live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Сили спецоперацій - яким буде новий рід військ?

Боєць групи спецпризначення 8-го хмельницького полку на бойовому завданні
фото: Еспресо.TV
Цього тижня перші американські десантники, які разом із канадійцями навчатимуть військовій науці українських гвардійців на Яворівському полігоні, прилетіли у Львів. Це — перша з початку війни така безпосередня інструкторська місія військових з блоку НАТО
Сам Альянс наочно доводить, що йому не байдуже якою буде майбутня українська армія і навіть не соромиться відверто вказувати на наші прорахунки. Саме так сталося у такому надважливому і багато в чому секретному компоненті як створення нового командування сил спеціальних операцій як окремого роду військ. У минулій програмі ми тільки привідкрили завісу таємничості над цією темою і сьогодні Станіслав Мельничук продовжить. 

У минулій програмі ми оприлюднили лист керівника офісу НАТО в Україні Марчіна Кожієла на адресу глави офісу Президента Ложкіна. В цьому листі експерти Північноатлантичного альянсу вказали на недопустимість поєднання високомобільних десантних військ з спецпризначенцями, що передбачає собою "Річна Національна програма співробітництва НАТО та України в 2015 році".

Позиція експертів альянсу, зрозуміла: сили спеціальних операцій в Україні мають бути окремим родом військ із самостійним командуванням.

Марчін Кожієль, директор офісу НАТО в Україні:
У нас зараз йде активний діалог з українською стороною щодо стратегічної оборонної реформи в Україні в контексті комплексного огляду сектору безпеки України. Лист є результатом цієї дискусії. Ми в листі представили позицію НАТО, щодо стратегічного напрямку реформування сил спеціальних операцій в Україні. Це є позиція НАТО. 

Підтримує позицію альянсу й колишній командувач аеромобільних військ України Сергій Лісовий. На його переконання десантники, це перш за все штурмовики, яким притаманне пряме ведення бою з противником. Спецпризначенці ж, це “ювеліри” війської справи.

Сергій Лісовий, полковник запасу, командувач Аеромобільних військ (2006-2012 рр):
Вони виконують задачі розвідки. Розвідка, це вид бойового забезпечення, специфічні дії, розумієте. Я противник, щоб це все змішувалося і перемішувалось. Ті, хто це робить, вони або не знають теорії, або не вчать, або не хочуть цього знати, розумієте. А всі ці експеременти приведуть до розвалу і тієї структури, і тієї структури.

Ось так виглядає робота 8-го Хмельницького та 3-го Кіровоградського полків військового спецназу в дії. Ці підрозділи під час проведення АТО зарекомендували себе як еліта Збройних Сил. Саме ці хлопці виконували операції, що вже лягли в історію цієї війни. 47 днів спецпризначенці утримували стратегічно важливий аеродром в окупованому терористами Краматорську та першими вступили в бій за повітряну гавань Донецька – аеропорт Прокоф’єва. Оборона якого тривала довше, ніж оборона Сталінграду – 242 дні.

Як правило, обличчя спецназівців приховують балаклави, а імена та прізвища не відомі широкому загалу. Їхня військова майстерність відшліфована до автоматизму, а завдання, які вони виконують засекречені. Головне завдання цих бійців - завжди залишатись в тіні, бути не поміченими адже вони очі та вуха інших військових підрозділів.

Позивний боєць "Одеса", боєць 8-го Хмельницького окремого полку призначення:
Там пересування, там вороги, там вони живуть, там вони заправляються. Ця вся інформація складається, відправляється до головного штабу. Там аналітики аналізують і приймають рішення, переважно, щоб знищувати ворога.  

Офіцер Збройних Сил України:

Иногда человек с биноклем и радиостанцией в нужном месте в нужное время может принести гораздо больше пользы, нежели механизированная или танковая рота. Выявление обнаружение противника это крайне важно.

Успішно виконують бойові операції хлопці  в тилу ворога. У їхньому активі не один успішний рейд на окуповані території. Звідти спецпризначенці майже ніколи не поверталися із порожніми руками. Ось цей боєць у складі групи 8-го полку спецназу з позивним "Одесса" розповідає, як їм вдалося захопити в полон трьох "язиків" прямо з-під носа терористів. 

Позивний боєць "Одеса", боєць 8-го Хмельницького окремого полку призначення:
Там було два офіцери розвідки і один офіцер якогось відділу. Захопити їх було дуже легко, це, по-перше, а, по-друге, коли вони побачили, як різко ми на них наскочили, наставили на них автомати, вони зрозуміли хто ми, що за будь-який невдалий рух їм буде кара, вони одразу поклали зброю, лягли. Ми їх швиденько оглянули, забрали всю зброю. Завели на подвір’я, швиденько. Бо до їхнього блокпосту було приблизно метрів 50-70. Тобто ми ризикували, але все одно пішли на цю операцію.

Мають досвід спецпризначенці й евакуації "своїх" з пазурів ворога. Цей льотчик виконував бойовий виліт на винищувачі МіГ-29 і був підбитий на ворожій території. Виведенням його на підконтрольні українським військовим території займалися групи 3-го та 8-го полків спецпризначення.

Льотчик МІГ-29: 

В процессе проведения операции по моему освобождению я вышел в район, куда вышла разведвзвод, грубо говоря, разведгруппа. И разведгруппа со мной встретилась. Встреча была ночью. Это тоже было опасно. Велись боевые действия. Я был в районе боевого соприкосновения. Групы подвергались там и обстрелу и нападению. Встреча прошла нормально. Далее они доставили меня штаб.

Та не завжди подібні операції закінчуються успішно.    

Офіцер Збройних Сил України:

Это произошло не далеко от населенного пункта Снежное. Група была окружена и приняла неравный бой. Они погибли при попытке эвакуации пилота сбитого самолета. 

Ще однією, не менш важливою задачею сил спеціальних операції є інформаційно-психологічні операції. Говорячи простою мовою – ведення пропаганди та створення руху опору в середині поки що непідконтрольних Києву міст. Свого часу, це зробили російські спецслужби на Донбасі, ще задовго до початку активних бойових дій.

Офіцер Збройних Сил України:
Мы ведем борьбу за ума и сердца людей. Подобного рода операциями мы можем устранить проблему, исключая силовые методы, подготовить почву для применения силового компонента. Не всегда для того, чтобы разрушить механизм, нужно брать кувалду и бить по этому механизму. Иногда нужно просто ослабить винтик и с истечением времени этот механизм сам саморазрушится или придет в негодность.

Тож створювати окремий рід військ Україна буде не з нуля. На думку фахівців Альянсу, приблизна модель ССО моє виглядати приблизно так. У вже створене управління сил спеціальних операцій мають ввійти 140 центрів спецпоперацій, 8-й та 3-й полки спецназу на суходолі і 73-ий морський центр спеціальних операцій.

Саме за такою моделлю побудовані сили спеціальних операцій США.

Офіцер Збройних Сил України:
Он состоит из так называемого подразделения "зеленых беретов" США. Это - военный спецназ, непосредственно силы специальных операций сухопутных войск. основной задачей, которых есть "неконвенционная война". Война не открытыми методами. Что это означает? Это означает, что люди - специалисты по организации и руководству партизанским движением. Далее они имеют ударный компонент - 75 полк рейнджеров. Это бойцы предназначены для поддержки ударной группы в тылу противника.

Якими ж насправді будуть сили спеціальних операцій нашої країни – поки що не відомо. Річна програма співпраці України з НАТО у 2015 році остаточно, ще не сформована. Зараз вона знаходиться на розгляді президента. Тож фінальний акорд в питанні реформ військового відомства зіграє Петро Порошенко. У НАТО ж готові поділитися з нами не тільки досвідом, а й фінансовою підтримкою, за умов створення в Україні окремого роду військ, як ССО тільки за їх стандартами.     

новини партнерів

18 листопада, 2018 неділя

17 листопада, 2018 субота

17 листопада, 2018 субота

16 листопада, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати