live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Дотепні та влучні висловлювання про життя іронічного Террі Пратчетта

Одному з найпопулярніших сучасних письменників-фантастів Британії сьогодні виповнилося б 67 років

Тонке почуття гумору, влучна сатира та яскрава, багата фантазія – це те, що вирує у творах Пратчетта та приваблює його шанувальників, яких чимало по всьому світу. Його твори – це передусім цікаві, захоплюючі розповіді про вигаданий світ, проникнуті іронією. Не дивно, що Террі Пратчетт – наразі один з найпопулярніших британський письменників, сумарний тираж його книг складає близько 75 млн екземплярів.

Уродженець Великої Британії, Теренс Пратчетт проявив схильність до літературної творчості ще в 13-річному віці: у шкільному журналі була надрукована його розповідь. За два роки – новий твір у місцевому журналі. Тож, порадившись з батьками, Пратчетт вирішив покинути навчання в школі та пішов працювати в журналістику. Згодом він опублікував роман "Люди килиму", а ще пізніше два інші романи в жанрі гумористичної наукової фантастики. 

Справжній успіх прийшов до Пратчетта в 1983 році після публікації гумористичного фентезі-роману "Колір магії", з якого почався цикл бестселерів "Плаский світ", що налічує понад 40 книг. Саме цей "Плаский світ" і приніс всесвітню популярність та любов фанатів письменнику. Романи з цієї серії із задоволенням читають як діти, так і дорослі. Кожна нова книга з серії "Плаский світ" в перші тижні продажу розпродувалася в кількості 500 тисяч екземплярів лише в Англії. За деякими оцінками, його книги становлять близько 1% від усіх книг, які продано у Великій Британії. Цикл "Плаский світ", що налічує 40 романів, 4 оповідання, 3 довідники й одну куховарську книгу, - це талановита сатира з яскравими героями й тонким гумором. Щороку фанати Пратчетта зустрічаються на Міжнародному конвенті за вигаданим всесвітом "Плаский світ".

1998 року за внесок у літературу він став офіцером Ордену Британської імперії, а 2008 року отримав звання лицаря-бакалавра.

13 грудня 2007 в пресі була опублікована інформація про те, що Террі Пратчетт хворий на рідкісну ранню форму хвороби Альцгеймера — задню кортикальну атрофію. До 2012 року стан Пратчетта погіршився, йому стало важко писати й читати. Однак письменник не припинять створювати нові і нові твори. Він продовжував працювати, диктуючи твори своєму помічникові Робу Вілкінсу або застосовуючи програми розпізнавання мови. Пратчетт зізнавався, що через свою хворобу не проти самостійно піти з життя. І попри це його книги були і далі сповнені особливим іронічним життєлюбством. Останній свій твір він написав улітку 2014 року.

Дотепний, сатиричний письменник-фантаст не дожив до свого 67-річчя півтора місяці. Террі Пратчетт помер 12 березня 2015 року після довгої боротьби з хворобою Альцгеймера вдома. Поруч із ним були найближчі родичі. 

Еспресо.TV пропонує найцікавіші цитати Террі Пратчетта, які зможуть пояснити велику любов значної кількості фанатів до творів іронічного британця.

1. Не всяке ім'я клеїться до людини. Ім'я повинно бути таким, щоб у ньому було зручно мити підлогу.

2. Життєво важливий інгредієнт успіху - це не знати, що задумане вами неможливо виконати.

3. Котам слід давати короткі імена, які не соромно викрикувати ночами на всю округу.

4. Люди - цікаві істоти. У світі, повному чудес, їм вдалося вигадати нудьгу.

5. Завжди пам'ятай, що натовп, який плескає в долоні твоїй коронації, - той же натовп, який буде аплодувати твоєму обезголовлюванню. Люди люблять шоу.

6. Жахливо, коли знаходиш в своїй голові цікаві речі і не знаєш, що вони там роблять.

7. Кожна робота виглядає цікавою - поки нею не займешся.

8. Люди згодні чекати порятунку досить довго, але обідати воліють вчасно.

9. Слова, і справді, мають велику силу. Зокрема, вони вміють злітати з язика до того, як мовець встигне затулити собі рота.

10. Іноді єдине, що ти можеш зробити для людей - це бути присутнім.

11. Шлюбний союз укладається між двома людьми, які завжди готові заприсягтися, що хропе виключно інший член союзу.

12. Часом сиджу тут, зовсім очманілий, і думаю про себе: "Взагалі-то, твоя робота - сидіти тут і писати наступну книгу. А змінювати світ - це справа інших ... ", а потім я приходжу до тями: "А ось і ні!"

13. Нерозумно сподіватися вчинити щось глобальне, наприклад, встановити мир у всьому світі, влаштувати щастя для всіх, але кожен може зробити якусь маленьку справу, завдяки якій світ стане хоч трішки краще.

14. Він завжди недолюблював людей, які "нікого не хотіли образити". Зручна фраза: виголосив її - і ображай кого хочеш.

15. Кінець світу настане саме тоді, коли люди забудуть про особисту відповідальність.

16. Іноді скло змушене блищати яскравіше діаманта, тому що більше потребує самоствердження.

новини партнерів

8 грудня, 2019 неділя

8 грудня, 2019 неділя

7 грудня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати