелу Незалежності і скляні куполи
Найближчим часом Майдан чекають радикальні трансформації: може виникнути відкритий вгору підземний простір, а тротуар уздовж Хрещатика хочуть розширити за рахунок двох смуг проїжджої частини.
Хоча, звісно, остаточні рішення щодо оновленого вигляду Майдану будуть прийняті під час архітектурного конкурсу, підсумки якого підіб'ють весною 2015 року.
Еспресо.TV опитало архітекторів та експертів з містобудування: чи на часі прибирати "стеллу" та проводити інші "реформи" у сердці Києва.
За їх словами, у столиці існують набагато актуальніші проблеми, тоді як монумент Незалежності через останні революційні події – став одним з символів України, який добре знають у всьому світі.
Олександр Сергієнко, директор Інституту міста:
Будь-який головний архітектор, коли приходить до влади, намагається отримати об'єкти у центрі міста, бо вони найдорожчі. А щоб заробити побільше грошей Целовальник замахнувся на стеллу на Майдані. Адже всі ці трансформації потребують великих коштів. Мова йде про десятки мільйонів гривень. І головний архітектор, звісно, на цій справі наживеться. Як мінімум отримує 50% відкатів.
Хоча насправді у цих кроках немає жодної раціональної та культурної доцільності. Звісно, мені не подобається цей еклектичний стиль стели, яку я називаю "Галя на колу". Але треба чітко усвідомлювати, що цей монумент завдяки революційним подіям у Києві вже став своєрідним символом України, який знають у всьому світі.
Якщо ж так конче треба реформувати зовнішній вигляд Майдану, то можна просто прибрати Лядські ворота чи монумент з варягами, але не чіпати цю стеллу.
Сергій Бабушкін, архітектор та один з авторів реконструйованого Майдану:
У мене таке враження, що головному архітектору міста Києва нема чим зайнятися. Скільки можна носитися довкола цієї стелли? Вона була зроблена великими майстрами до Дня незалежності України. Та й ламати всі уміють, а ось навчіться щось будувати і зробіть це реально. Це не дуже просто.
Крім того, у Києві маса інших проблем. У першу чергу треба вирішувати питання з транспортом у столиці, з транспортними розв'язками. Ми тільки з року в рік лясами точимо, а для цього реально нічого не робиться. У той же час Київ задихається від цих транспортних проблем, які накопичуються роками і колись таки призведуть до колапсу.
- Актуальне
- Важливе